Strona 1 z 12
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 117

Jakie mleko najlepsze dla maluszka

Senior Member Awatar juklaw
    O mnie
    jestem mamą Martynki i Nataszki:)

Jakie mleko najlepsze dla maluszka

Witam mam problem nie wiem jakie mleko jest najlepsze dla maluszka. Córcia ma 3 tygodnie i już podajemy jej trzecie mleko bebilon comfort ale mała dostała od niego nalotu białego w buźce i musimy podawać nystatynę i po wypiciu mleka za jakąś godzinkę pręży się i płacze. Mieliśmy juz bebiko to porażka mała krzyczałą w niebogłosy a jak podawaliśmy nan to chciałą jeść co 1,5 godziny. Pytałam pediatry ale on sam nie wie może któraś z Was mi pomoże?

2. BabyApp
    Senior Member Awatar asiawaw
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-12-18 zobacz kalendarz
    KArmię piersią ale moja fabryka miewa kłopoty. Testowałam kilka i mi najładmiej przyjmował się gerber. Natomiast ja kupuję małe opakowania na czarną godzinę. Nie próbowałam NAn a z kolei koleżanka pielęgniarka mówiła mi że jakbyśmy miały butelkować to nie kombinować z innym. Ponoć nan jest najlepszy. Powodzenia!!

Senior Member Awatar Kati
    Mieszka w
    Rybnik
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-03-28 zobacz kalendarz
    U mnie bebilon też sie nie sprawdził(bebilon HA) teraz dajemy HUMANE 1 PLUS i dla nas jest to strzał w 10Jest syte i przedewszystkim maluch mniej ulewa po nim przy pierwszym synku ani bebilon,bebiko i nan nie zdało egzaminu i tez podawałam HUMANEPuzniej też chce wprowadzic gerber 2 bo mam 200szt próbek więdz szkoda by sie zmarnowało mam nadzieje że maluch bedzie chciał i mógł pic gerbera

Senior Member
    marza

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    trojacza mama
    ja dawalam bebiko na pocztaku i tez byla masakra ale pozniej przeszlam na nan pozniej po roku na neslte i teraz kaszki juz pija tez tlyko nestle.. pamietajcie ze jak pozniej wprowadzacie kaszki to musza byc tej samej firmy co mleko.. moi pija nestle a jak kiedys malz kupil bobovite to porzygali mi sie jak koty...;/

O mnie
    Dzięki za podpowiedź zakupiliśmy nan pro i spróbujemy mam nadzieję, że coś pomoże

Senior Member
    mamaola

O mnie
    .........
    mój bratanek mial podobne objawy tzn płacz, niespokojność, prężenie. Do tego jakieś dziwne uczulenie. Pediatra zaleciła nutramigen i wszystkie dolegliwości zniknęły

Senior Member Awatar asiawaw
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-12-18 zobacz kalendarz
    Wiesz co marza Ty to studnia wiedzy jesteś ;D Dzięki za wskazóki - nam do kaszek i zastoju fabryki dużo już nie brakuje.

9. BabyApp
    admin Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Cytat Zamieszczone przez juklaw Zobacz posta
    Witam mam problem nie wiem jakie mleko jest najlepsze dla maluszka. Córcia ma 3 tygodnie i już podajemy jej trzecie mleko bebilon comfort ale mała dostała od niego nalotu białego w buźce i musimy podawać nystatynę i po wypiciu mleka za jakąś godzinkę pręży się i płacze. Mieliśmy juz bebiko to porażka mała krzyczałą w niebogłosy a jak podawaliśmy nan to chciałą jeść co 1,5 godziny. Pytałam pediatry ale on sam nie wie może któraś z Was mi pomoże?
    Ten biały nalot w buzi to pleśniawki, i na pewno nie od mleka Przyczyną może być niewłaściwa higiena akcesoriów do karmienia, albo np. oblizywanie smoczka przez któreś z rodziców.

A co do mleka, moze Twoja córeczka ma po prostu większy apetyt, i powinna jeść większe porcje, albo np dostawać mleko bardziej sycące (ma je np. Hipp)? Jak się pręży, to albo boli ją brzuszek (kolka?), albo po prostu jest głodna ... Napisz coś więcej, czy mała wypija całą porcję mleka na raz, czy w ogóle nie chce pić?

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Kasia Zobacz posta
    Ten biały nalot w buzi to pleśniawki, i na pewno nie od mleka Przyczyną może być niewłaściwa higiena akcesoriów do karmienia, albo np. oblizywanie smoczka przez któreś z rodziców.

A co do mleka, moze Twoja córeczka ma po prostu większy apetyt, i powinna jeść większe porcje, albo np dostawać mleko bardziej sycące (ma je np. Hipp)? Jak się pręży, to albo boli ją brzuszek (kolka?), albo po prostu jest głodna ... Napisz coś więcej, czy mała wypija całą porcję mleka na raz, czy w ogóle nie chce pić?
    Byłam u pediatry z tą buźką i on mi przepisał nystatynę. Po dwóch porcjach zniknęło ale wczoraj zauważyłam, że znów się zaczyna pojawiać mimo brania leków. O akcesoria dbam a smoczka nie oblizuję. Już sama nie wiem co mam robić jutro znów mnie czeka wizyta u pediatry.
    Jeżeli chodzi o porcję mleka to robimy jej 90 ml co 3 h a ona wypija maksymalnie 60-70ml.

admin Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    No, nystatyna jest na zakażenia grzybicze, a więc i na pleśniawki. Poniewaz to antybiotyk, to trzeba go wykorzystac w ilości zaleconej przez lekarza, najlepiej w równych odstępach czasu (chodzi o to, by między kolejnymi dawkami grzyby nie zaczęły się mnożyć).

Tak sobie teraz pomyślałam, że może to pleśniawki są winne temu, że Twoja córka nie pije całej porcji mleka - niestety bolą, i utrudnia to ssanie. Ale oczywiscie, przyczynę musi ustalić pediatra. Warto też na pewno ustalić, skąd się pojawiły - grzyby wywołujące pleśniawki bytują na skórze zdrowego człowieka, i maluszki niestety bardzo łatwo się nimi zarażają.

A może Twoje dziecko ma kolkę, i stąd ten płacz? Próbowałaś jej dawać jakieś specyfiki przeciwkolkowe?

Zapytaj naszych ekspertów