Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Szkoła Przyszłości w Polsce?

Szkoła Przyszłości w Polsce?

Mam dorastające dziecko i zastanawiam się, jaki system edukacyjny byłby dla niego najlepsze. Powstaje wiele innowacyjnych szkół:

Szkoła Lumiar: http://www.edulandia.pl/edulandia/1,...ac_sie_na.html

Szkoła Montessori: http://www.edulandia.pl/edulandia/1,...ontessori.html

Szkoła Waldorfska: http://www.edulandia.pl/edulandia/1,...na_ziemi_.html

Która z proponowanych szkół jest Waszym zdaniem najlepsza? Może coś doradzicie?

Pozdrawiam,
    Gosia

2. BabyApp
    Senior Member
    Mama899

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-06-24 zobacz kalendarz
    co by nie bylo i tak wszystko zalezy od indywidualnego rozwoju

Senior Member Awatar karlita
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    już 4 latka temu :)
    Polsce jeszcze bardzo daleko do tego, aby w szkołach zainteresować dzieci nauką, choć zdarzają się oczywiscie wyjatki.
    Problemem jest sam system, ale głównie schematyczne myslenie- że się nie da i już... A w niektórych szkołach są przebłyski, nauczyciele wychodzą z dziecmi, prenumerują magazyny, które urozmaicają zajęcia, np. National Geographic Odkrywca - magazyn, z którego skorzysta wielu nauczycieli, bo łaczy wiedzę z historii i naukami humanistycznymi, przyrody z angielskim. Nauczyciel ma do tego scenariusz zajęc, więc to nie tak, ze dzeci po prostu czytają. Widziałam kilka numerów i sama bym chciała go prenumerować w domu.

Malgorzata,szkoly , ktore wymienilas to stare szkoly z tradycjami. Kazda przedstawia inne wartosci, musisz przyjrzec sie im w kontekscie wlasnych wartosci. Ja jednak uwazam, ze system systemem, ale tak naprawde licza sie ludzie, ktorzy w danej szkole pracuja. Wszystko zalezy od nauczyciela i jego podejscia. Tego czy mu sie chce...
    Tak jak pisala Karlita maja teraz tyle ciekawych pomocy naukowych, z ktorych moga skorzytac, by przeprowadzic ciekawa lekcje. Swoja droga ambitnie, National Geographic w szkole, brawo za pomysl

ja bym zastanawiała się między Waldorfską albo Lumiar (szczególnie że o nich słyszałam już wcześniej i nie musiałam nic teraz sprawdzać - szczególnie Lumiar)
    a co do wspomnianego National Geographic to chyba nie znam szkoły która by nie miała w bibliotece tego magazynu.

No prosze, fajnie, ze nauczyciele maja tak wartosciowe pomoce, dzieki temu moga kreatywnie uczyc szkoda, ze rodzice takich pomocy nie maja, tez by mi sie czasem przydaly jakies podpowiedzi na pewne pytania

Member
    Bertrand

O mnie
    Będę tatą 2012-08-31 zobacz kalendarz
    MamiEm - teraz można to sobie zamówić też do domu. Ale samo czasopismo fajne, zawsze to kilka tematów nawet na kółko historyczne, geograficzne, albo z angielskiego.

9. BabyApp
    Bardzo polecam przeczytać na ten temat i zapoznać się ze sprawą tutaj www.16lo.pl

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów