Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

7mczne dziecko chodzi przy meblach czy kupić buciki?

Senior Member Awatar Spinny
    O mnie
    Jestem mamą idwóch chłopców!!:-)

7mczne dziecko chodzi przy meblach czy kupić buciki?

Mianowicie jestem mamą dwóch chłopców - pierwszy ma 3 lata i zaczął samodzielnie chodzić jak miał 9 mcy.Drugi skończył 23.05 pół roku i : od 3 mca przewraca się na burzuszek, od 5 miesiąca siedzi sam i raczkuje oraz teraz trzyma się mebli, łóżeczka itp i sam spaceruje. Poszłam z nim do pediatry zapytać czy to dobrze, czy nie zagraża to jego rozwojowi (kościec itp.). Okazuje się, że niby nie. Jednak chciałabym zapytać rehabilitanta. Widzę jednak, że skoro dziecko robi to samo, przez nikogo nie zmuszane to najwyraźniej jest to ok.
    (w takim razie odpowiedź na to pytanie już znam-znalazłam w innym wątku)
    Pojawia się jednak kolejne:kiedy mam prowadzić go za rączki? Kiedy kupić mu pierwsze buciki ? Nie do chodzenia tylko do stania np. przy ławce na placu zabaw (chodzę tam ze starszym synem), bo nie chce, by robił to w skarpetach.
    Im mniejszy rozum, tym większa zarozumiałość.

2. BabyApp
    Senior Member Awatar Majka596
    O mnie
    Szczęśliwa mama:)
    Wygląda na to, że taka natura synka...Ma predyspozycje i przede wszystkim siłę aby już w tym czasie próbować chodzenia. Jednym słowem idzie jak burza. Trudno doradzać, jeśli to taki rzadko spotykany przypadek, ale ja na pewno nie zachęcałabym go do chodzenia, dałabym mu pole do popisu aby sam decydował, jednak dla bezpieczeństwa, zachęcałabym go do jak najczęstszej zabawy na podłodze...
    Czyli najprościej rzecz ujmując, nie traktować go jakby miał już rok ale też zaufać naturze.
    Co do bucików to jestem zdania aby kupować dziecku już samodzielnie chodzącemu, fakt że aura za oknem sprzyja spacerom i na pewno lepiej, gdy dziecko ma zabezpieczone stopy.
    Fajną alternatywą są Attipasy. Kupiłam, gdy córeczka zaczęła chodzić. Czytałam opinię specjalisty i wg niego w niczym nie przeszkadzają i stopa może się w nich zdrowo rozwijać.
    http://www.attipas.pl/o-attipas
    Mam zamiar kupić kolejną parę tych skarpetko-butków

Senior Member Awatar Spinny
    O mnie
    Jestem mamą idwóch chłopców!!:-)
    Takie skarpetobuciki też miałam dla starszego synka i chyba własnie na coś takiego się skusimy Dziekuję za utwierdzenie mnie w przekonaniu, by nie prowadzić za rączki i nie zakładać butów
    Im mniejszy rozum, tym większa zarozumiałość.

Senior Member Awatar Majka596
    O mnie
    Szczęśliwa mama:)
    Cytat Zamieszczone przez Spinny Zobacz posta
    Takie skarpetobuciki też miałam dla starszego synka i chyba własnie na coś takiego się skusimy Dziekuję za utwierdzenie mnie w przekonaniu, by nie prowadzić za rączki i nie zakładać butów
    Nie ma za co! Cieszę się, że pomogłam

Junior Member
    irysa

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-03-16 zobacz kalendarz
    u nas fajnie sprawdziły się pufy mała zadowolona lubi na niej odpoczywać z tata http://polskiepufy.pl

Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa
    O tym, kiedy kupić dziecku pierwsze buciki i na co zwrócic uwage przy zakupie, poczytacie też tu:

http://www.mjakmama24.pl/niemowle/ro...,159_5993.html

Member
    majaaa

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-11-02 zobacz kalendarz
    trzeba i to stabilne trzewiczki do kostki my mielismy z bartka w spadku dostalismy, moze nie powinno sie po kims nosic ale jej rówieśnik krótko w nich chodzil

9. BabyApp
Zapytaj naszych ekspertów
Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Ciągnięcie za włosy i uszy.

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów