Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Imiona dla rodzeństwa.

Junior Member Awatar maariolla
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2015-05-09 zobacz kalendarz

Imiona dla rodzeństwa.

Hej. zakładam wątek,bo nie mogę takiego na forum odszukać. Jak jest to proszę o pomoc w odnalezieniu

Jestem Mamą 5letniego Marcela, także spodziewam się drugiej pociechy, termin porodu już w maju Nie znamy jeszcze płci Dzidziusia z brzusia.
    Powiem tak, podoba mi się dużo imion i tych dla dziewczynek i dla chłopców.
    Chciałabym jednak ,żebyście mi pomogły -jako osoby postronne,aby wybrać czy wymyślić imiona pasujące właśnie do imienia starszego Braciszka.

Macie jakieś pomysły??
    czekam na Wasze propozycje.

2. BabyApp
    Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez maariolla Zobacz posta
    Hej. zakładam wątek,bo nie mogę takiego na forum odszukać. Jak jest to proszę o pomoc w odnalezieniu

Jestem Mamą 5letniego Marcela, także spodziewam się drugiej pociechy, termin porodu już w maju Nie znamy jeszcze płci Dzidziusia z brzusia.
    Powiem tak, podoba mi się dużo imion i tych dla dziewczynek i dla chłopców.
    Chciałabym jednak ,żebyście mi pomogły -jako osoby postronne,aby wybrać czy wymyślić imiona pasujące właśnie do imienia starszego Braciszka.

Macie jakieś pomysły??
    czekam na Wasze propozycje.
    Można pójść kluczem "dobrego brzmienia" i dopasować tak, by te imiona harmonijnie współbrzmiały, np. pasuje mi Marcel i Agata, Marcel i Agnieszka, Marcel i Julita, Marcel i Paulina....

Ale można tez np. pójść kluczem wspólnej litery - obydwoje na M: Marcel i Małgosia, Marcel i Matylda, Marcel i... Marcelina

Junior Member Awatar maariolla
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2015-05-09 zobacz kalendarz

dzięki za odpowiedź

Już wiemy-będzie drugi Synek i z imieniem dla Niego nadal jest kłopot

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    TRudno mi zrozumieć, jakikm kluczem kierować sie w kwestii, czy imiona do siebie pasują, tzn dlaczego Marcel i Agata psuje, a np, Marcel i Zofia nie pasuje. A co do innych reguł, to ja mam trójkę dzieci i wszystkie są na M. Mój mąż i ja tez mamy imiona na M, wiec jest komplet. Ale nie jesteśmy rekordzistami, znam rodzinę z 9 dziec, którzy ósemce dali imiona na tę samą literę, a ostatniego "skrzywdzili" i dali inaczej Moze to jakaś podpowiedź?

Junior Member
    Marta.dro

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-04-13 zobacz kalendarz
    Marcel i Kuba,
    MArcel i Aleks(ander),
    Marcel i Filip

Ciężka sprawa, bo wszystko jest kwestią gustu

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    W zasadzie, to jakie to ma znaczenie. Starałabym się raczej, żeby imię pasowało do nazwiska, a nie do imienia drugiego dziecka.

dokładnie. Imię i nazwisko muszą się jakoś kopmonować. Znam dziewczynkę, która nazywa się... nie napiszę, ale coś w stylu Olimpia Papuć.

9. BabyApp
    Junior Member
    dbwski

O mnie
    Jestem tatą, moje dziecko urodziło się 2016-08-11 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez gonia7777 Zobacz posta
    W zasadzie, to jakie to ma znaczenie. Starałabym się raczej, żeby imię pasowało do nazwiska, a nie do imienia drugiego dziecka.
    Zgadzam się w całej rozciągłości z koleżanką

O tak, zdecydowanie imię powinno pasować do nazwiska Wszak taka "składanka" zostanie na całe życie. Przynajmniej w przypadku chłopaka.

Member Awatar ElizaO
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2009-10-07 zobacz kalendarz
    Tak, do nazwiska a nie do brata, jest osobną istotą a nie tandemem.

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów