Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Finanse na wycieczkach - co lepsze. Karta kredytowa czy konto walutowe?

Member
    sally

Mieszka w
    http://www.e-wczasy.net.pl/rodzaj/domki-letniskowe

Finanse na wycieczkach - co lepsze. Karta kredytowa czy konto walutowe?

Cześć dziewczyny. Jak sobie radzicie z finansami w podróżach? Bierzecie wszystko ze sobą czy posiłkujecie się kartą kredytową labo kontem? Bo ja ostatnio zastanawiam się czy nie założyć sobie właśnie czegoś takiego.
    Tak się składa,że we wrześniu lecimy na dość długie wakacje na dwa tygodnie i jednak wolałabym mieć dostęp do stałej kasy na koncie.

2. BabyApp
    Member
    Liquore

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-07-14 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez sally Zobacz posta
    Cześć dziewczyny. Jak sobie radzicie z finansami w podróżach? Bierzecie wszystko ze sobą czy posiłkujecie się kartą kredytową labo kontem? Bo ja ostatnio zastanawiam się czy nie założyć sobie właśnie czegoś takiego.
    Tak się składa,że we wrześniu lecimy na dość długie wakacje na dwa tygodnie i jednak wolałabym mieć dostęp do stałej kasy na koncie.
    Rozsądni ludzie nie biorą jedynie gotówki.Warto jest być jednak przezornym ponieważ w sytuacji, w której nie daj boże by Cię okradli to zostajesz na lodzie.
    Warto jest jednak się zabezpieczyć. Jeśli nie będziesz zbyt wiele wybierała zbyt często z bankomatu to warto jest założyć sobie kartę. Jednak w przypadku częstych transakcji bezgotówkowych albo częstych wypłat z bankomatu to ja bym postawiła na konto walutowe. Ja mam w Aliorze, niemniej tutaj masz dobre porównanie:

http://www.comperia.pl/karta-czy-kon...omperiapl.html

Member
    sally

Mieszka w
    http://www.e-wczasy.net.pl/rodzaj/domki-letniskowe
    Dzięki . Ale z tego co widzę to Alior ma jednak pewne opłaty za prowadzenie konta
    Może masz obeznanie jaki bank obecnie oferuje darmowe prowadzenie konta? Szczerze to wyjazd i tak jest już wydatkiem to chciałabym jak najwięcej sobie zaoszczędzić :P

Member
    Liquore

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-07-14 zobacz kalendarz
    Widzę ( z porównania serwisu comperia) ,że obecnie trzy z nich prowadzą darmową obsługę konta:
    mbank
    bgż
    city handlowy
    Jednak zastanowiłabym się pomiędzy tymi dwoma pierwszymi ponieważ city handlowy ma jednak niekorzystny przelicznik walut.
    Ostatnio edytowane przez Aga ; 07-08-14 o 09:13

Member
    majeczka29

Ja osobiście korzystam z karty kredytowej Chociaż my na przykład wybieramy raczej wczasy tygodniowe tak więc nie często zdarza mi się z niej korzystać ( chociaż raz kiedy byliśmy w Turcji to zaszalałam na zakupach tak wiec karta się przydała kilka razy :P).
    NIe ma problemów z założeniem, każdy może dostać bez problemu.

Member
    szabrówka

Mieszka w
    Solec Kujawski, Poland
    jeśli ktos wyjezdza raz do roku, to naprawde mu starczy gotowka od biedy mozna tez zaplacic poslka karta, jesli ktos jezdzi czesciej to mu sie przyda cos bardziej zaawansowanego, fajne zestawienia kont są np tutaj: http://www.finmarket.pl/finanse/konta-bankowe - ja zawsze zerkam, jak oceniana jest dana oferta, czy to konto czy np abonament telefoniczny.

Najlepiej to mieć gotówkę, ale wiadomo że nie możesz jechac z całą gotówką w kieszeni. Ja bym się wtedy zdecydowała chyba na konto walutowe. Zanim się ostatecznie zdecydujesz poczytaj sobie tutaj opinie w internecie na temat banków i kont dzięki temu możesz uniknąć wielu rozczarowań no i będziesz więcej wiedziała na ten temat.

9. BabyApp
    Jestem zwolenniczką konta walutowego, ale to głównie dlatego, że mam dość negatywne nastawienie do wszelkich kart kredytowych.

Senior Member Awatar Bernata
    Mieszka w
    Warszawa
    Data
    lipiec 2019
    Moim zdaniem warto jest sobie tę kartę kredytową wyrobić

Moim zdaniem lepsze będzie tutaj konto walutowe. Karta kredytowa nie daje możliwości wyciągnięcia pieniędzy za darmo w bankomatu.

Konto walutowe w nest bank jest zupełnie darmowe, można je otworzyc przy okazji zalożenia sobie konta osobistego .

Daje to mozliwość wymiany pieniedzy w kantorach internetowych, które mają lepsze warunki niż kantory stacjonarne czy banki.
    Ostatnio edytowane przez Anetamara ; 13-08-19 o 07:51

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów