Ankieta: Czy "cesarka na życzenie" powinna być prawem każdej kobiety?

Strona 1 z 36
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 354

Cesarka na życzenie - czy zdecydowałybyście się?

admin Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek

Cesarka na życzenie - czy zdecydowałybyście się?

Jak w temacie. Ja miałam dwie cesarki, obie ze wskazań medycznych - bardzo jestem ciekawa, czy któraś z Was chciałaby mieć cesarskie cięcie z własnej woli, na własne życzenie

2. BabyApp
    Member
    MalaMI

Mieszka w
    poza Polska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-05-05 zobacz kalendarz
    Ja sama nie wiem. Z jednej strony okropnie boje sie naturalnego porodu, a z drugiej martwie sie jak bede sie czula po CC. Nie mam zadnej znajomej, ktora ma dziecko takze nie mam sie kogo doradzic w tej sprawie.

Junior Member Awatar Agusia2
    Mieszka w
    Wrocław
    Jak byłam w szpitalu i zwijałam się z bólu, byłam po dwóch kroplówkach z oksytocyny , a rozwarcie dalej było bardzo małe, to prosiłam o cesarskie cięcie. Jednak wg lekarzy nie było wskazań do takiego porodu. Rodziłam kilkanaście godzin, wody odeszły mi w nocy,a urodziłam dopiero na drugi dzień o 13.40, naturalnie oczywiście. I muszę przyznać,że jestem z tego faktu bardzo dumna. Po 2 dniach zostałam wypisana do domu z maleństwem, tak dobrze się czułam,że sama wróciłam autem do domu. A przez następne dni bez problemów mogłam się opiekować dzieckiem. Po cięciu cesarskim, wiem,że to nie jest takie łatwe, bo rana szyta na brzuchu wymaga wygojenia.Pozdrawiam. Aga

Senior Member Awatar Myszaj
    Mieszka w
    Serock
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-06-05 zobacz kalendarz
    Zgadzam się z Agą. Ja dostałam 3 dawki oksytocyny i płakałam z bólu, pytając męża czemu nie chcą zrobić mi cesarki. Teraz cieszę się, że urodziłam naturalnie bo mogłam od początku zajmować się córką, wrócić do domu po 48 godzinach, a po 3 tygodniach zapomniałam o połogu.

Senior Member Awatar asiawaw
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-12-18 zobacz kalendarz
    JA mam termin na grudzień i na prawdę modlę się, żeby nie było wskazań do operacji. Poród i ból jakoś już mnie tak nie przerażą. Skoro ludzkośc jeszcze nie wyginęła to znaczy, że da się to przetrwać A operacja brzmi dla mnie znacznie bardziej przerażająco. Mam nadzieję, że mimo małej ilości wód płodowych nie trzeba będzie korzystać z chirurgicznego porodu

Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa
    Nie zdecydowałabym się na cesarkę, gdybym miała wybór - ani ze strachu przed bólem, ani z innych powodów. Bardzo chciałam urodzić naturalnie - niestety, nie wyszło, lekarze zdecydowali o cesarce, bo już mój synek był lekko przyduszony... Bylam rozczarowana, bo naprawdę, mimo wiedzy o bólu i różnych koszmarnych historii, których się nasłuchałam w rodzinie i wśród znajomych, byłam bardzo ciekawa naturalnego porodu, chciałam go autentycznie przeżyć!
    Cesarka co prawda ułatwia zadanie rodzącej - ale potem jest jednak trochę ciężko; zanim rana przestanie boleć, trudno nawet odkaszlnąć, obrócic się na drugi bok, a nawet, za przeproszeniem, zrobić kupę... - każdorazowe napięcie mięśni boli. Pocieszę was: z każdym dniem jest łatwiej, po tygodniu juz się prawie nie zwraca na to uwagi)

Junior Member
    Placzek

Mieszka w
    Warszawa
    Taki wybór to kwestia indywidualna. Każda kobieta powinna mieć możliwość dokonania go. Ja miałam cesarkę. Sytuacja tego wymagała. Położenie miednicowe. Wydaje mi się, że gdybym drugi raz zaszła w ciążę (bardzo się staram) też chciałabym mieć cesarskie cięcie. Rana szybko się zagoiła, szybko też wróciłam do formy. Bolało, to fakt, ale poród boli chyba bardziej. Zresztą to sprawa drugorzędna. Pewnie jest masa racjonalnych kontrargumentów ale mi się wydaje, że cesarka jest bezpieczniejsza dla dziecka.

9. BabyApp
    Member Awatar szczęściara
    Mieszka w
    słupsk
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-01-18 zobacz kalendarz
    Od lat leczę się na astmę. W ciąży co miesiąc muszę chodzić do pulmonologa. Teraz jestem w 35 tygodniu ciąży i mam 36 lat. Mój pulmonolog wystawił mi przy ostatniej wizycie zaświadczenie o wskazaniu do cesarki. Dużo mi nagadał na ten temat - ze względu na mój wiek, pierwszy poród i niewydolność oddechową. Mój ginekolog uważa, że astma nie jest wskazaniem do CC, ale oczywiście powiedział też, że nie będzie podważał zdania innego specjalisty. Ja natomiast waham się. Porodu tak czy inaczej się boję. Wiem, że zarówno naturalny jak i cesarka mają swoje plusy i minusy. Dużo rozmawiamy z mężem na ten temat. Rozmawiałam też z koleżankami po CC i w zasadzie od żadnej nie usłyszałam złej opinii na jej temat.
    Wiem, że są kobiety, które chcą CC na żądanie. Ja natomiast mam wątpliwości i jeszcze się nad tym zastanawiam. A w sytuacji kiedy mi samej jest trudno podjąć ostateczną decyzję, to chyba po prostu zaufam lekarzom i zdam się na nich. Taka mała spychologia

Senior Member Awatar justi
    O mnie
    9.12.2010
    Data
    9.12.2010
    Również chcę rodzić naturalnie, będę rodzić po raz pierwszy i trochę się boję, jak to będzie. Zdam się również na lekarzy, w razie takiej konieczności poddam się cesarskiemu cięciu. Chociaż na żądanie cesarki bym nie chciała - w końcu zawsze operacja. Czasem tylko jak słucham różnych relacji rodziny czy znajomych po porodzie - to zastanawiam się dlaczego czasem zwleka się bardzo długo z decyzją o cesarskim cięciu, gdy zachodzi taka potrzeba?? Np. gdy są problemy i zagrożone jest życie dziecka czy matki, to kontynuuje się poród naturalny, zamiast szykować się odpowiednio wcześnie do cesarki??

Senior Member Awatar malgosia
    Mieszka w
    . . . .
    O mnie
    Jestem Mamą dwóch Księżniczek :)
    bo może jak to w Polsce bywa, tak jest taniej?

Zapytaj naszych ekspertów