Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38

Ciąża po pigułkach

Branie pigułek nie ma żadnego znaczenia z zajściem w ciąże wiem to po sobie, ja tabletki brałam tylko przez kilka miesiąc i bardzo dawno temu i miałam problem z zajściem w ciąże, a znam kobiety które brały przez kilka lat i zaszły w ciąże bardzo szybko

2. BabyApp
    Witam ja brałam tabletki 16 miesięcy ze względu na problemy dermatologiczne. Teraz z mężem zaczynam starania o dziecko. Ze wzgledu na duże wątpliwosci poszłam do ginekologa zapytac jak się przygotować do poczecia maluszka. Lekarz powiedział że w moim przypadku (wcześniej miałam podwyższony poziom testosteronu) powinniśmy starać się już od pierwszego cyklu po odstawieniu. Przez 3 miesiące organizm dochodzi do prawidłowego poziomu hormonów i np w przypadku kobiety z prawidłowymi wynikami ciąża od razu po andykoncepcji hormonalnej mogła by okazać się mnoga. W moim przypadku w piwerwszych 3 miesiacach po odstawieniu zajscie w ciaze powinno byc latwiejsze a po 3 miesiacach wzrasta ryzyko poronienia.
    Ale to sprawa indywiduala wiec kazda kobietka powinna udac sie do gina
    poza tym po anykoncpli jak i w trakcie warto sie badac i kontrolowac swoje zdrowie i obowiazkowo kwas foliowy w wiekszej dawce bo tabetki powoduje ze mniej sie go wchlania z pozywienia i moga byc niedobrory w organizmie. ja brałam 2x5mg dziennie

J pigułki brałam tylko przez krótki okres czasu jakieś kilka miesięcy i było to ponad 5 lat temu i nie mogę zajść w ciążę, a znam dziewczyny które brały przez kilkanaście lat i zaszły w ciąże miesiąc po ich odstawieniu więc nie ma to żadnego znaczenia

Mój ginekolog powiedział, że miesiąc wystarczy, ale to pewnie zależy od kobiety.

Senior Member
    sisibabycare_pl

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-12-17 zobacz kalendarz
    wydaje mi sie ze lepiej odczekac z 2 - 3 zeby miec pewnosc

Senior Member Awatar Nadulina
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-12-02 zobacz kalendarz
    Mi powiedział,że 3 miesiące się powinno,ale co lekarz to teoria.

Na pewno warto trochę odczekać, a przy okazji wykorzystać ten czas na odpowiednie przygotowanie. Przez ten czas zacznij brać kwas foliowy. Ja brałam femibion natal 1, gdyż jest znacznie lepiej przyswajalny niż inne, ze względu na zawartość metafoliny.
    Ostatnio edytowane przez Aga ; 07-08-14 o 09:48

9. BabyApp
    Junior Member Awatar yolanta
    Mieszka w
    Poznań
    A jeśli będę robiła przerwy, np. półroczne, czy nie będzie później żadnych problemów, jeśli chodzi o dzidziusia?

Płodność powróci,kiedy będziesz mieć regularne miesiączki, u mnie działo się to już w pierwszym cyklu po odstawieniu hormonów..
    Czy TOPPrzeprowadzki zapewniają materiały do pakowania mebli ?

Senior Member Awatar m_rena_86
    O mnie
    :-))szczęśliwa mama
    ja zaszłam w ciąże w pierwszym cyklu po odstawieniu pigułek i też mialam obawy związane z tym że nie poczekakam do pierwszego fizjologicznego okresu.Córka urodzila się zdrowa,ciąża niskiego ryzyka,poród bez komplikacji

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów