Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Charaktery bliźniąt, trojaczkòw...

Member
    magda5

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-01-19 zobacz kalendarz

Charaktery bliźniąt, trojaczkòw...

Witam, dwa miesiące temu zostałam mamą dwòch chłopcòw i niemal od razu zauważyłam że opròcz ròżnic w wyglądzie ( są dwujajowi ) ròżnią się też charakterami - jeden to płaczliwy głodomòr, a drugi spokojny obserwator...Ciekawi mnie jak to jest z innymi bliźniętami czy trojaczkami zwłaszcza jednojajowymi? Czy Wasze dzieciaki mają podobne upodobania, zachowania, zachcianki? Czy wręcz przeciwnie są zupełnie inne ?

2. BabyApp
    Member
    magda5

O mnie
    Ciekawi mnie zwłaszcza czy u bliźniąt jednojajowych ten sam zestaw genòw oznacza też podobne charaktery.
    Ostatnio edytowane przez magda5 ; 24-03-14 o 17:57

Senior Member Awatar KarolaK
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą bliźniaków - chłopcy urodzili się 28.03.2012
    Ja nie wiem co prawda jacy moi są są 2 owodniowi 2 kosmówkowi - ale czy jedno czy dwu jajowi...nonie wiem

Jak byli mniejsi to tak nie zwracałam uwagi - róznili się.
    Od jakiegoś czasu jednak sie okazało, ze mają identyczne charaktery zachowania, gesty, mimiki, takie same reakcje histeryczne, fochy
    Jedynie FIlip bardziej woli mnie a Jarek meza
    I w przypadku zabawek upodobania troszkę imsię różnią.Jarek kocha autka (straże, policje,karetki) i koła i ukłądanie klocków, a FIlip woli po prostu ukłądaćwszystko w tylko sobie znanym i określonym schemacie ;P
    Reszta taka sama - główna zabawa to demolka i ganianie za kotem ;P

Aaaa i Jarek z racji tego, że wszystko robił duuuuużo później niż FIlip (np FIlip chodził sam jakmiał 10 m-c a JArek dopiero jak miał 17 m-c) to był ostrozniejszy i wszystko robił dokładniej. Widać naoglądał sie wystarczajaco jak FIlip non stop zbierał guzy i siniaki i opracował bezpieczną technikę
    36+6 tydz. 28.03.2012, CC, Filip 3300g, 51cm i 10p Apgar, Jarek 1980g, ok 47cm i 2p Apgar

https://www.facebook.com/FitTwinsowaMama?ref=hl Fit Twinsowa Mama

Member
    magda5

O mnie
    Kiedyś przeczytałam, że bliźnięta dwujajowe powinno się nazywać dwojaczkami, bo są dla siebie takim samym rodzeństwem jak dzieci urodzone w innym odstępie czasu. Za to bliźnięta jednojajowe dzielą ten sam kod genetyczny. Dlatego ciekawi mnie jak to się przekłada na charaktery.
    KarolaK - po Twoim suwaczku widzę, że Jarek ogólnie urodził się mniejszy i w troszkę gorszej kondycji niż Filipek więc może to wpłynęło na jego to, że wszystko zaczynał później. Ale domyślam się z tego co piszesz, że już dawno dogonił brata 9

admin Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Ja mam wrażenie, że bliźnięta - nawet jednojajowe - mogą być niemal identyczne z wyglądu, ale charaktery miewają różne. Tak jest w przypadku dzieci mojej koleżanki - jedno jest płaczliwe i strachliwe, drugie odważne, ciekawe świata - w zasadzie tylko po tym koleżanka jest w stanie je odróżnić. I bardzo ciekawi mnie, skąd to się bierze, bo przecież wychowują się w takich samych warunkach

Senior Member Awatar Nadulina
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-12-02 zobacz kalendarz
    Mój mąż ma bliźniaka, i są z zachowania niemal identyczni, mają takie same zainteresowania, podobny styl, słuchają podobnej muzyki itp

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez KarolaK Zobacz posta
    Ja nie wiem co prawda jacy moi są są 2 owodniowi 2 kosmówkowi - ale czy jedno czy dwu jajowi...nonie wiem
    Są do siebie tak podobni, że moim zdaniem na 99 proc. są bliźniętami jednojajowymi.

9. BabyApp
    Nie zawsze bliźnięta muszą mieć identyczne zainteresowania i charatkery, Miałem w klasie takich właśnie bliżniaków, którzy bardzo się różnili od siebie
    Potrzebuje szambo z tej kategorii szamba betonowe wodoszczelne.

Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa
    Też mnie to zawsze zastanawiało, że bliźnięta mogą mieć tak różne temperamenty.

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów