Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Przyszły tata boi się być tatą

admin Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek

Przyszły tata boi się być tatą

Dziewczyny, zaskoczyła mnie znajoma - jej mąż, zresztą też mój dobry znajomy, oświadczył niedawno, że bardzo się boi ojcostwa, uważa, że sobie nie poradzi i że nie nadaje się do tej roli. Koleżanka jest w 6 miesiącu, więc jeszcze trochę czasu do porodu zostało. Ale samo to, że facet przyznaje się do swoich obaw, jest dla mnie niezwykłe - dotąd wydawało mi się, że mężczyźni raczej ukrywają takie obawy, albo wręcz je wypierają. Chyba będę musiała zweryfikować poglądy Ale ciekawa jestem, czy Wasi mężowie/partnerzy przyznają się Wam otwarcie do swoich obaw związanych z ojcostwem?

2. BabyApp
    Senior Member Awatar Neri
    O mnie
    Mama niezwyklej trojki !!!!
    Ciaza to nowa sytuacja,a fakt ze za moment bedzie sie odpowiedzialnym za nowe zycie dodatkowo moze wywolac stres. Sadze,ze plec nie ma znaczenia, obawiac sie moze zarowno kobieta jak i mezczyzna. A to , ze ktoras ze stron przyznala sie do tego, jest pozytywnym sygnalem, ze nie bagatelizuje nadchdzacych zmian. Wazna jest rozmowa przyszlych rodzicow, opowiadanie sobie co ich nie pokoi. Moze szkola rodzenia bylaby dobrym pomyslem na oswojenie sie z nowa sytuacja. Jest tez wiele dobrych ksiazek, przyblizajacych ciaze,porod, maciezynstwo(taciezynstwo).
    Ps.pisze z telefonu, przepraszam za brak polskich znakow.
    Ostatnio edytowane przez Neri ; 04-09-14 o 19:17

Neri zgadam się z Tobą, to trudna sytuacja dla mężczyzn. Reakcja mojego męża to była radość ale i obawy czy da sobie radę.

Junior Member
    revanar

O mnie
    Jestem tatą, moje dziecko urodziło się 2014-07-11 zobacz kalendarz
    Ja również się bałem zająć moim małym dzieckiem lecz nie było tak źle jak myślałem. Dziecko to duża odpowiedzialność i każdy facet boi się tej nowej sytuacji. Mi się wydaje, że niepotrzebnie się martwią. Zajmowanie się dzieckiem wymaga wprawy ale z czasem każdy ją nabierze Możecie uspokoić swoich mężów, to nie jest nic strasznego

Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez revanar Zobacz posta
    Ja również się bałem zająć moim małym dzieckiem lecz nie było tak źle jak myślałem. Dziecko to duża odpowiedzialność i każdy facet boi się tej nowej sytuacji. Mi się wydaje, że niepotrzebnie się martwią. Zajmowanie się dzieckiem wymaga wprawy ale z czasem każdy ją nabierze Możecie uspokoić swoich mężów, to nie jest nic strasznego
    Wiesz, to chodzi pewnie nie tylko o "zajmowanie się dzieckiem", al;e także o odpowiedzialność, jaka ciąży na młodym ojcu, który na początku przez pewien czas musi sam utrzymać rodzinę.

Senior Member Awatar madziarrah
    Mieszka w
    RDM
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-12-02 zobacz kalendarz
    Gdy pani doktor potwierdziła, że będziemy mieć dzidziusia, mój chłopak był szczerze PRZERAŻONY. Przez trzy dni chodził jak nieprzytomny, nie mógł sobie miejsca znaleźć itp. Martwił się o inne rzeczy niż ja, np. czy damy radę finansowo, czy nie mamy za małego mieszkania i auta, może on by podjął jeszcze jakąś inną pracę itp. Ja z kolei zastanawiałam się, czy z maleństwem będzie wszystko ok, czy nie będę mieć kłopotów z donoszeniem ciąży i takie tam.
    Oczywiście, że faceci boją się ojcostwa, tylko nie wszyscy o tym mówią
    Nie jestem doskonała, ale doskonale sobie z tym radzę

madziarrah.blog.onet.pl

Obawy są normalne, można tu przytoczyć mądry cytat "tylko głupiec się nie boi"

9. BabyApp
    Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa
    Ja bym też tak zrobiła. Może oprzytomnieje.

O mnie
    Aga_s90 wspolczuje zaistnialej sytuacji. Rozumiem,ze jest Ci ciezko, dodatkowo zawiodla Cie osoba,ktora kochasz. Wiem,ze milosc potrafi wiele zniesc i duzo wybaczyc,ale w tym momencie najwazniejsze jest dzieciatko i Ty! Nie mozesz sie denerwowac,sama wiesz o tym najlepiej,ale niestety Twoj partner tego nie rozumie. Byc moze przerosla Go ta sytuacja, przerosla Go mysl,ze za monent bedzie tata. Moim zdaniem, powinnas zostac u rodzicow do rozwiazania, a potem sama zobaczysz jak sie to wszystko potoczy. Rozumiem,ze utrata pracy jest dla Twojego partnera trudna,ale prace mozna znalesc nastepna a nie uzalac sie nad soba. Uwazam,ze powinnas zadbac o dzidziusia i siebie,a partner poradzi sobie,w koncu 30 lat na karku to nie malolat,a tak sie zachowuje!
    Zycze spokoju ,bo to teraz najwazniejsze!

O mnie
    Placz moze tez byc wynikiem hormonow, ja tak mialam w pierwszej ciazy,male glupstwo a ja w ryk. No a moze masz zaufana kolezanke lub kogos innego,u kogo moglabys zamieszkac? Czy tez sama wynajmij kawalerke? Trudna sprawa,jednak stres nie jest dobrym doradca. Skoro Twojemu partnerowi nie zalezt na Waszym spokoju,radzilabym jednak,abys nie wyciagala pierwsza reki. W koncu facet musi sie opamietac,a jak nie to Jego strata!!! Nie ma nic piekniejszego jak Mama i Jej Dzieciatko!!!!!

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów