Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40

Ciąża a kryzys w związku

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez EDanyel1681 Zobacz posta
    zmienić postawę mężczyzny, który tak został wychowany, że nie pomaga i już, to jest droga przez mękę, i nawet jak już zacznie pomagać, to robi to jak za karę, z musu.
    Może nie trzeba się z takimi wiązać, tylko wybierać tych sensownych i pomocnych? Tacy też są!

2. BabyApp
    Nie ma nic gorszego, niż brak wsparcia od faceta w czasie ciąży. Jeśli facet chciał zostać tatusiem to niech pomaga.

Member
    Mamminka

Ciąża jest dość ciężkim okresem w życiu każdej kobiety szczególnie ciąża kolejna. W pierwszej ma się więcej czasu dla siebie- można odpocząć np Ale jak są małe dzieci w domu i cała opieka nad nimi spada na kobiete w ciąży to zaczyna się niezla huśtawka. Zmęczenie, hormony itp. Jeśli rozmowy z mężem nie pomagają to moze faktycznie powinnas trochę odpuścić? Nie ugotować obiadu jak siły nie masz, nie sprżatać? Może to męża "ruszy" ? Poczytaj ten blog w wolnej chwili http://nianio.com.pl/category/porady/ Jest bardzo życiowy i daje nadzieję że każdy kryzys w związku mozna przezwyciężyc

Junior Member
    monika9

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-06-19 zobacz kalendarz
    No tak czesto jest, ze nie ma sie wyreki w facecie. Ogólnie mezczyżni nie potrafią postawic się w sytuacji kobiety.

Senior Member Awatar Katiusza
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-05-24 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez monika9 Zobacz posta
    No tak czesto jest, ze nie ma sie wyreki w facecie. Ogólnie mezczyżni nie potrafią postawic się w sytuacji kobiety.
    Nie uogólniaj
    Mój potrafi się postawić w mojej sytuacji, być wyrozumiały i pomocny w każdej sytuacji.

Życie faceta w trakcie ciaży to też męka - same wiecie jakie potrafimy być humorzaste.
    Ja np okropnie marudzę O wszystko.
    Podziwiam mojego ukochanego za cierpliwość i ogromne serce

Zapraszam na mojego bloga Lisie Szycie ---> http://lisie-szycie.blogspot.com/

na tym świecie tyle ludzi że nie ma co się przejmować jednym....

Cytat Zamieszczone przez redema Zobacz posta
    na tym świecie tyle ludzi że nie ma co się przejmować jednym....
    Nie zgadzam się z tym.Rozwód nie jest rozwiązaniem. Warto jest zawsze dążyć do tego aby rozwiązać problem, aby się dogadać. My z męzem również przechodziliśmy swego czasu różne chwile.I te lepsze i te gorsze.Na szczęście potrafiliśmy uratować nasz związek.Pomogła nam wizyta u seksuologa.Chodziliśmy do pani Justyny Boreckiej z Warszawy. Straciłam ochotę na seks po porodzie,pani seksuolog pomogła mi uświadomić sobie powody tego stanu rzeczy. Obecnie jest już o wiele lepiej. Nauczyliśmy się ponownie ze sobą dogadywać. Tu masz do niej kontakt http://www.justmed.pl/
    Ostatnio edytowane przez nansy ; 01-09-15 o 14:44

9. BabyApp
    Member
    anielka2

Macie dwójkę dzieci i trzecie w drodze, to na pewno sprzyja zmęczeniu i wcale mnie nie dziwi, że nie macie zbyt wiele czasu dla siebie. A w związku jest to przecież bardzo istotne, w końcu nie jesteś tylko mamą, ale też żoną i kochanką.
    Mężowi może też być trudno, bo pewnie na nim spoczywa ciężar utrzymania całej gromadki, a wiadomo, jaki mamy obecnie rynek pracy. Nawet jeśli teraz wam się dobrze powodzi, to nie tak trudno dziś stracić pracę, więc to też może być dla niego źródłem stresów. Żeby to zmienić musielibyście się trochę razem zrelaksować, może pojechać we dwoje na jakąś wycieczkę? Ostatecznie może być też potrzebna terapia małżeńska. Bardzo dobrą znajdziecie w Pracowni Psychorozwoju Izabeli Kielczyk w Warszawie.
    Nie ma sensu czekać do porodu, sprawę trzeba próbować naprawić już teraz, skoro widzisz problem.

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Nie wszyscy faceci są tacy - tylko ci rozpieszczeni przez mamusię i z patriarchalnym spojrzeniem na świat. Albo zwyczajnie leniwi. Jedynym sposobem na zaangażowanie faceta w sprawy domowe jest robienie tego od początku związku - gdy tylko zaczynacie razem mieszkać. Potem może być już za późno, bo przyzwyczai się, że jest obsługiwany i nie będzie chciał tego zmienić - bo jaki ma w tym interes?
    Trzecia ciąża (jak w tym przypadku) to zdecydowanie za późno - gdzie był mąż do tej pory? Nie rozumiem, dlaczego kobiety nie oczekują pomocy męża przy małym dziecku? A tu jest tych dzieci już dwoje...

Senior Member Awatar eWoWe
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-06-21 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Aga Zobacz posta
    Nie wszyscy faceci są tacy - tylko ci rozpieszczeni przez mamusię i z patriarchalnym spojrzeniem na świat. Albo zwyczajnie leniwi. Jedynym sposobem na zaangażowanie faceta w sprawy domowe jest robienie tego od początku związku - gdy tylko zaczynacie razem mieszkać. Potem może być już za późno, bo przyzwyczai się, że jest obsługiwany i nie będzie chciał tego zmienić - bo jaki ma w tym interes?
    Trzecia ciąża (jak w tym przypadku) to zdecydowanie za późno - gdzie był mąż do tej pory? Nie rozumiem, dlaczego kobiety nie oczekują pomocy męża przy małym dziecku? A tu jest tych dzieci już dwoje...
    Podpisuję się pod tym obiema rękami. Czas po urodzenia dziecka jest oczywiście swego rodzaju sprawdzianem dla związku, ale jeśli mężczyzna jest nauczony pomagać, to na pewno nie zostawi kobiety samej sobie, mając jedynie pretensje, że się nim nie zajmuje. Przecież to normalne, że zmieniają nam się priorytet. Facet powinien to zrozumieć i wspomagać, taki stan nie trwa wiecznie, niedługo znów będzie mógł się w pełni cieszyć swoją żoną, kochanką, przyjaciółką i oczywiście matką jego dziecka
    Bezpieczne i kreatywne gry oraz zabawy dla przedszkolaków i młodych szkolniaków
    http://bajkowa.tv/

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów