Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

otyła ciężarna

Senior Member Awatar nortonbuzz
    O mnie
    :)

otyła ciężarna

nie wiem już gdzie mam napisać o moim problemie, więc padło na to miejsce. jestem ciężarną bardzo otyłą. przed ciążą ważyłam 93kg przy 152cm wzrostu. aktualnie jestem na początku 32 tygodnia ciąży. miałam problemy z ciążą na początku, ale wiązałam to raczej z moją pracą, ponieważ pracowałam jak nie wiedziałam, że jestem w ciąży, a jest to dość ciężka, fizyczna praca. na początku ciąży schudłam 3 kg bo nie umiałam jeść (miałam jadłowstręt z powodu tego, że jedzenie średnio mi smakowało w drugą stronę). potem nudności i wymioty zaczęły przechodzić i jedzonko zaczęło mi przynosić wiele przyjemności i do 27 tyg ważyłam już 94kg. spodziewałam się, że będę bardzo tyła, bo zawsze miałam ogromny problem z utrzymaniem wagi (zresztą jak widać nie utrzymywałam jej w ogóle). właśnie wtedy miałam test tolerancji glukozy no i padło pytanie czy to cukrzyca ciążowa czy nietolerancja węglowodanów. przeszłam na dietę. oczywiście nie chodzę głodna, bo tego sobie nie wyobrażam, ale musiałam wyeliminować całkowicie słodycze, jasne pieczywko, produkty z białej mąki itd itd teraz jem tak zdrowo, że sama nie wiedziałam, że tak można
    i tu zaczyna się mój problem... od rozpoczęcia diety ważę już 5 kg mniej. dzidziuś rośnie i jego waga zwiększa się (tak na badaniach mówi mój lekarz, no i twierdzi, że spadam na wadze z powodu właśnie tej diety, ale to długo nie potrwa i mam się nie martwić)
    ja właśnie martwie się strasznie. zewsząd słyszę, że to bardzo źle, że powinnam tyć, że robię krzywdę swojemu dziecku, że to oznacza, że z dzieckiem jest coś nie tak skoro chudnę. boję się. nie chcę robić mu krzywdy, ale przecież przez podniesiony cukier też robię mu krzywdę. a mierzę cukier 4 razy dziennie i nie jest źle. jestem pod stałą opieką diabetologa, obserwuje mój cukier i mówi, że do końca ciąży muszę być na diecie.
    strasznie mnie to przeraża, bo przecież w ciąży normalnie się tyje... ja już nie wiem co mam robić, nie śpię po nocach, bo ciągle myślę o tym, że mój dzidziuś na tym ucierpi...
    może któraś miała lub ma podobny problem i jak do tego podchodzi (i niekoniecznie pytam tylko grubiutkie mamusie)... proszę o jakąś pomoc lub radę pozdrawiam!

2. BabyApp
    Senior Member Awatar Maritka
    Mieszka w
    zachodniopomorskie
    O mnie
    Jestem mamą Natalki, Gabrysia i Julci
    Data
    29.01.2011
    kochana 32 tydzien to juz sama kocowka jesli z dzieckiem wszystko dobrze nie powinnas sie martwic. kiedy masz nastepna wizyte ? jesli nie bedziesz jesc wedlug zalecen lekarzy mozesz zrobic krzywde i sobie i dziecku. moja mama miala cukrzyce i jadla jak chciala ja urodzilam sie przez to w 34 tc. wazac 2000g. i ciaza byla zatruta wiec jak wszystko jest dobrze nie zamartwiaj sie niepotrzebnie bo to tez szkodzi dziecku.

Senior Member Awatar kasiula888
    Mieszka w
    P
    O mnie
    Jestem mamą będę mamą :)
    Data
    1 czerwiec 2011 :)
    nic sie nie martw najważniejsze że z dzieckiem wszystko ok
    ja od początku ciąży najpierw schudłam prawie 6 kg później to nadrobiłam i teraz znowu chudnę a do porodu zostały mi 2,5 tyg bo muszę mieć cc. łącznie przez całą ciąże przybrałam niecałe 4 kg. Tym chudnięciem się nie martw czasami tak organizm reaguje, tym bardziej że lekarz mówi że wszystko jest ok

Senior Member Awatar MartaB
    Mieszka w
    Śląsk
    O mnie
    Mama od 04.2011r :)
    Absolutnie się nie martw! W ciąży liczy się nie to, ile jesz, a co jesz! Więc teraz przy zdrowej diecie dostarczasz swojemu maleństwu dużo więcej potrzebnych składników, niż na nie niezdrowej, tuczącej diecie. Poza tym dzidziuś i tak wyciągnie z Ciebie wszystko, czego potrzebuje, więc wagą się nie przejmuj.
    Ja miałam lekką nadwagę 72 kg przy 170 wzrostu, a też do 6 miesiąca tylko chudłam, a dodatkowe kilogramy przyszły na sam koniec. Dzidzia urodziła się cała i zdrowa

Senior Member Awatar Joasia
    Mieszka w
    Masovia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-05-27 zobacz kalendarz
    Właśnie Kochana, nic dodać, nic ująć Dziewczyny powiedziały wszystko co trzeba... Też znam przypadki osób, które chudną w ciąży. I słuchaj się lekarza a nie ludzi. Samo tycie w ciąży jest spowodowane dzidziusiem głównie i naszym wzmożonym apetytem Teraz zobacz: do tej pory się nie ograniczałaś, ale z powodu choroby musiałaś przejść na dietę. I to ścisłą w porównaniu do tego, co było. To chyba naturalne, że chudniesz? Dopóki lekarz mówi, ze to ok, to naprawdę nie ma się czym przejmować

O mnie
    dziękuję dziewczyny za odpowiedzi.

do Maritkinastępną wizytę mam 13.05 (u diabetologa) a 26.05 u ginekologa to pewno będę już wiedziała dużo więcej.
    wiem, że nie powinnam się martwić, ani denerwować, ale niestety jestem okropnym "schizakiem" i tak już mam
    ja właśnie też słyszałam jaką można zrobić dziecku krzywdę przy cukrzycy, a teraz dzidziuś jest najważniejszy.

do mamaola masz rację takie rzeczy słyszę od bardzo bliskiej mi osoby. ciągle tylko "to bardzo źle", "ważyłaś się już?" itp. na początku ciąży ciągle mnie pytała ile już przytyłam, jak odpowiadałam, że niezbyt wiele to się wkurzała. to jest osoba, która w ciąży nigdy jeszcze nie była, jest bardzo chuda i nawet kiedyś powiedziała, że nie chciałaby nigdy być tak gruba jak ja
    moja ciąża też jest zagrożona i spędzam całe dnie w domu w łóżku lub jak jest trochę cieplej to na fotelu na balkonie.
    chyba nie warto czasami słuchać innych, bo sama dobrze wiesz jak się czujesz i na co masz siłę

do Kasiula888 to dobrze wiedzieć, że nie jest się takim samotnym w tych anomaliach :P a czemu musisz mieć cięcie?

poprawiłyście mi humor. dziękuję.

Senior Member Awatar kasiula888
    Mieszka w
    P
    O mnie
    Jestem mamą będę mamą :)
    Data
    1 czerwiec 2011 :)
    nie warto słuchać NA PEWNO!!

moja szwagierka też jest w ciąży i ma termin 2 tyg po mnie już przybrała 14 kg i ciągle mnie pyta ile ja przytyłam jak mowie że nic albo ze chudnę to też gada że to źle że sie odchudzam pewnie że mały będzie chory ale ja mam to gdzieś :)

a cc muszę miec bo w kanale rodnym porobił mi sie guzki byłm na onkologi i na szczęście na razie to nic groźnego ale nie wiadomo co może się zdarzyć podczas porodu zresztą mały i tak by się nie przecisną między tymi guzkami więc dla jego i mojego bezpieczeństwa robią cc i niestety jeszcze pod narkozą

9. BabyApp
    O mnie
    najważniejsze abyście oboje byli zdrowi po wszystkim.
    nie ma się co martwić, że pod narkozą bo Wasze zdrówko jest najważniejsze.
    ja też urodziłam się przez cesarkę, moja mama była pod narkozą i kocham ją najbardziej na świecie.
    ja uważam, że nie ważne jak, ale ważne jakim było się potem
    chyba głupoty piszę :P

Senior Member Awatar malgosia
    Mieszka w
    . . . .
    O mnie
    Jestem Mamą dwóch Księżniczek :)
    nie martw się... ja też mam sporą nadwagę, w ciąży jeszcze przytyłam i ważyłam jeszcze więcej niż Ty... wiem, że to nie było dobre... dzięki Bogu nie miałam cukrzycy, ale Oleńka urodziła się maleńka... dbaj o siebie i nie zamartwiaj na siłę... to nie pomaga na pewno... jedz wartościowe rzeczy bogate w białko i żelazo, Maleństwo będzie rosło...

Junior Member
    broneczka

Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2011-06-11 zobacz kalendarz
    Data
    11.06.2011r.
    Mam koleżankę, która jest jeszcze bardziej otyła, przed zajściem w ciążę przy wzrośnie 160cm ważyła ponad 100kg. W ciąży podobnie jak Ty, chudła. Lekarz mówił, że maleństwo jest zdrowe i nie musi się spadkiem wagi martwić, bo dziecko ma skąd czerpać, najważniejsza jest zdrowa dieta. W końcowym etapie ciąży koleżanka miała chyba tylko 3kg na plusie i urodziła zdrowe maleństwo

Zapytaj naszych ekspertów