Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 80

Jak pobudzić laktację?

Junior Member
    m-jak-marta

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-07-05 zobacz kalendarz
    dziudzia, napiszę Ci co ja robiłam za zaleceniem położnej.

Początkowo karmiłam jedną piersią i po każdym karmieniu z drugiej odciągałam ręcznie trochę pokarmu. Do tego sporo napojów, w tym herbatki Hippa 2 razy dziennie, bawarka, dużo wody mineralnej niegazowanej, no i oczywiście karmiłam na żądanie, nawet do 12 razy na dobę, czyli 6 razy z lewej piersi, 6 z prawej. To trochę pomogło i zauważyłam, że pokarmu jest trochę więcej i mogłam już spróbować karmić z obu piersi podczas jednego karmienia, więc to zwiększyło częstotliwość karmienia z każdej z nich dwukrotnie. Początkowo wydawało mi się, że pospieszyłam się z tym, bo nagle każda z piersi była "używana" znacznie częściej, ale po jakimś czasie było coraz lepiej i teraz już nie mam problemu z ilością mleka Z tego co wiem to można próbować pobudzić laktację laktatorem, ale nie przesadzaj z długością i intensywnością odciągania, żeby nie doprowadzić do problemów z piersiami.

Wracając jeszcze do herbatek to nie wiem, czy były skuteczne, ale nie będę ich odstawiać skoro pozbyłam się problemu z niewystarczającą ilością pokarmu

Jeszcze mi się przypomniało, że nocne karmienie wyjątkowo pobudza laktację.

2. BabyApp
    Też tak próbowałam robić, ale odkąd w aptece jest dostępny femaltiker to staram się go zawsze mieć pod ręką i po wypiciu mleko leci mi samo.

Administrator Awatar Nowotka
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    administrator
    Właśnie piszemy o tym w aktualnym numerze M jak mama- podpowiadamy, co robić, gdy laktacja słabnie, co trzeba zrobić, by laktacja była udana i by mleka w piersiach było więcej

Member Awatar Aku.mulator
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-11-20 zobacz kalendarz

Unhappy Jak pobudzić laktację?

Witam.
    Wiem że jestem dość problematyczną mama no ale raz kozie śmierć
    Boje się że wiekszość z was uzna mnie za wariatke...

Jest tak..
    Karmiłam piersia 2 tygodnie tylko
    Dziś mały ma prawie 8 tygodni.. od jakiś 4 tygodni nie musze odciągać mleka bo już nie ma aż tyle.. a piersi mnie nie bolą i w ogóle nie czuje żeby sie coś nowego produkowało..

Moje pytanie brzmi tak (błagam nie wyśmiewajcie mnie albo nie besztajcie)
    Mały odkąd pije mleko modyfikowane.. miał troszke problemów z kupkami...
    A skoro mam jeszcze pokarm bo jak nacisne to leci.. to czy mogłabym wrócić do karmienia ? i pytanie czy pod wpływem ssania maluszka znów produkowałoby się więcej mleka ?

Strasznie mnie to męczy od jakiegoś czasu bo bardzo chciałabym karmić piersią..
    Boje się zapytać pediatry żeby sie na mnie nie wydarła...

Ahaaa przestałam karmić ponieważ po porodzie zostały mi w macicy skrzepy i jakies 'resztki' i ginekolog ratował to antybiotykami.. od tamtego czasu mały odrzucił moje mleko...

O mnie
    aaa jeszcze jedno.. od tygodnia mam okres... nie wiem czy ma to jakiś wpływ na wasze odpowiedzi.. o ile jakieś będą

Senior Member Awatar maryskalbn
    Mieszka w
    Lublin
    O mnie
    Za każdym fajnym dzieckiem, stoi fajna mama!!!
    Jeśli przestałaś brać antybiotyk, to myślę że nie ma problemu z powtórnym karmieniem Małego, w razie gdyby się nie najadał to możesz go dokarmiać mm, a jeśliby nie umiał radzić sobie z cycem to ściągać.
    Dobre na laktację jest wypicie wieczorami karmi.
    "Los dał im piękne dni i zarwane noce
    Skazani na wolność, wyrok dożywocie"

http://gadzinkapowiedziala.blogspot.com/ <---- teksty Gadzinka - Lusinka

O mnie
    Tylko chyba nic z tego jesli zaczelam brac tabletki anty..

9. BabyApp
    Senior Member Awatar maryskalbn
    Mieszka w
    Lublin
    O mnie
    Za każdym fajnym dzieckiem, stoi fajna mama!!!
    Zależy od tabletek, o to musisz gina dopytać
    "Los dał im piękne dni i zarwane noce
    Skazani na wolność, wyrok dożywocie"

http://gadzinkapowiedziala.blogspot.com/ <---- teksty Gadzinka - Lusinka

Senior Member Awatar ZielonaMysz
    Mieszka w
    Gdańsk
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-10-14 zobacz kalendarz
    Tabletki zawierają hormony, więc pewnie nie są wskazane przy karmieniu. Ale to najlepiej rzeczywiście skonsultować z lekarzem.
    Spróbuj znów karmić, co Ci szkodzi? Jest tak wcześnie po porodzie, że jest duża szansa, że się jeszcze rozkręci.
    U mnie pokarm zaczął stopniowo zanikać jak wróciłam do pracy - coraz rzadsze i nieregularne karmienia zrobiły swoje. Ale jak miałam dwutygodniowy urlop i przystawiałam młodego często i regularnie, znów zaczął powstawać w większej ilości, a syn miał już wtedy 10 miesięcy.
    Nic nie tracisz, a może uda się rozkręcić laktację, skoro jeszcze mleko leci.

Senior Member Awatar F4rba
    Mieszka w
    Koszalin
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-10-16 zobacz kalendarz
    Skonsultuj tabletki z ginekologiem i poproś o takie, które może brać kobieta karmiąca. przystawiaj dziecko jak najczęściej, kup herbatę laktacyjną, karmi też pobudza. skoro u kobiet adoptujących może wytworzyć sie mleko to u Ciebie uda się rozkręcić. trzymam kciuki

Zapytaj naszych ekspertów