Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Pielegnacja buzi noworodka/niemowlaka

Member Awatar an_na
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-04-28 zobacz kalendarz

Pielegnacja buzi noworodka/niemowlaka

W szpitalu po każdej kąpieli smarowali maleństwo całe (głowę, buzię i włoski też) oliwką. Po powrocie do domu robiłam tak samo. Przyszła połozna i powiedziała, że nie należy smarować buźki i główki maleństwa oliwką bo zatykam mu pory i powstanie trądzik niemowlęcy oraz że będę miała problem z ciemieniuchą jeśli bedę smarowała główkę dziecka ( dodam, że moja córa ma duuużo włosków). Jak więc pielęgnować twarzyczkę dzidziusia? Naprawdę niczym jej nie smarować? Mała ma dość suchą skórkę. Jak Wy pielegnujecie buźki swoich pociech?

Mama 3 Aniołków...

2. BabyApp
    Senior Member
    sisibabycare_pl

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-12-17 zobacz kalendarz
    ja tak robiłam i nic złego się nie działo z żadnym trądzikiem

admin Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Cytat Zamieszczone przez an_na Zobacz posta
    W szpitalu po każdej kąpieli smarowali maleństwo całe (głowę, buzię i włoski też) oliwką. Po powrocie do domu robiłam tak samo. Przyszła połozna i powiedziała, że nie należy smarować buźki i główki maleństwa oliwką bo zatykam mu pory i powstanie trądzik niemowlęcy oraz że będę miała problem z ciemieniuchą jeśli bedę smarowała główkę dziecka ( dodam, że moja córa ma duuużo włosków). Jak więc pielęgnować twarzyczkę dzidziusia? Naprawdę niczym jej nie smarować? Mała ma dość suchą skórkę. Jak Wy pielegnujecie buźki swoich pociech?
    Trądzik nie bierze się od oliwki Buzię możesz smarować kremem nawilżającym dla niemowląt, albo emolilentem, jeśli skóra mocno się przesusza. Oliwka jest odpowiednia do zwalczania ciemieniuchy i spokojnie możesz ją stosować w tym celu.

Member
    meggi34

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-12-29 zobacz kalendarz
    co to ten emolilent?

Member
    Harmonijka

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-03-21 zobacz kalendarz
    ja przemywałam buźkę,oczka, uszka gazikiem namoczonym w ciepłej, przegotowanej wodzie 2 razy dziennie. Emolient to taki środek do kąpieli dolewany do wody do wanienki, nie używa się już wtedy żadnych mydełek ani oliwek po kąpieli bo maluch jest odpowiednio natłuszczony po takiej kąpieli

Junior Member Awatar She87
    Mieszka w
    Cieszyn/Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-06-13 zobacz kalendarz
    Ja po kąpieli przemywam oczka wacikiem zamoczonym w przegotowanej wodzie i buzię, główkę i za uszkami smaruję oliwką Bambino

ja smaruję mojej córci twarz albo kremem Babydream albo Hipp. Są one bardzo delikatne i nie podrażniają jej skóry

9. BabyApp
    Synek ma już ponad rok, zaczęłam ostatnio używać Emolient, konkretnie https://essenz.pl/product/4-emolient-dla-dzieci-30-ml. Jak na razie jest ok, pytanie czy po dłuższym używaniu nie miał z nim nikt problemów. Wiem że coś takiego może służyć również dorosłym, szczególnie jeśli ktoś miał lub ma problemy ze skórą. Jako młoda mama wolę mieć 100% pewność a jak to mówią co wiele głów to nie jedna

Senior Member
    Ela78

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-10-08 zobacz kalendarz
    Data
    28-01-2019
    Ponieważ kompletuję wyprawkę, poradźcie mi proszę, jakie kosmetyki mam zakupić. Nie chcę nakupić niepotrzebnych rzeczy, bo wydatków i tak jest sporo. Może ktoś ma doświadczenie z tymi kosmetykami https://www.ekomaluch.pl/zul_m_Kosme...ecka-1384.html ? Tak więc chodzi mi głównie o poradę, co do podstawowych kosmetyków, kremów, maści, które powinnam zakupić.

Z mojej strony mogę gorąco polecić krem atoperal baby, który można stosowac już od pierwszego dnia życia i jest wprost idealny do pielęgnacji wrażliwej, łatwo ulegającej podraźnieniom skóry maleństwa - szczególnie buzki, która jest jesczze delikatniejsza i wymaga specjalistycznych kosmetyków

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów