Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Czy ciąża zmieniła twoją relację z partnerem?

Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa

Czy ciąża zmieniła twoją relację z partnerem?

Ciąża może bardzo zbliżyć przyszłych rodziców, umocnić ich uczucie, ale może też spowodować mały kryzys w związku. Jak było u was? Czy staraliście się w ciąży szczególnie dbać o waszą relację?
    Piszemy też o tym m.in. w najnowszym (5/2014) wydaniu M jak mama.

2. BabyApp
    Senior Member Awatar maryskalbn
    Mieszka w
    Lublin
    O mnie
    Za każdym fajnym dzieckiem, stoi fajna mama!!!
    Zmieniła, bardzo zmieniła.
    Nasza relacja to był "związek" dzieciaków, a tu nagle hop i ciąża, wspólne mieszkanie - wszystko nabrało ogromnego tempa.
    Nie wiedzieliśmy jak dbać o tą naszą relację, pojawiły się typowe problemy, które pojawiają się u każdego na początku wspólnego mieszkania - norma.
    Między czasie w pewien sposób dorośliśmy do bycia razem, zmieniły nam się priorytety, zaczęliśmy sobie ufać bardziej, być razem, uczyć się siebie.
    W naszym przypadku ciąża zadziałała na plus - zbliżyła nas do siebie bardzo.
    "Los dał im piękne dni i zarwane noce
    Skazani na wolność, wyrok dożywocie"

http://gadzinkapowiedziala.blogspot.com/ <---- teksty Gadzinka - Lusinka

U mnie w sumie niewiele zmieniła. Może dlatego, że mąż jest ode mnie starszy i dlatego, że była to świadoma decyzja? Kto wie. Wydaje mi się, że nie ma reguły.

My zawsze ze sobą dużo rozmawialiśmy, mamy podobne zainteresowania i takie samo zdystansowane podejście do życia. Lubimy się ze sobą komunikować przy użyciu sarkazmu, więc nawet jak zaczynaliśmy się kłócić to prędzej czy później wybuchaliśmy śmiechem A teraz dzieci tylko to wszystko scementowały

Senior Member
    Mama899

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-06-24 zobacz kalendarz
    u nas to bywało różnie raz lepiej raz gorzej ale ogolnie sie dogadujemy

Senior Member
    mavrolaczek

O mnie
    Jestem mamą, będę mamą.
    Ciąża i rodzicielstwo stanowczo zmieniła nasze relacje. Zbliżyliśmy się do siebie, nauczyliśmy lepiej rozumieć i szanować siebie nawzajem. Mąż przejął sporo domowych obowiązków ode mnie i ciągle mi powtarza, że nie rozumie jak wcześniej sama sobie z tym wszystkim radziłam.
    Zmienił się też nieco sposób, w jaki się do siebie odnosimy - jest delikatniej, cieplej, spokojniej. O dziwo spędzamy też więcej czasu razem, we trójkę. Mąż zamiast siedzieć w pracy po godzinach pędzi do domu bo chce chociaż godzinkę pobawić się z Lidką.
    Zabawne jest też to, że w końcu zaczęliśmy mówić jednym głosem w kwestii naszych rodziców. Przed pojawieniem się Lidki niestety często wtrącali się w nasze małżeństwo i zawsze mieli dużo do powiedzenia. A my niejednokrotnie im ulegaliśmy i to prowadziło do konfliktów w naszym małżeństwie. Od momentu pojawienia się dziecka to "wtrącanie się" zaczęliśmy ograniczać. My jesteśmy rodzicami, my decydujemy o sposobie wychowania naszego dziecka. Odsunęliśmy rodzinę na dalszy, zdrowszy dla naszych relacji, dystans.
    Jest dobrze i mam nadzieję, że tak pozostanie

Senior Member
    Mama899

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-06-24 zobacz kalendarz
    najwazniejsze zeby dalej ze soba rozmawiac i nie oddalac sie od ciebie i znalezc troszke czasu tylko dla nas

Ciąża właściwie niewiele zmieniła. Może tyle, że mój M. stał się bardziej troskliwy, "uważający", więcej mi pomagał w domu. Dopiero jak się mały urodził, zmieniło się bardzo dużo, bo po prostu potrzebowałam jego wsparcia i poczuł się odpowiedzialny. Ujawniły się w nim takie pierwiastki "ojcowskie", bardzo troskliwie opiekował się małym, wszystko umiał zrobić przy nim, wcale nie musiałam go namawiać ani przekonywać. I zawsze jak go potrzebowałam, był przy mnie, kąpiel dziecka była ważniejsza niż spotkanie z kolegami na mieście

9. BabyApp
    Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez asia Zobacz posta
    Ciąża może bardzo zbliżyć przyszłych rodziców, umocnić ich uczucie, ale może też spowodować mały kryzys w związku.
    "Kryzys w związku" to zwykle jest dopiero po porodzie, gdy pojawia się dziecko. W ciąży zdecydowanie nie ma miejsca na takie rzeczy - każdy kochający i porządny facet będzie dbał o kobietę bardziej niż dotąd, nadskakiwał, spełniał zachcianki itd. Tak to widzę. No, chyba że facet w ogóle się zmywa na samą wieść o ciąży, ale to już nie jest "mały kryzys".

Senior Member Awatar Neri
    O mnie
    Mama niezwyklej trojki !!!!
    Mówi się , że dziecko cementuje związek-w moim przypadku tak właśnie się stało. Mimo, że jestem z moim mężem od prawie 14 lat (zakochaliśmy się w sobie jeszcze w liceum) i znamy się jak łyse konie, pojawienie się na świecie naszego synka spowodowało, iż nasze relacje pozmieniały się. Staliśmy sie rodzicami. Przerażeni a jednocześnie podnieceni, szaleliśmy ze szczęścia. Wiedzieliśmy , że już nic nigdy nie będzie takie samo. Uzmysłowiliśmy sobie, że jesteśmy odpowiedzialni za to nowe życie, za tą bezbronna istotkę. Były chwile zwątpienia, załamania, ale wynikały one głównie z przemęczenia. Chwile radości, kiedy synek patrzył na nas i uśmiechnął się po raz pierwszy , kiedy próbował siedzieć czy raczkować i pilnie obserwował czy widzimy Jego starania. I mogłabym tu wymieniać bez końca. Teraz synek kończy 15 miesiąc życia. w całym mieszkaniu są Jego zabawki., a ja , kiedyś przesadna pedantka, ciesze się , że nasz dom ożył. Tak, dziecko zmieniło relacje w moim związku, i to była najszczęśliwsza zmiana w moim życiu.
    Ostatnio edytowane przez Neri ; 28-04-14 o 21:40

Junior Member
    Ineskos

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-08-21 zobacz kalendarz
    U mnie ciąża bardzo zmieniła relacje z partnerem. Niestety na gorsze.
    Nie wiem czy to kwestia hormonów, czy braku leków stabilizujących nastrój, czy może fakt, że ciąża zaskoczyła mnie zbyt szybko.
    Po 3 miesiącach od kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży zerwałam zaręczyny, a potem związek. Rozmawiamy ze sobą, ale nadal nie jesteśmy razem. Mam wrażenie, że już go nie kocham, bardzo mnie irytuje. Jestem w bardzo ciężkiej sytuacji. Oboje nie mamy pracy, nie mieszkamy w tym samym mieście. Zastanawiam się nawet nad oddaniem dziecka do adopcji. Nie czuję się gotowa na bycie matką...

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów