Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Zemdleć z bólu w czasie porodu

Senior Member Awatar ew-ek
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-08-21 zobacz kalendarz

Zemdleć z bólu w czasie porodu

Witam,

jestem w 31 tc, i oczywiście zastanawiam się, jak to będzie. Już wiem, że moja córka ustawiła się główką w dół, i wizja porodu sn przeraża mnie do szpiku kości.

Mój próg bólu jest niski, nigdy nie umiałam wytrzymać, jak coś mnie boli, zawsze tabletka, u dentysty znieczulenie.

I boję się, że jeżeli przyjdzie mi rodzić sn, to zemdleję z bólu w czasie porodu
    Nie mówię nawet o samych skurczach partych, ale o I fazie porodu

Co wtedy, gdy rodząca mdleje? Któraś z Was zemdlała?

2. BabyApp
    Senior Member Awatar F4rba
    Mieszka w
    Koszalin
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-10-16 zobacz kalendarz
    przyznam, że jeszcze nigdy nie słyszałam o tym żeby rodząca zemdlała. Też mam niski próg bólu, bardzo nisko, ale dałam radę. może warto porozmawiać ze swoim lekarzem? może da Ci wskazanie do cesarki? u mnie było na odwrót - miałam wskazanie do cesarki, ale błagałam o sn. wizja gojącej się rany przez kilka tygodni i ten ból mnie paraliżowały. na każdej wizycie płakałam ginekologowi, że nie chcę cc. dałam radę, była na przeciwbólowych pierwsze 2 dni, później ból byl znośny. już wcześniej czytałam Twoje posty - widać, ze jesteś przerażona. Może warto też wybrać się do psychologa?

Senior Member Awatar ew-ek
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-08-21 zobacz kalendarz
    Nie wiem, czy moja prowadząca ciążę Pani doktor by się zgodziła na cc. Szczerze mówiąc, mimo, iż tyle kobiet chce rodzić sn, ja wolałabym stokroć bardziej poród poprzez cc. Już i tak ostatnio wybąkałam, że myślę o porodzie w innym mieście, bo u mnie nie ma znieczulenia. O dziwo powiedziała, że nie ma nic przeciwko, że w taki wypadku normalnie poprowadziłaby ciążę do końca, bo to ja mam być zadowolona.

Ale szczerze mówiąc, ja się nawet boję znieczulenia! Ja wiem, że jestem beznadziejna, dobrze, że własnego cienia się nie boję, no ale nic nie poradzę na to, że taka ze mnie panikara i histeryczka

Szczerze mówiąc, wizja mnie samej na porodówce, badania, rozwarcie, parcie - masakrycznie się boję, w ogóle nie wyobrażam sobie tego. A wiem, że jestem słaba psychicznie, i obawiam się, że nawet najbardziej opanowana położna czy lekarz nie będą w stanie mnie ani uspokoić, ani wpoić mi, że wszystko jest pod kontrolą, i nie mam się czego bać.

A pomoc psychologa na niewiele się zdała Zresztą, chodzę co jakiś czas, bo cierpię na nerwicę natręctw, więc znam temat odwiedzin u psychologa Ale tak naprawdę najgorzej jest się pozbyć tego wszystkiego, co masz w głowie - własny umysł to najgorsze więzienie.

Cytat Zamieszczone przez ew-ek Zobacz posta
    Witam,

jestem w 31 tc, i oczywiście zastanawiam się, jak to będzie. Już wiem, że moja córka ustawiła się główką w dół, i wizja porodu sn przeraża mnie do szpiku kości.

Mój próg bólu jest niski, nigdy nie umiałam wytrzymać, jak coś mnie boli, zawsze tabletka, u dentysty znieczulenie.

I boję się, że jeżeli przyjdzie mi rodzić sn, to zemdleję z bólu w czasie porodu

Moja siostra zemdlała podczas bólów partych, bo miała bardzo szybka akcję porodową, ale tylko na chwilę - szybko ją ocucono.

Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa
    Nie wiem, czy moja prowadząca ciążę Pani doktor by się zgodziła na cc. Szczerze mówiąc, mimo, iż tyle kobiet chce rodzić sn, ja wolałabym stokroć bardziej poród poprzez cc. Już i tak ostatnio wybąkałam, że myślę o porodzie w innym mieście, bo u mnie nie ma znieczulenia. O dziwo powiedziała, że nie ma nic przeciwko, że w taki wypadku normalnie poprowadziłaby ciążę do końca, bo to ja mam być zadowolona.

Ale szczerze mówiąc, ja się nawet boję znieczulenia! Ja wiem, że jestem beznadziejna, dobrze, że własnego cienia się nie boję, no ale nic nie poradzę na to, że taka ze mnie panikara i histeryczka

Szczerze mówiąc, wizja mnie samej na porodówce, badania, rozwarcie, parcie - masakrycznie się boję, w ogóle nie wyobrażam sobie tego. A wiem, że jestem słaba psychicznie, i obawiam się, że nawet najbardziej opanowana położna czy lekarz nie będą w stanie mnie ani uspokoić, ani wpoić mi, że wszystko jest pod kontrolą, i nie mam się czego bać.

A pomoc psychologa na niewiele się zdała Zresztą, chodzę co jakiś czas, bo cierpię na nerwicę natręctw, więc znam temat odwiedzin u psychologa Ale tak naprawdę najgorzej jest się pozbyć tego wszystkiego, co masz w głowie - własny umysł to najgorsze więzienie.
    ew-ek, nie nakręcaj się tak straszliwie. Im bardziej będziesz myślała o bólu, tym bardziej będzie bolało, wiesz?
    A myślałaś o zastosowaniu hipnozy? Piszemy o tym w aktualnym wydaniu M jak mama, w artykule 'Rodzić bez lęku". Tam tez polecamy specjalne programy do relaksacji.

Senior Member Awatar F4rba
    Mieszka w
    Koszalin
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-10-16 zobacz kalendarz
    a może warto zmienić psychologa? moja kolezanka chodziła z podobnymi lękami jak Ty i od psychologa dostała taka zaświadczenie, że nie będzie w stanie sama urodzić. było to w Szczecinie, może i Tobie by się udało...

Raczej chyba takie rzeczy się nie zdarzają

9. BabyApp
    Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    F4rba ma rację - powinnaś poprosić psychologa albo lepiej psychiatrę o zaświadczenie, że cierpisz na tokofobię (paniczny lęk przed porodem), sensowny ginekolog powinien to uwzględnić i zrobić cesarkę. Z wcześniejszych postów widzę, że chcesz rodzić w Pro-familii w Rzeszowie. Idź tam na wizytę do dr. Tomasza Łozińskiego (nawet prywatnie) i pogadaj z nim szczerze. Powiedz to, co tu napisałaś. Z tego co wiem, on robi cesarki bez większych problemów.
    Ostatnio edytowane przez Aga ; 15-07-14 o 14:20

Senior Member
    Ewelinka05

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-11-28 zobacz kalendarz
    mam nadzieję, że jakoś sobie poradzę, dlatego się przygotowuję do tego od jakiegoś czasu i chodzę na basen, co mnie w ogólności rozluźnia i niedługo zacznę pic ziółka Przygotowanie do Porodu z liśćmi malin i jeszcze masaż krocza robimy z mężem, więc chyba jakoś to będzie. Przyznaję jakis czas temu tez sie tego bała, ale teraz im dłużej tu z Wami jestem , tym mam mniejsze lęki i wierzę że sobie poradzimy

Senior Member
    magda.

Mieszka w
    Grecja
    O mnie
    Jestem mamą.
    Witam,

Zapewne juz urodzilas. Daj znac czy sn czy cc i jak sobie poradzilas Moze jednak strach byl niepotrzebny

Zapytaj naszych ekspertów
Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Ciągnięcie za włosy i uszy.

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów