Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Ciąża to prywatna sprawa

Senior Member Awatar renata327
    Mieszka w
    Hallstadt
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-12-14 zobacz kalendarz
    U mnie to z tym trochę trudno było, nawet z rodziną się wieścią podzielić, gdyż u mnie tato jest gadułą i całej naszej wiosce ogłosiłby wszystko i wszystkie szczegóły za to dowiedział się ostatni. A na wiosce jest tak, że każda sąsiadka interesuje się cudzym życiem i sprawami a nie swoimi, co mnie bardzo w tej kwestii irytuję, bo lubią dyktować co i jak robić, a czego nie. Tacy " dobrzy doradcy" w każdym temacie. Choć w życiu nie każdy temat przerobiły.

2. BabyApp
    Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Najgorsze są sytuacje, kiedy inni myślą, ze to ciaża i zachwycają sie brzuszkiem, - ja miałam taką sytuację latem, byłam w luźnej sukience. Jakiś miły staruszek w kolejce ucieszył sie, ze będę miała dziecko. Tylko że ja nie byłam w ciąży. Było mi głupio, wiec mu po prostu podziękowałam Dlatego lepiej uwagi o ciąży sobie darowac, chyba ze kogoś dobrze znasz i możesz sobie na nie pozwolić.

admin Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Wyobrażam sobie, jak się czułaś ....

Ja uwazam, ze czesto wiaze się to ze zwykła zazdroscia. Ludzie są, byli i będą ciekawscy, a pojawienie sie dziecka w gronie znajomych to czesto powod do plotek. Tacy sa juz wlasnie ludzie i nic na to nie poradzimy. Po prostu trzeba unikac takich tematow a jak sie ktos pyta to zwyczajnie trzeba powiedziec, ze to nie jest ich sprawa i uciac temat. Tak jest najlepiej wedlug mnie

Junior Member
    luiza23

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-11-10 zobacz kalendarz
    U mnie było tak, że społeczność sąsiedzka dowiedziała się, że jestem w ciąży dopiero w 5 miesiącu ciąży, kiedy brzuszek mi się lekko zaokrąglił. Nie ukrywałam tego specjalnie, ale i też nie chwaliłam się i nie chciałam, żeby wiedzieli. Wiadomo nie da się zachować w tajemnicy, że jest się w ciąży, ale ja jestem zdania, że póki się da to czemu niechyba, że ktoś nie ma nic przeciwko nadmiernemu zainteresowaniu.

http://prospectrum.com.pl/o-firmie/odzyskiwanie-dlugow/
    Ostatnio edytowane przez luiza23 ; 28-07-16 o 22:57

Junior Member Awatar OlaMonola
    Mieszka w
    powiat tarnowski, Małopolska
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-09-15 zobacz kalendarz
    A mnie drażnią pytania, kiedy dziecko, drugie trzecie itd. Szczególnie, kiedy zadają je osoby z dalszego otoczenia. To nie jest ich sprawa. Patrzę na to z perspektywy kobiety, która poroniła i niedługo po tym była obsypywana podobnymi pytaniami. Raniły bardzo. A nie miałam ochoty krzyczeć całemu światu, co przeszłam. Również od jakiegoś czasu znów jestem zasypywana tymi pytaniami. Nie widzę powodu, dla którego miałabym się chwalić wszhystkim dookoła, że staramy się o dziecko. Wtedy byłyby pytania, czy już. Znów jestem w ciąży, ale z obwieszczaniem nowiny chcę zaczekać przynajmniej do końca I semestru, ale na pytania jakoś odpowiadać muszę.

Ogólnie rzecz ujmując, uważam, że jest to bardzo delikatny temat, a pytania z nim związane w większości przypadków są oznaką braku taktu

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez OlaMonola Zobacz posta
    uważam, że jest to bardzo delikatny temat, a pytania z nim związane w większości przypadków są oznaką braku taktu
    Niestety, w Polsce takie pytania są normą pewnie od wielu lat i sporo czasu musi upłynąć, zanim to się zmieni.

9. BabyApp
    admin Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Nie tylko w Polsce niestety ;(

jak byłam młodsza wydawało mi się to strasznie niezręczne. Ale jak już zaciążyłam to taka radość, że co mi tam, niech wszyscy wiedzą i pytają.

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kulaminka Zobacz posta
    jak byłam młodsza wydawało mi się to strasznie niezręczne. Ale jak już zaciążyłam to taka radość, że co mi tam, niech wszyscy wiedzą i pytają.
    To masz bardzo dobre podejście! Ale nie wszystkie kobiety tak mają - i denerwują się, niestety.

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów