Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Bliźnięta są leworęczne?

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa

Bliźnięta są leworęczne?

Czytałam, że wśród bliźniąt i rodziców bliźniąt więcej jest osób leworęcznych niż w rodzinach, w których dzieci rodzą się pojedynczo. Czy możecie to potwierdzić? Jak jest u Was?

2. BabyApp
    Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Mój dziadek - bliźniak był leworęczny. Moja mama była leworęczna, ale przekładano jej do prawej ręki długopis. Ja jestem leworęczna, mój brat jest leworęczny.
    Moje dziecko jest praworęczne.

Senior Member
    mavrolaczek

O mnie
    Jestem mamą, będę mamą.
    Mąż i ja jesteśmy praworęczni a nasze dziecko, przynajmniej póki co, jest oburęczne. Łyżeczkę czy widelec trzyma raz lewą a raz prawą ręką i jedzenie idzie jej równie sprawnie oboma. Podobnie jest z zabawkami, układaniem klocków czy sięganiem po różne przedmioty. Nie przekładamy jej rzeczy tylko do prawej ręki - sama z czasem zdecyduje, jak jest jej wygodniej i wybierze lewą lub prawą.
    Oczywiście siejemy zgrozę wśród najbliższej rodziny ponieważ dziecko w ich mniemaniu MUSI być przyuczane do praworęczności. Kilkanaście lat wstecz może i tak się robiło ponieważ osoby leworęczne były "wybrykami natury" ale teraz nie widzę powodu, dla którego miałabym zmuszać dziecko do praworęczności.

Senior Member Awatar KarolaK
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą bliźniaków - chłopcy urodzili się 28.03.2012
    My z mężem praworęczni - chłopcy póki co oburęczni

Nie mniej jednak wygodniej im używać sztućców lewą ręka - teściowie każą przekładać do prawej jak to widzą... co mam nie powiem gdzie ;P
    36+6 tydz. 28.03.2012, CC, Filip 3300g, 51cm i 10p Apgar, Jarek 1980g, ok 47cm i 2p Apgar

https://www.facebook.com/FitTwinsowaMama?ref=hl Fit Twinsowa Mama

Senior Member
    mavrolaczek

O mnie
    Jestem mamą, będę mamą.
    Cytat Zamieszczone przez KarolaK Zobacz posta

Nie mniej jednak wygodniej im używać sztućców lewą ręka - teściowie każą przekładać do prawej jak to widzą... co mam nie powiem gdzie ;P
    Tam, gdzie słońce nie dociera ;D Rozumiem doskonale

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Cytat Zamieszczone przez KarolaK Zobacz posta

Moje dziecko też było ,,oburęczne" bo ja mu podawałam rzeczy do lewej ręki, a tata do prawej.
    Ale teściowa miSZCZ.

Senior Member
    maskotka

O mnie
    Jestem mamą i jestem w ciąży
    Mój dziadek jest leworęczny, mój tata jest leworęczny, ja jestem leworęczna, mój mąż jest leworęczny, a nasz syn... No cóż, wszystko na to wskazuje, że będzie praworęczny Chodź nie powiem ja bym wolała, żeby był leworęczny, bo wszystko w domu jest na lewą rękę ustawione Ale z drugiej strony będzie mu łatwiej tak ogólnie jak będzie praworęczny

9. BabyApp
    Member
    maga21

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-11-04 zobacz kalendarz
    Podobno wśród bliźniaków zazwyczaj jeden jest leworęczny. Ale to można stwierdzić po ukończeniu przez dziecko 3 r.ż.

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez maga21 Zobacz posta
    Podobno wśród bliźniaków zazwyczaj jeden jest leworęczny. Ale to można stwierdzić po ukończeniu przez dziecko 3 r.ż.
    A niby dlaczego tak późno? Przecież już młodsze dzieci coś robią rękami - jedzą, rysują...

Senior Member Awatar karolina86
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-11-24 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Aga Zobacz posta
    A niby dlaczego tak późno? Przecież już młodsze dzieci coś robią rękami - jedzą, rysują...
    Lateralizacja kształtuje się do 7 r.ż. Nawet jeśli malutkie dziecko na początku preferuje lewą rękę, to może się to zmienić.

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów