Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Ciąża to prywatna sprawa

Administrator Awatar Nowotka
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    administrator

Ciąża to prywatna sprawa

Nie ma bardziej intymnego wydarzenia niż zajście w ciążę. W centrum wydarzeń jesteście tylko wy dwoje (a w zasadzie troje), jednak często bywa tak, że całe otoczenie – rodzina, znajomi – jest zainteresowane tym, czy jesteś w ciąży. I zaczyna się. Wymowne spojrzenia, aluzje, oglądanie cię z profilu i poruszenie, kiedy założysz luźniejszą tunikę. To oczywiście nie ich sprawa. Ale pytają, zagadują, snują domysły. Jak sobie poradzić z ciekawskimi? Podpowiadamy w najnowszym numerze M jak Mama ( w kioskach od 10 lipca)

2. BabyApp
    Senior Member Awatar maryskalbn
    Mieszka w
    Lublin
    O mnie
    Za każdym fajnym dzieckiem, stoi fajna mama!!!
    Cytat Zamieszczone przez Nowotka Zobacz posta
    Nie ma bardziej intymnego wydarzenia niż zajście w ciążę. W centrum wydarzeń jesteście tylko wy dwoje (a w zasadzie troje), jednak często bywa tak, że całe otoczenie – rodzina, znajomi – jest zainteresowane tym, czy jesteś w ciąży. I zaczyna się. Wymowne spojrzenia, aluzje, oglądanie cię z profilu i poruszenie, kiedy założysz luźniejszą tunikę. To oczywiście nie ich sprawa. Ale pytają, zagadują, snują domysły. Jak sobie poradzić z ciekawskimi? Podpowiadamy w najnowszym numerze M jak Mama ( w kioskach od 10 lipca)
    Hm.. w sumie to mi to specjalnie nie przeszkadzało. Nawet miałam "ciśnienie" żeby jak najszybciej było wszystko widać
    Ale fakt - nie zawsze chciałam żeby wszyscy wszystko wiedzieli, a ciągle dopytywali - to było minusem.
    "Los dał im piękne dni i zarwane noce
    Skazani na wolność, wyrok dożywocie"

http://gadzinkapowiedziala.blogspot.com/ <---- teksty Gadzinka - Lusinka

Senior Member
    maskotka

O mnie
    Jestem mamą i jestem w ciąży
    Co do samego aktu zajścia w ciąże oczywistą oczywistością jest, że jest to sytuacja intymna dotycząca tylko mnie i mojego partnera, natomiast w kwestii ciąży i narodzin dziecka już bym taka pewna nie była. Bardzo podobało mi się to co nam położna mówiła na szkole rodzenia. Że poród to po części wydarzenie społeczne. Że nie rodzi się tylko dziecko. Wraz z nim rodzi się mama, tata, babcia, dziadek, ciocie, wujkowie (którzy do tej pory nie mieli tych "funkcji" ) itd. Dla mnie oczywiste i naturalne jest, że bliższa rodzina interesuje się tym tematem, bo ich on też bezpośrednio dotyczy. I oczywiście jestem w stanie zrozumieć nerwy jeśli rodzina np. nalega na szybsze zajście w ciąże albo, że takie wieczne pytania mogą zranić parę która już od jakiegoś czasu bezskutecznie stara się o dziecko. Ale mnie osobiście absolutnie nie przeszkadzało gdy ktoś pytał kiedy kolejne dziecko. Zawsze odpowiadałam, że "jeszcze nie teraz", a później, że "robimy co w naszej mocy". Nie przeszkadzało mi też gdy już byłam w ciąży oglądanie rosnącego brzuszka (nawet gdy jeszcze wcale nie rósł ). A jeśli ktoś natarczywie pytał czy jestem już w ciąży to też zawsze zbywałam go krótkim "jak będę i przyjdzie na to odpowiedni moment to na pewno się o tym dowiesz" i ucinałam rozmowę.

Senior Member Awatar Nadulina
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-12-02 zobacz kalendarz
    Moim zdaniem to naturalne,że wszyscy się radują i obserwują, ciąża nie jest jakąś super intymną sprawą - przecież i tak brzuszek widać itp

Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Nadulina Zobacz posta
    Moim zdaniem to naturalne,że wszyscy się radują i obserwują, ciąża nie jest jakąś super intymną sprawą - przecież i tak brzuszek widać itp
    Właśnie nie od razu widać - i na tym początkowym etapie, kiedy jeszcze nie widać, niekoniecznie każda chce, żeby wszyscy wiedzieli. Z różnych względów. Na przykład wtedy, gdy miała za sobą poronienie i chce być pewna, ze wszystko pójdzie dobrze.

Senior Member Awatar Nadulina
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-12-02 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez asia Zobacz posta
    Właśnie nie od razu widać - i na tym początkowym etapie, kiedy jeszcze nie widać, niekoniecznie każda chce, żeby wszyscy wiedzieli. Z różnych względów. Na przykład wtedy, gdy miała za sobą poronienie i chce być pewna, ze wszystko pójdzie dobrze.
    To niech nikomu nie mówi - prosto i na temat.

Fajnie się obserwuje rosnący brzuszek.
    Chce kupić markizyy.Domarant to także rolety rzymskie Poznań do kupienia.

9. BabyApp
    Ciąża to tak fantastyczna i oczekiwana sprawa,że nie da się ukryć swojej radości,a nawet powinno się tym podzielić.
    Czy krakowski elektryk jest tak dobry jak hydraulik kraków w swoim fachu?

Ciąża to piękny czas. I ja nie widzę powodów żeby to ukrywać przed znajomymi czy tym bardziej rodziną.

tez tak uważam , ciaza to prywatna sprawa, nie lubie jak ktoś dopytuje i ciagle sie interesuje

-------------
    szkolenie na operatora dźwigu

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów