Strona 1125 z 1474
Pokaż wyniki od 11,241 do 11,250 z 14735

Kwietniówki 2015

Senior Member
    Marteczka2607

Mieszka w
    Olkusz / Katowice
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2015-04-11 zobacz kalendarz
    dla tych mam gdzie dzidzius jest nieprawidlowo ulozony:

"Jeżeli do tej pory dziecko nie ustawiło się odpowiednio do porodu (sprawdź, jak wygląda prawidłowe ułożenie dziecka do porodu), ginekolog może spróbować mu pomóc, obrócić dziecko w brzuchu mamy. Przez powłoki brzuszne chwyci malucha i postara się go przemieścić, jednocześnie obserwując dziecko na USG. Zabieg ten niesie jednak ze sobą ryzyko wzniecenia porodu. Jest możliwy jedynie w 37. albo 38. tygodniu ciąży, a jego skuteczność to ok. 50 procent. Zdarza się niestety, że nawet po próbie przekręcenia, dziecko wraca do poprzedniej pozycji."

1wsze slysze o czyms takim, dziwne :O

2. BabyApp
    Senior Member Awatar Kesi
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Jestem mamą Karolka i czekam na drugie szczęście:-)
    Cześć dziewczyny. Jestem wrześniówką 2013, prowadzę sklep na allegro z używanymi ubrankami- tylko po moim dziecku. Z racji tego iż teraz spodziewam się córeczki mam wielką wyprzedaż rzeczy synka :-)
    Gdybyście czegoś jeszcze potrzebowały do skompletowania wyprawki to zapraszam:-)
    http://allegro.pl/listing/user/listi...us_id=38809361

Kochana Fasolka[*] 29.06.2014, 9tydz

Senior Member Awatar MagdalenaKa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-04-21 zobacz kalendarz
    Jesli chodzi o rwę kulszowa zarówno ginekolog jak i neurochirurg polecali mi masaz. Ale chodzi bardziej o masaz u specjalisty - fizjoterapeuty itp.
    Oraz wskazany jest ruch. Mnie trzymało tak 3 dni jakos czas temu, wstawianie z lozka to byl dramat, nawet siadanie na kiblu ledwo co sie moglam z boku na bok przekręcić w lozku. Jakby trzymało dzien dluzej to z miejsca poszlabym na masaz jak lekarze zalecali, ogolnie powinnam pojsc wczesniej ale chcialabyc dzielna - wytrzymałam to, ale bylo ciezko. Pomogły tez ciepłe kąpiele oraz okłady termoforem

Member Awatar blondmama
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski, Poland
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-04-21 zobacz kalendarz
    Data
    21.04.2015r.
    Dziewczyny, a ja się martwię ciągle tym, że nie miałam zleconych takich badań jak na toxoplazmozę czy GBS następną wizytę mam dopiero 3.04 i wtedy wyjaśnię z moim lekarzem, dlaczego ich nie zlecił ale generalnie do tej pory pewnie będę bardzo się przejmować. A tak poza tym, to jaki macie stopień dojrzałości łożyska? Ja 36tc i pierwszy stopień. Moja koleżanka była zdziwiona, jak jej powiedziałam. Mówiła, że ona miała w tym tygodniu już trzeci stopień..

Junior Member
    Świeżyna

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2015-04-06 zobacz kalendarz
    Cześć dziewczyny.

Mi tez sie wydaje, ze powtarzanie HIV mija sie z celem. Mi gin nie zlecal, dlatego tez nie robię.

Co do pomocy, to u mnie jest odwrotna sytuacja. Moi rodzice mieszkają za granica wiec każda pomoc ze strony teściów będzie dla mnie bezcenna. Zwłaszcza, ze mam jeszcze syna który ma rok i 9 msc.

W szpitalu raczej nie spodziewam sie pielgrzymek. Najbliższa rodzina nie jest zbyt narzucającą sie, a przyjaciele rozumieją kiedy są mile widziani

Od 2:00 mam skurcze. Zaczęło sie od bólu krzyża, a od godz mam regularne co 6 min. Poczekamy jeszcze chwile i chyba trzeba będzie jechac po teściowa

Senior Member Awatar AsiaR
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-04-04 zobacz kalendarz
    [=pata175;2585927]Hej ja mialam ten problem, w 32 tyg. mala chciala sie przekrecic glowa w dol ale nic z tego ...mialam za twardy brzuch, intensywne napiecie miesni, bole krzyzowe takie jak przy rwie kulszowej ginekolog polecil brac magnez 3-5 tabletek dziennnie i buscopan 2xtabletki dziennie po 3 dniach wszystko przeszlo
    no moze procz tego ze moj maly uparciuch ulozony posladkowo[/QUOTE]

Może to problem mam, których dzieci ułożone są mednicowo? Ja jakiś wielkich napięć brzucha nie mam, więc to chyba nie jest z tym związane.

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Marteczka2607 Zobacz posta
    dla tych mam gdzie dzidzius jest nieprawidlowo ulozony:

"Jeżeli do tej pory dziecko nie ustawiło się odpowiednio do porodu (sprawdź, jak wczęsto. prawidłowe ułożenie dziecka do porodu), ginekolog może spróbować mu pomóc, obrócić dziecko w brzuchu mamy. Przez powłoki brzuszne chwyci malucha i postara się go przemieścić, jednocześnie obserwując dziecko na USG. Zabieg ten niesie jednak ze sobą ryzyko wzniecenia porodu. Jest możliwy jedynie w 37. albo 38. tygodniu ciąży, a jego skuteczność to ok. 50 procent. Zdarza się niestety, że nawet po próbie przekręcenia, dziecko wraca do poprzedniej pozycji."

1wsze slysze o czyms takim, dziwne :O
    Czytałam o tym już nie raz. Ale musi to wykonywać bardzo doświadczony położnik w tym temacie, a jest ich coraz mniej. Podobno tego sposobu się już nie praktykuje zbyt często. Mój gin mi tego nie proponował. ...

9. BabyApp
    O mnie
    Cytat Zamieszczone przez MagdalenaKa Zobacz posta
    Jesli chodzi o rwę kulszowa zarówno ginekolog jak i neurochirurg polecali mi masaz. Ale chodzi bardziej o masaz u specjalisty - fizjoterapeuty itp.
    Oraz wskazany jest ruch. Mnie trzymało tak 3 dni jakos czas temu, wstawianie z lozka to byl dramat, nawet siadanie na kiblu ledwo co sie moglam z boku na bok przekręcić w lozku. Jakby trzymało dzien dluzej to z miejsca poszlabym na masaz jak lekarze zalecali, ogolnie powinnam pojsc wczesniej ale chcialabyc dzielna - wytrzymałam to, ale bylo ciezko. Pomogły tez ciepłe kąpiele oraz okłady termoforem
    Ruchu to mi akurat nie brakuje ;-)
    3-4 razy w tygodniu chodzę na basen i pływam w tym czasie a nie leżę w jacuzzi no i mam co robić przy 3 letniej córce. Leżę i odpoczywam tylko w nocy, a to i tak na raty bo Młoda się budzi w nocy i trzeba jescze do niej chodzić. Mąż mnie w tym nie wręcza, bo żadko jest w domu. Dziwne, więc że mnie ta rwa kulszowa trafiła. .. :-( Może powinnam wypróbować ten masaż o którym piszesz?

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Świeżyna Zobacz posta
    Cześć dziewczyny.

Mi tez sie wydaje, ze powtarzanie HIV mija sie z celem. Mi gin nie zlecal, dlatego tez nie robię.

Co do pomocy, to u mnie jest odwrotna sytuacja. Moi rodzice mieszkają za granica wiec każda pomoc ze strony teściów będzie dla mnie bezcenna. Zwłaszcza, ze mam jeszcze syna który ma rok i 9 msc.

W szpitalu raczej nie spodziewam sie pielgrzymek. Najbliższa rodzina nie jest zbyt narzucającą sie, a przyjaciele rozumieją kiedy są mile widziani

Od 2:00 mam skurcze. Zaczęło sie od bólu krzyża, a od godz mam regularne co 6 min. Poczekamy jeszcze chwile i chyba trzeba będzie jechac po teściowa
    Będzie pierwsza rozpakowana Super! Oby wszystko poszło szybko i jak najmniej boleśnie. Trzymam kciku!

Senior Member
    Marguerite

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-04-20 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez blondmama Zobacz posta
    Dziewczyny, a ja się martwię ciągle tym, że nie miałam zleconych takich badań jak na toxoplazmozę czy GBS następną wizytę mam dopiero 3.04 i wtedy wyjaśnię z moim lekarzem, dlaczego ich nie zlecił ale generalnie do tej pory pewnie będę bardzo się przejmować. A tak poza tym, to jaki macie stopień dojrzałości łożyska? Ja 36tc i pierwszy stopień. Moja koleżanka była zdziwiona, jak jej powiedziałam. Mówiła, że ona miała w tym tygodniu już trzeci stopień..
    Mi lelarz GBS też zrobi dopiero 01.04 na dwa tyg przed terminem. Co do badań na toxo to chyba nie ma prpblemu jeśli poszlabys juz teraz sama gdzie pobierają krew do badań i powiedziała ze chcesz zrobic takie badania i zapłaciła za nie.

Zapytaj naszych ekspertów
Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Wzrok

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów