Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 60

Jakie gry na tablet dla dziecka?

Member
    Liquore

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-07-14 zobacz kalendarz

Jakie gry na tablet dla dziecka?

Hej!
    Czy wasze dzieci grają na tabletach w gry? Jakie gry i aplikacje warto zainstalować aby coś z tego wyniosły? Żeby ten czas który poświęcają przed tabletem nie był stracony...

2. BabyApp
    Senior Member Awatar maryskalbn
    Mieszka w
    Lublin
    O mnie
    Za każdym fajnym dzieckiem, stoi fajna mama!!!
    Moja Mała na tablecie głównie ogląda teledyski i bajki. Z gier to mamy takie puzzle do ułożenia 4-5 elementowe zwierzątka.
    "Los dał im piękne dni i zarwane noce
    Skazani na wolność, wyrok dożywocie"

http://gadzinkapowiedziala.blogspot.com/ <---- teksty Gadzinka - Lusinka

Senior Member Awatar koniczynka13
    Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-17 zobacz kalendarz
    Data
    17.10.2010
    Nie mam tableta, ale mam kilka aplikacji w moim smartfonie, z których młody czasami korzysta.
    Mam wirtualną perkusję, pianino, inną aplikację, w której można zobaczyć i posłuchać, jak brzmią poszczególne instrumenty muzyczne. Osobna aplikacja to wirtualna gitara.
    Mam również coś podobnego do windowsowskiego "painta".
    Z gier to mam węża, który zjada jabłuszka, ale dalsze plansze są już trudniejsze. Fajna jest gra, gdzie paluszkiem zgniata się mrówki.
    Szymon lubi też gadającą pandę (mówi się do telefonu, a panda powtarza cienkim głosikiem).

Member
    majeczka29

Mój mały smyk dostał tablet Shiru Shogun 10. Na początku byłam trochę zła, bo to taki typowy zabijacz czasu. Ale znalazłam na http://yourapps.info/gry-na-tablet kilka gier edukacyjnych w które razem gramy w wolnych chwilach Można w ten sposób wspólnie spędzić czas na czymś co oboje lubimy. Pierwszą aplikację którą zainstalowałam był chińczyk - bo znałam jej zasady ze swojej młodości Często grało się z rodzeństwem podczas długich zimowych wieczorów kiedy to jeszcze nie było internetów
    Minimialna ilość graczy to 2 maksymalna to 4. Uczy logicznego myślenia, strategii - no i co tu dużo mówić - wciaga :P
    Fajną grą ćwiczącą refleks i spostrzegawczość jest Pettson's Memo. W dużym skrócie chodzi w niej o to, że wśród kilkudziesięciu elementó wyświetlających się na ekranie musimy wskazać 2 takie same - wtedy one znikają. Wygrywa ten kto zrobi to najszybciej. Od nowych technologii nie uciekniemy - więc trzeba je polubić.

Senior Member Awatar ash
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-04-22 zobacz kalendarz
    a ja ostatno ogladalam program na temat jak bardzo zly wpywa maja tablety na male dzeci mowa byla o 2 latkach w gore...
    Ja mam nadzeje, ze obede sie bez tej zabawki... a przynajmniej do ktoregos tam rozku zycia

Senior Member Awatar koniczynka13
    Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-17 zobacz kalendarz
    Data
    17.10.2010
    Cytat Zamieszczone przez ash Zobacz posta
    a ja ostatno ogladalam program na temat jak bardzo zly wpywa maja tablety na male dzeci mowa byla o 2 latkach w gore...
    Ja mam nadzeje, ze obede sie bez tej zabawki... a przynajmniej do ktoregos tam rozku zycia
    Ależ nie chodzi o to, żeby to była codzienna zabawa. U nas te smartfonowe gierki i aplikację wykorzystuje się głównie np. w kolejce u lekarza albo w czasie długiej podróży autem (kiedy już kończą się pomysły, jak zabawić dziecko, a ono nadal marudzi)

Senior Member Awatar Majka596
    O mnie
    Szczęśliwa mama:)
    Cytat Zamieszczone przez ash Zobacz posta
    Popieram! Niestety im dalej tym gorzej...Dzieci starsze uzależniają się od tego, gdy np. rodzice w pracy a dzieci przy tablecie, gdy oczywiście odpowiedniej kontroli brak. Moja niespełna 8-letnia córka nie ma i jak na razie wcale o tym nie myślę. Jest tyle innych zabaw, w które można bawić się w dwójkę i całą rodziną
    Czy nie lepiej grać w Chińczyka w standardowej formie? Dotykać pionki, liczyć, rzucać kostką...to jest dopiero frajda
    Ostatnio edytowane przez Majka596 ; 20-01-14 o 17:29

9. BabyApp
    Senior Member Awatar ash
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-04-22 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Majka596 Zobacz posta
    Popieram! Niestety im dalej tym gorzej...Dzieci starsze uzależniają się od tego, gdy np. rodzice w pracy a dzieci przy tablecie, gdy oczywiście odpowiedniej kontroli brak. Moja niespełna 8-letnia córka nie ma i jak na razie wcale o tym nie myślę. Jest tyle innych zabaw, w które można bawić się w dwójkę i całą rodziną
    Czy nie lepiej grać w Chińczyka w standardowej formie? Dotykać pionki, liczyć, rzucać kostką...to jest dopiero frajda
    Tak dokładnie! czasem widzę rodziców którzy muszą dziecku zabrać telefon bo muszą np. zadzwonić, a dziecko dostaje dosłownie białej gorączki, jest jak w transie. Program który oglądałam, był o dzieciach jak nawiązuj kontakt z rówieśnikami itp. No i dzieciom bez tabletów szło dużo lepiej...

Komuś takie elektroniczne przedmioty mogą przeszkadza, ale ja jestem zdania, że to od nas zależy jak je wykorzystamy. Podobnie przecież z telewizją - są wartościowe i po prostu głupie programy. W przypadku tableta to my mamy kontrolę nad tym jakie aplikacje zainstalujemy naszemu dziecku. Ja mogę polecić ciekawą aplikację BeFit, która rozwija u dziecka zdrowe nawyki żywieniowe, a dodatkowo może pomóc w przypadku niejadka Ładnie wygląda, prawda?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	screen568x568.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	5.3 KB
ID:	74079

Member
    Bertrand

O mnie
    Będę tatą 2012-08-31 zobacz kalendarz
    Marionetka - wszystko prawda, ale czasami jak taki maluch przepadnie przy tablecie, albo nawet tv, to czasami sami nie chcemy go odciągać od tego, bo cieszymy sie, ze jest chwile spokoju. I to kusi, a jednak 2-3 lata, to lepiej byłoby jeszcze jednak porobić cos innego - pobudować z klocków, pomalować coś, jakoś się poruszać na dworze. To jest taki wiek, że trzeba się skupić na rozwoju innych rzeczy.
    Ale to nie znaczy, żeby tego zabraniać - jasne, że wszystko jest dobre w rozsądnych ilościach, ale np. fajnie, że u nas 8- latek nie tylko gra na tablecie, ale czyta sobie jakieś rzeczy o geografii, przyrodzie itd.

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów