Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 77

Dwie godziny z dzieckiem zaraz po porodzie

Senior Member Awatar Joasia
    Mieszka w
    Masovia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-05-27 zobacz kalendarz
    Właśnie podobno u mnie tak jest. Wiesz, chodzi o to, żeby doczyścić z tych syfów porodowych: krew, wody... I tyle. Robią szybkie mycie i każą leżeć

2. BabyApp
    Senior Member Awatar koniczynka13
    Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-17 zobacz kalendarz
    Data
    17.10.2010
    Myją, myją - na tyle, na ile da się to zrobić na leżąco...

Senior Member Awatar karowrk
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 24-08-2012 i Jestem macochą-Patryś 14-04-2004
    Jeżeli chodzi o mnie to ja myślę, że to jest najwspanialszy pomysł jaki powstał :)
    Ale mają dziewczyny rację, jeżeli poród był ciężki i matka jest wykończona fizycznie i psychicznie to 2 godziny zajmowania się dzieckiem nie polepszy jej stanu.
    Co do kwestii umycia dziecka, mnie nie będzie potrzebne, żeby było umyte... ważne, że będzie przy mnie... a długość czasu z dzieckiem podejrzewam, że i tak zostanie skrócona z przyczyn praktycznych.... są inne kobiety, które czekają na poród. U nas są 4 sale porodowe, dajmy na to ja urodzę o 13, druga o 13:15, trzecia o 14 a czwarta o 14:30 to jak ktoś zacznie rodzić to przyjmą ja jak dobrze pójdzie dopiero po 16?? Bo o 15 skończy się mój czas z dzieckiem, później rodzenie łożyska, szycie, badanie dziecka, dezynfekcja, itp
    Myślę, że dziecko będą brali jak będzie najedzone i spokojne, raz po 30 minutach, innym razem po godzinie, a jak będą mieli wolne inne sale to może i po 2 godzinach :)

Senior Member Awatar MartaB
    Mieszka w
    Śląsk
    O mnie
    Mama od 04.2011r :)
    Cytat Zamieszczone przez Joasia Zobacz posta
    Właśnie podobno u mnie tak jest. Wiesz, chodzi o to, żeby doczyścić z tych syfów porodowych: krew, wody... I tyle. Robią szybkie mycie i każą leżeć
    Ee no to fajnie. Mnie bardzo brakowało właśnie takiego odświeżenia po porodzie. Jak wzięłam prysznic, to od razu lepiej się poczułam

Junior Member
    marzenie_08

Mieszka w
    T-ów
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2011-09-11 zobacz kalendarz
    moja polozna brala gaziki mokre i mnie myla po porodzie musialam chyba tragicznie wygladac

a przy piewrszym porodzie tj 3 lata temu dali mi corke na chwile potem wzieli i mnie uspali do szycia urodzilam o 19 i przyniesli corke dopiero rano
    a z synem bylo tak ze urodzilam dali mi go na chwile, potem wzieli go, polezalam z godz na porodowce i poszlismy na sale z mezem i polozna jak juz rozpakowalam sie to poszlismy po syna i mialam go caly czas przy sobie juz

wg usg

Member
    ewelka251

Mieszka w
    ŚWIDWIN
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2011-02-28 zobacz kalendarz
    Ja całą noc rodziłam,jedno i drugie dziecko,myślałam,że jak urodzę to będę spać i spać,a jak urodziłam to byłam pełna energii,czułam się jakaś wypoczęta,mimo nieprzespanej nocy.Porody nie były lekkie.Pierwszego syna jak urodziłam to nie położyli mi go na piersi,ponieważ urodził się ściśnięty i podduszony,wiec nawet mi go nie pokazali,dostał 3 punkty.Drugi synek został mi od razu pokazany,popłakałam się ze szczęścia,dostał 10 punktów.Myslę że te 2 godz.po porodzie powinny być na zyczenie,jeśli mama będzie czuła się super to jak najbardziej,a jeśli kiepsko,to lepiej,żeby wypoczęła.Po porodzie wolałabym żeby od razu dziecko zważyli,zmierzyli sprawdzili czy jest zdrowe,niż po 2 godz.

Senior Member
    Anaja

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Moja córcia już na świecie :)
    Data
    15.07.2011
    Podejrzewam, że dziecko dają na dwie godziny tylko wtedy jesli wiadomo już po porodzie, ze dziecko jest w dobrej kondycji. Nie oszukujmy się, jesli zauważą, że urodzil się mały zdechlunek, to nie dadzą go matce. Ponadto wydaje mi się, że te dwie godziny mijają jak z bicza trzasnął, zwlaszcza jesli partner jest obok i razem mozna się cieszyć maleństwem. Tak mi się wydaje, ale nie wiem na pewno, ponieważ czekam na moje pierwsze dziecko.

9. BabyApp
    Junior Member
    marzenie_08

Mieszka w
    T-ów
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2011-09-11 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Anaja Zobacz posta
    Podejrzewam, że dziecko dają na dwie godziny tylko wtedy jesli wiadomo już po porodzie, ze dziecko jest w dobrej kondycji. Nie oszukujmy się, jesli zauważą, że urodzil się mały zdechlunek, to nie dadzą go matce.

bardzo brzydko to ujelas zwlaszcza "zdechlunek" piszesz ze spodziewasz sie dziecka a piszesz w ten sposob o dziecku :/

o mylisz sie z ta kwestia, ja dwojke urodzilam z 9 pkt Apg a dostalam ich tylko na chwile wiec to zalezy od poloznej i szpitala

wg usg

Senior Member Awatar karowrk
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 24-08-2012 i Jestem macochą-Patryś 14-04-2004
    marzenie_08 ale kiedyś było inaczej, teraz zmieniło się prawo i dostaje się dziecko na 2 godziny po porodzie ale anaja ma rację, tylko wtedy, gdy z dzieckiem wszystko ok. Gdy lekarze stwierdzą, że coś nie tak dziecko zostaje zabierane. Chyba na poprzedniej stronie to pisze, albo w którymś z minionych M jak Mama

Senior Member Awatar Joasia
    Mieszka w
    Masovia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-05-27 zobacz kalendarz
    Ja co prawda miałam cesarkę. Gdzieś już pisałam, że pokazali mi Maleństwo na moment jeszcze podczas operacji, po czym wzięli na badanie itd. W sumie chyba po godzinie mi przynieśli i wtedy już zostało ze mną na stałe. To mi się wydaje dobrą opcją, bo mogłam już cieszyć się Małym bez przeszkód i bez przerw. Natomiast jakby mi dali a potem zabrali... Chyba bym tak nie chciała

Ewelka251, miałam identycznie. Myślałam, że będę wymęczona (17 godzin męki, potem cesarka i w sumie nie spałam prawie dwie doby), tymczasem po porodzie przybyło mi tyle sił, że sama nie wiem jak to możliwe To chyba ta MIŁOŚĆ uskrzydla

Zapytaj naszych ekspertów