Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Maluszek się nie obraca z plecków na brzuszek itd

Junior Member
    Chlebbek

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-12-08 zobacz kalendarz

Maluszek się nie obraca z plecków na brzuszek itd

Witam
    moja Lilijka urodziła się w 34 tyg ciąży. Otrzymała 9/10 pktów w skali abgar (osłabione napięcie mięśniowe).
    Martwi mnie to,że mój bratanek ( jest między nimi 4 dni różnicy) już się obraca,podobnie jak synek koleżanki,młodszy od mojej córeczki o 5 dni,a moja malutka nie Za 2 dni skończy 5 miesięcy,a jedyny wysiłek na jaki się zdobywa,to unoszenie pupci i plecków do góry... Nie ogląda też z zainteresowaniem zabawek,mało kiedy łapie je sama,jednak jesli włożę jej grzechotkę do rączki,ta natychmiast wędruje do buzi. Jest wesołym brzdącem,ma mnóstwo do powiedzenia,ale leń z niej straszny... Wszyscy,włącznie z lekarzem,mówią,że mam się nie martwić,że jeszcze ma czas itd.. Szwagierka poradziła mi,żebym masowała małą metodą Vojty,pokazała mi te ćwiczenia,jednak boję się robić cokolwiek sama. Jak to jest z maluchami urodzonymi przedwcześnie? Lekarz powiedział mi,że mała nie jest zapóźniona w rozwoju,ale jak patrzę na te maluchy w jej wieku,jak się bawią i turlają z boczku na bok,ba,nawet już siedzą(!), to nie mogę się zastanawiać,czy coś jest nie tak....
    I jeszcze jedno pytanko: czy moja mała,jeśli już sztywno trzyma główkę i siedzi sama,z podparciem,może już jeździć w spacerówce ( oczywiście nie całkiem "na siedząco" ? Doradźcie mi proszę,bo serio się martwię

2. BabyApp
    Administrator Awatar Nowotka
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    administrator
    Hej, mamy wcześniaków, może coś poradzicie?
    Bo moim zdaniem, nie ma co panikować, wiadomo,że każde dziecko rozwija się we własnym tempie...

Senior Member
    Mama899

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-06-24 zobacz kalendarz
    porozmawiaj z lekarzem, ale raczej nie ma powodow do paniki

Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Chlebbek Zobacz posta
    Witam
    moja Lilijka urodziła się w 34 tyg ciąży. Otrzymała 9/10 pktów w skali abgar (osłabione napięcie mięśniowe).
    Martwi mnie to,że mój bratanek ( jest między nimi 4 dni różnicy) już się obraca,podobnie jak synek koleżanki,młodszy od mojej córeczki o 5 dni,a moja malutka nie Za 2 dni skończy 5 miesięcy,a jedyny wysiłek na jaki się zdobywa,to unoszenie pupci i plecków do góry... Nie ogląda też z zainteresowaniem zabawek,mało kiedy łapie je sama,jednak jesli włożę jej grzechotkę do rączki,ta natychmiast wędruje do buzi. Jest wesołym brzdącem,ma mnóstwo do powiedzenia,ale leń z niej straszny... Wszyscy,włącznie z lekarzem,mówią,że mam się nie martwić,że jeszcze ma czas itd.. Szwagierka poradziła mi,żebym masowała małą metodą Vojty,pokazała mi te ćwiczenia,jednak boję się robić cokolwiek sama. Jak to jest z maluchami urodzonymi przedwcześnie? Lekarz powiedział mi,że mała nie jest zapóźniona w rozwoju,ale jak patrzę na te maluchy w jej wieku,jak się bawią i turlają z boczku na bok,ba,nawet już siedzą(!), to nie mogę się zastanawiać,czy coś jest nie tak....
    I jeszcze jedno pytanko: czy moja mała,jeśli już sztywno trzyma główkę i siedzi sama,z podparciem,może już jeździć w spacerówce ( oczywiście nie całkiem "na siedząco" ? Doradźcie mi proszę,bo serio się martwię
    Ja bym się nie martwiła na zapas. Jeśli to cię niepokoi, porozmawiaj z lekarzem.
    Co do spacerówki: jeśli córka jeszcze samodzielnie nie siada, to ja bym jeszcze nie woziła jej w spacerówce. Nie ma co sadzać dziecka na siłę, bo to może zaszkodzić kręgosłupowi. Musi najpierw wzmocnić mięśnie - a sama przecież piszesz, że nawet nie obraca się z plecków na brzuszek.

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Skoro wcześniak, to wiadomo, ze musi dogonić dopiero równieśników. Zacznie wszystko robić o te kilka tygodni później . Nie martw się więc!

Senior Member
    MamaWika

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-17 zobacz kalendarz
    Moj Wiktor rozwijal sie ksiazkowo, za to Nadia dlugo byla taka niemota. A teraz sprawnoscia przewyzsza wiekszosc rowiesnikow i brata- w tamtym wieku. Ja bym sie nie martwila.

Cześć. Moja córcia urodziła się w 30tc(porod siłami natury) tak samo nie chciała sie przewracać na brzuszek.byla nie zbyt aktywna. Nie panikuj bo pozniej to kawał diabła bedzie jak zacznie raczkowac
    Polecam :
    Zachecaj ją do przekrecania się, czyli połóż grającą,kolorową,ulubioną zabawkę na wysokości głowy tak aby ona próbowała ja sięgnąć. Jak widzisz ze kombinuje pomóż jej w tym podtrzymaj pupe by sie nie cofnela z powrotem lub przekrec ja na brzuch tak aby zabawka byla tuż pred jej twarzą (nie zbyt blisko )Czesto ją masuj caly czas i cale ciałko. To pomoze jej poznac sisiebie + dotyk mamy jest kojący i miły. Połóż sie na podłodze czy łóżku (jak jest dosc szerokie) połóż niunie brzuszkiem na swój brzuch przytrzymaj główkę 1 ręką a drugą cale ciałko. I przekrecaj sie z boku na bok obserwuj czy sie nie boi i żeby sie nie znudziło. Możesz sama pare razy w dzień przewracać ja po łóżku lub na macie w formie zabawy wszystko oczywiście. I w necie jest pare filmików jak pomoc maluszkowi sie przekrecac. Nie porównuj swoją córeczke do innych dieci pamietaj ze twoje dziecko jest wczesniakiem a wiec jest wyjątkowa

9. BabyApp
Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów