Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Ciekawe i praktyczne książki o ciąży, porodzie, pielęgnacji niemowlęcia

Junior Member Awatar Asia1984
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-04-27 zobacz kalendarz

Ciekawe i praktyczne książki o ciąży, porodzie, pielęgnacji niemowlęcia

Drogie Mamy, czy znacie i możecie polecić jakieś ciekawe książki o ciąży, porodzie i pielęgnacji dziecka? Jest ich bardzo dużo na rynku lecz nie wszystkie są równie ciekawe. Osobiście, nie lubię kiedy książki opisują zbyt szczegółowo procesy biologiczne bo po co mam wiedzieć, jak nazywają się te wszystkie etapy kształtowania się płodu, itp. Interesują mnie praktyczne rzeczy, jak dbać o siebie i później o dziecko, jakich błędów unikać, itd.

Jestem oczywiście stałą czytelniczką 'M jak Mama' ale chcę czytać jeszcze więcej!

2. BabyApp
    Senior Member Awatar Annikki
    Mieszka w
    Katowice
    O mnie
    Jestem szczęśliwą mamą :)
    Miałam ten sam problem zanim po coś sięgnęłam

Jak praktyczne rzeczy o dzieciach to tylko Zawitkowski. "Mamo tato co ty na to?" http://www.mamotatocotynato.pl/ Polecam 1 i 3 cześć dla mam maluchów,a drugą o starszych dzieciach powyżej 3 lat.

Genialną książkę poleciła mi położna "Ciąża i poród" http://www.empik.com/ciaza-i-porod-g...1072,ksiazka-p
    Niemal od początku o nas mamach,ma takie działy: powstaje nowe zycie, zycie w odmiennym stanie,zdrowa i piękna,dziecko przychodzi na świat, poród, witaj maleństwo (opieka nad noworodkiem,karmienie itp).
    Przeczytałam mnóstwo książek,ale ta uważam za najlepszą i najpraktyczniejszą o ciąży i samym porodzie. Najbardziej przystępna,medyczne rzeczy do minimum,na tyle by zrozumieć co,po co i dlaczego. Sama praktyka.

I jeszcze "Język niemowląt" http://image.ceneo.pl/data/products/...-niemowlat.jpg

Inne,które czytałam też nawet fajne,ale jakbym miała komuś polecić to tylko te pozycje Najlepsze poradniki na jakie trafiłam. Inne były zbyt ogólne,za mało konkretów i lanie wody typu chcesz mieć zdrowe dziecko to o nie dbaj,albo zbyt medyczne,bardziej dla lekarza czy położnej. Jeszcze inne dawały takie subiektywne i niczym nie potwierdzone rady,ze az zal bylo czytac i szybko zmieniałam lekturę(na szczęście pożyczona)... W jednej było np. o porodzie rodzinnym,że mąż przy porodzie przeszkadza i jest traktowany jako bakteria i jednocześnie najmniej przydatnym personelem przy porodzie

A te powyższe posiadam w swojej biblioteczce z czystym sumieniem polecam każdej przyszłej mamie,bo ja na pewno będę do nich jeszcze nie raz wracać.

Senior Member Awatar Niunia198617
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-05-19 zobacz kalendarz
    MNie osobiście bardzo podoba się książką "Ciężarówką przez 9 miesięcy" jest zabawnie napisana, Opisuje każdy tydzień ciąży.

Cytat Zamieszczone przez Niunia198617 Zobacz posta
    MNie osobiście bardzo podoba się książką "Ciężarówką przez 9 miesięcy" jest zabawnie napisana, Opisuje każdy tydzień ciąży.
    Już sam tytuł zachęca mnie do zakupu

Junior Member Awatar Asia1984
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-04-27 zobacz kalendarz
    Super! Dzięki dziewczyny

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Wierna byłam i jestem tej książce:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1318277496_262375075_3-Benjamin-Spock-DZIECKO-Ksiazki-Czasopisma.jpg
Wyświetleń:	206
Rozmiar:	46.7 KB
ID:	64441
    Pewnie dlatego, że jestem fanką Spock'a, którego obecnie wszyscy bluzgają (to autor bezstresowego wychowywania).
    Książka jest urocza.
    Mam w domu stare wydanie, bardzo stare. Korzystała z niego moja mama.

W późniejszym etapie bardzo fajna jest ta:

Nazwa:	365-porad-dla-rodzicw-jak-zapanowa-nad-urwisem_65159.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	24.9 KB
ID:	64442

Oraz klasyk:

Nazwa:	jak-mowic-zeby-dzieci-nas-sluchaly-jak-sluchac-zeby-dzieci-do-nas-mowily-b-iext3816689.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	43.4 KB
ID:	64443

Senior Member Awatar sylwiob
    Mieszka w
    Puńców
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2009-02-03 zobacz kalendarz
    Ja mam serie: W oczekiwaniu na ciążę, kolejna część "W oczekiwaniu na dziecko" a potem są poradniki aż do 3 roku życia.

9. BabyApp
    Senior Member Awatar Niunia198617
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-05-19 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez sylwiob Zobacz posta
    Ja mam serie: W oczekiwaniu na ciążę, kolejna część "W oczekiwaniu na dziecko" a potem są poradniki aż do 3 roku życia.
    Ja też mam serię tych książek, jak dla mnie mogą być, ale zdecydowanie wole: "ciężarówką przez 9 miesięcy"

Senior Member Awatar sylwiob
    Mieszka w
    Puńców
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2009-02-03 zobacz kalendarz
    Niunia - nie czytałam tej książki Ja osobiście od 2008 roku kupuję M jak mama i tylko dodatkowo tą serie książek.

Bardzo się cieszę, że powstał taki wątek.

Ostatnio edytowane przez MEGAMARYANNA86 ; 07-03-14 o 16:59

Zapytaj naszych ekspertów
Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Wzrok

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów