Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Łuszcząca się skóra u noworodka

Senior Member Awatar ew-ek
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-08-21 zobacz kalendarz

Łuszcząca się skóra u noworodka

Witam,

moja córka ma 11 dni, w szpitalu, w którym przyszła na świat nie była kąpana - dopiero w domu ją umyłam. Jednak zauważyłam, że mocno łuszczy jej się skóra, zupełnie jak po opalaniu - na dłoniach, rączkach, brzuszku, i zastanawiam się, skąd to się bierze?

Moja mama twierdzi, że to dlatego, że nie była kąpana w szpitalu, tylko wytarta po porodzie, i to przez pozostałości mazi płodowej skóra się łuszczy.

A może to coś niepokojącego?

Proszę o radę.

2. BabyApp
    Senior Member
    magda.

Mieszka w
    Grecja
    O mnie
    Jestem mamą.
    Wszystkim maluszkom luszczy sie skora. To normalne. Skora dostosowywuje sie do nowych warunków. Mozesz smarować balsamem. Ja uzywalam delikatnej gąbki podczas kąpieli, zeby skora szybciej sie zluszczyla a potem smarowalam balsamem. U nas trwalo to trochę ponad miesiąc.

Senior Member
    Klaudia26

O mnie
    Jestem mama, moje skarby urodziły się 25.09.2010, 4.06.2013 i 6.08.2015
    Mojemu synkowi też się bardzo łuszczyła skóra. Nawet balsam mu nie za bardzo pomagał. Pielęgniarka z oddziału dziecięcego dała mi parafinę do smarowania ( w płynie w takiej małej butelce jak od syropu). I to właśnie mu pomogło.

Member
    Harmonijka

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-03-21 zobacz kalendarz
    jak to powiedziała położna na pierwszej wizycie u nas: noworodki mają mieć czkawkę, mają co jakiś czas kichać i ma im się łuszczyć skóra wszystko jest naturalnym sposobem na adaptacje do środowiska na zewnątrz brzucha

Senior Member Awatar Nadulina
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-12-02 zobacz kalendarz
    Przez pozostałości mazi płodowej dziecko ma bardziej nawilżoną skórę, nie suchą Ja bym kąpała co 2-3 dni, woda bardzo skóre wysusza, a sztuczne zmiękczacze do wody pełne chemii też nie są dobre. I zamiast oliwek używała oleju kokosowego itp naturalnych składników.
    Zaobserwowałaś coś jeszcze dziwnego? Czasem takie łuszczenie się skóry i suche plamy wskazują na skazę białkową,ale wtedy są też dolegliwości brzuszkowe.

Senior Member Awatar Neri
    O mnie
    Mama niezwyklej trojki !!!!
    Polecam kapiel noworodka w emolientach co 2dzien. Ale przede wszystkim powinien maluszka obejrzec lekarz.

Senior Member Awatar ew-ek
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-08-21 zobacz kalendarz
    Już jest dobrze - do kąpieli stosuję Atoperal, również po kąpieli smaruję skórę córki balsamem z tej samej serii, i wreszcie skóra wygląda ślicznie

9. BabyApp
    Moje pociechy i ja jesteśmy wielkimi fanami produktów specjalistycznych atoperal baby, które doskonale radzą sobie ze wrażliwą skórą skłonną do atopii i podraźnień, a my mamy wreszcie spokojne noce bez drapania. Szczególnie polecam ich produkty do kąpieli, hitem jest dla mnie krochmal

Nie myje się noworodka od razu po porodzie. Wszystkie dzieci są tylko wycierane, można umyć dziecko dopiero po 24h od porodu. Tutaj jest fajnie wszystko wyjaśnione https://www.dermedicowo.pl/ekspert-r...warto-poczekac

też lubię te kosmetyki atoperal, to moja ulubiona seria jeśli chodzi o kosmetyki na atopowe zapalene skóry, bo te nie tylko łagodzą objawy ale też zabezpieczają skórę przed wysuszeniem, podrażeniem i też przeciwzapalnie działają.

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów