Ankieta: Czy decyzję o karmieniu dziecka butelką od początku należy krytykować?

Strona 1 z 12
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 118

Karmienie butelką od początku

Junior Member Awatar Natala_99
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-07-29 zobacz kalendarz

Karmienie butelką od początku

Witajcie!

Czytałam Wasze posty, ale nie znalazłam odpowiedzi na poniższe pytanie:

Czy słyszałyście o przypadku kiedy mama już w szpitalu zadeklarowała, że nie chce karmić piersią?

Zastanawiam się nad taką opcją i nie wiem czy jeśli by się na to zgodzili to czy mam przynieść swoje mleko do szpitala czy sami mają jakieś mm?

Nie, nie jest to mój "widzimiś" - jest nawet więcej niż jeden powód, ale domyślam się, że fanatyczki karmienia piersią żadnego z moich argumentów nie uznają.

Jednym z powodów jest to, że wiem że będę miała mało pokarmu lub wcale. Jest mała szansa, że się pojawi, ale wierzcie mi, że dowiedziałam się już na ten temat sporo i z dużą pewnością wiem, że będzie z tym problem.
    Jeśli nic nie powiem w szpitalu to z tego co widzę po wypowiedziach innych dziewczyn - te pielęgniarki będą mnie męczyć do upadłego...

A prawda jest taka, że nawet jeśli uda im się wywołać u mnie jakąś sensowną laktację, to pewnie parę dni po powrocie do domu i tak przestawię dziecko na butlę - i cała robota pójdzie na nic...
    Powody? Powodami są leki, które chciałabym znów zacząć brać (dla dziecka mogę się poświęcić i nie brać, ale byłoby mi z nimi dużo łatwiej - tym bardziej, że okres wychowania niemowlęcia nie należy do najłatwiejszych), oraz to, że nie będę mogła być z dzieckiem 24 godziny na dobę, więc tatuś będzie musiał czasem dać butlę. Niby bym mogła ściągnąc pokarm na zapas i trzymać w lodówce, ale nie wydaje mi się, że aż tyle się go uzbiera. Jeśli zaś się okaże, że jest go sporo to znów nie wyobrażam sobie wychodzenia z domu w mokrych bluzkach i z laktatorem w kieszeni...
    Nie każda mama może sobie pozwolić na spędzanie całych dni w bujanym fotelu z dzidziusiem...

Dlatego też zastanawiam się czy jest sens spowiadać się każdej pielęgniarce z moich powodów, czy po prostu powiedzieć że tak postanowiłam i koniec.

Myślicie że coś takiego by przeszło?
    Nie zależy mi na tym, czy zostanę wyklęta czy nie - tylko nie wiem czy w ogóle jest taka opcja...

2. BabyApp
    Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Masz PRAWO mieć wybór. Masz PRAWO karmić butlą od samego początku.

Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    dzięki za odpowiedz
    Ciekawe czy często się to zdarza, ale jeśli faktycznie mam prawo wyboru to chyba tak zadeklaruję na poczatku i tyle...
    A w szpitalu będą mieli już "sprzęt" do karmienia, czy sama będę musiała rozrabiać mleko, mieć swoje butelki itp?

Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Cytat Zamieszczone przez Natala_99 Zobacz posta
    dzięki za odpowiedz
    Ciekawe czy często się to zdarza, ale jeśli faktycznie mam prawo wyboru to chyba tak zadeklaruję na poczatku i tyle...
    A w szpitalu będą mieli już "sprzęt" do karmienia, czy sama będę musiała rozrabiać mleko, mieć swoje butelki itp?
    Jest coś takiego jak ,,plan porodu" a w planie porodu masz również wyznaczone miejsce na ,,chce karmić piersią" ,,nie chce karmić piersią". Na pewno paniom pielęgniarkom jest wygodniej jak matka karmi piersią i nie muszą mleka robić ,ale Ty nie musisz karmić piersią, nie masz takiego obowiązku - to od Ciebie zależy. W każdym szpitalu powinni mieć sprzęt ,bo nie każda matka MOŻE karmić piersią.

Senior Member Awatar karowrk
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 24-08-2012 i Jestem macochą-Patryś 14-04-2004
    ze mną na sali leżała dziewczyny, której ciocia wmówiła, że pokarm jej się wyprodukuje dopiero na 3 dobę po porodzie, no i nawet nie spróbowała karmić tylko odrazu buteleczka. Przynosiły jej położne specjalne jednorazowe buteleczki z mlekiem z HiPPa. Swoich nie można było używać bo to pielęgniarki odpowiadały za stan dzieci i się bały żeby rodzice podawali co tak chcą.

Po 3 dniach zaczęła karmić dopiero dziecko ta babka, a na mnie zdziwiona patrzyła, że karmiłam odrazu! Niestety nie karmiłam długo. Kuba z powodu zapalonych obustronnie uszu przestał jeść z piersi po 3,5 tygodnia wtedy przeszłam na mleko modifikowane.

Pamiętaj, że zawsze masz wybór. Twoje dziecko, Twoja decyzja jak chcesz żeby było karmione

Senior Member Awatar Paula:)
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 03.04.2011:)
    Wszystko zależy na jakie położne trafisz jak będą wredne to będziesz musiała mieć wszystko swoje. Ja akurat miałam miły zespół i dostawałam butle z gotowym mleczkiem Lepiej przygotuj sobie butelkę i puszkę mleka do szpitala.
    03.04.2011 r. godz. 13:12 33/34 tc 1980 g 47 cm 8 pkt Apgar

Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Nie wiedziałam, że jest coś takiego jak "plan porodu". Dzięki wielkie za informację!

Powiem Wam, ze strasznie się ty stresowałam - bardziej niż samym porodem.
    Obawiałam się, że nie ma takiej opcji niekarmienia "z wyboru" - chyba że ma się jakiś powód zdrowotny...
    odpowiedz od Pandory bardzo mi pomogła mimo, że wyczytałam już chyba wszystkie możliwe fora na ten temat

Dziękuję Ci bardzo!!!

9. BabyApp
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Nie wiedziałam, że jest coś takiego jak "plan porodu". Dzięki wielkie za informację!
    Czasopismo M jak Mama jakiś czas temu nawet miało taki plan do wycięcia.
    Proszę link do takiego planu :
    http://rodzicpoludzku.pl/Plan-Porodu/Plan-porodu.html

Powiem Wam, ze strasznie się ty stresowałam - bardziej niż samym porodem.
    Obawiałam się, że nie ma takiej opcji niekarmienia "z wyboru" - chyba że ma się jakiś powód zdrowotny...
    odpowiedz od Pandory bardzo mi pomogła mimo, że wyczytałam już chyba wszystkie możliwe fora na ten temat
    Miło ,że mogłam pomóc.
    Masz prawo wyboru, ale musisz się uzbroić w pancerz,bo pewnie nie raz i nie dwa ktoś Cię skrytykuje za taką decyzję.
    Zaczniesz macierzyństwo w bardzo kontrowersyjny sposób.

PS: Ja jestem mamą butelkową. Nigdy nie karmiłam piersią.

Senior Member Awatar Lucky
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    13.11.2011r. i 13.11.2013 <3
    Data
    13.11.2011/17.11.2011 13.11.2013/13.11.2013
    dzięki za odpowiedz
    Ze mną lezała dziewczyna która sie zdecydowała na karmienie mm tylko i wyłącznie i tak właśnie karmiła od początku.
    Nawet czasem mleczko Jej położna przynosiła.

Senior Member Awatar Lucky
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    13.11.2011r. i 13.11.2013 <3
    Data
    13.11.2011/17.11.2011 13.11.2013/13.11.2013
    Cytat Zamieszczone przez Pandora Zobacz posta
    Masz prawo wyboru, ale musisz się uzbroić w pancerz,bo pewnie nie raz i nie dwa ktoś Cię skrytykuje za taką decyzję.
    Zaczniesz macierzyństwo w bardzo kontrowersyjny sposób.
    O tak!!
    Pewnie nie raz usłyszysz jaką to jesteś wyrodną matką...
    Eh... Zgłupieli na punkcie karmienia piersią.

Ja karmie bo bardzo mi na tym zależało i walczyłam o laktacje w szpitalu 7 dni, ale nie uważam sie za lepszą matke bo karmie piersią nie butlą.

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów