Ankieta: Kto ci pomagał po porodzie?

Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Pomoc dla Młodej, zmęczonej Mamy

Member
    m.m.

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-03 zobacz kalendarz

Pomoc dla Młodej, zmęczonej Mamy

Może to banał i pojawia się prawie w każdej wypowiedzi ekspertów nt. opieki nad małym dzieckiem czy też baby blues'a, ale to fakt, pomoc należy przyjąć. Ja do takiej pomocy musiałam dojrzeć. Mieszkamy sami , co ma swoje niezaprzeczalne plusy. I dopóki byłam w ciąży, było mi z tym bardzo dobrze jednak po urodzeniu dziecka, kiedy W. wrócił do pracy (i tak był z nami ponad miesiąc), zaczął mi się psuć humor, chodziłam ciągle zmęczona, niewyspana i zła nie wiadomo właściwie na kogo... ale twardo mówiłam, że przecież sobie radzę, radzimy. Że dam radę, bo Mała podrośnie, kolka przejdzie, a ja nabiorę sił, bo będę często z nią wychodzić. I tak to trwało, a ja coraz częściej nie miałam siły, a nadal się upierałam, że pomoc jest niepotrzebna, choć W. wielokrotnie o tym wspominał, proponował, żeby przyjechała moja Mama. Ale odmawiałam. Aż okazało się że także w sobotę, na cały dzień W. musi wyjechać. Wtedy się zgodziłam, aby Mama przyjechała pomóc mi z Małą. I to był bardzo dobry dzień. Mama jest pielęgniarką z oddziału noworodkowego, więc spokojnie mogę zostawić jej Małą. I jak przyjechała, to zajęła się nią, a ja pospałam, odpoczęłam i nawet trochę ogarnęłam dom. Nie było tego, czego się obawiałam, a mianowicie Mama nie wtrącała się do moich sposobów na opiekę nad Zosią, tylko pytała jak ja to robię i tak też ona robiła. Nie komentowała, nie narzucała, po prostu dała mi odsapnąć
    Ja już dojrzałam, aby nie bać się przyjąć pomoc i aby o nią poprosić. To pomaga i dodaje sił, dlatego warto Ja nie żałuję i polecam Wam, Młode, zmęczone Mamy.

2. BabyApp
    Senior Member Awatar maryskalbn
    Mieszka w
    Lublin
    O mnie
    Za każdym fajnym dzieckiem, stoi fajna mama!!!
    Korzystam z pomocy teściowej od zawsze, mamy sporadycznie i też uważam że taka pomoc to ogromny skarb. Mam szansę i odrobinkę odpocząć i załatwić swoje sprawy i wyjść na uczelnie.
    Pomoc bliskiej osoby jest nieoceniona zwłaszcza jeśli nie rządzi się i przyjmuje nasze zasady
    "Los dał im piękne dni i zarwane noce
    Skazani na wolność, wyrok dożywocie"

http://gadzinkapowiedziala.blogspot.com/ <---- teksty Gadzinka - Lusinka

Senior Member Awatar Nadulina
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-12-02 zobacz kalendarz
    Mi pomagał mąż, w końcu kto lepiej wie czego mi i dziecku potrzeba jak nie on

Senior Member Awatar aspire.
    O mnie
    Mama na pełnym etacie :)
    a mi nikt nie pomagał a szkoda.. teściowa pracująca - ale okropnie negująca wszystko i wszystkich,narzucająca swoje rady,skądinąd do kitu bo albo przestarzałe albo wzięte z kosmosu,także może i lepiej że nie miała wiele czasu a mama moja dorabia jako niania więc wiadome,że nie miała za bardzo jak i kiedy wpadać. mąż od rana do wieczora w pracy,wracał tak padnięty,że nie w głowie była mu opieka nad dzieckiem więc zostawałam ze wszystkim sama a trafiło mi się trudne niemowlę,przekochane ale nic nie dające zrobić,nawet zjeść nie miałam jak,chciało tylko na ręce i na ręce a jak przysypiało to albo tylko na owych rękach właśnie trochę dłużej albo 20 min. odłożone do łóżeczka. jak już Maluszek mój zaczął siadać to też wiecznie musiałam siedzieć obok i się bawić razem z nim,nie było mowy o tym żebym zrobiła sobie bez jego krzyku kanapkę np. byłam więc zła,zmęczona,w ogóle nic mi się nie chciało,wyżywałam się na mężu,czepiałam o głupoty choć tłumaczyłam sobie,że tak nie można!! ale zmęczenie tak mnie rozdrażniało,że szok. dopiero teraz jak Synek ma 11 miesięcy zaczynam czerpać taką prawdziwą,przeogromną radość z macierzyństwa (choć też wypoczęta nie jestem ale już jest zupełnie inaczej) ,także apeluję: Mamusie! jeśli macie okazję to korzystajcie z pomocy a naprawdę wyjdzie Wam to na dobre

Senior Member Awatar Kornelka
    O mnie
    Mama dwóch księżniczek
    Ja mam pomoc ze strony mojej rodziny oraz rodziny męża i jest to nieoceniona pomoc.
    Moja mama pomaga nam na co dzień, a teściowie co 2 tyg jak ich odwiedzamy.
    Gdyby nie oni to bym odjechała z D, ponieważ często mamy możliwość wyjścia tylko we dwoje co podtrzymuje nasz związek, a i mamy kiedy stęsknić się za córką.
    Według mnie każda kobieta powinna mieć pomoc ze strony innych i ją przyjmować, bo to pozwoli jej cieszyć się macierzyństwem.

Senior Member
    Mama899

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-06-24 zobacz kalendarz
    pomoc mlodej mamie to podstawa

Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa
    A miałyście czas dla siebie w tych pierwszych tygodniach i miesiącach po porodzie? Takie "wolne" od dziecka na godzinę, dwie czy na popołudnie? To chyba bardzo ważne, bo pozwala złapać oddech - nie tylko w sensie fizycznego wypoczynku, ale także psychicznego relaksu.

9. BabyApp
    Senior Member Awatar maryskalbn
    Mieszka w
    Lublin
    O mnie
    Za każdym fajnym dzieckiem, stoi fajna mama!!!
    Cytat Zamieszczone przez asia Zobacz posta
    A miałyście czas dla siebie w tych pierwszych tygodniach i miesiącach po porodzie? Takie "wolne" od dziecka na godzinę, dwie czy na popołudnie? To chyba bardzo ważne, bo pozwala złapać oddech - nie tylko w sensie fizycznego wypoczynku, ale także psychicznego relaksu.
    Jestem tydzień po porodzie i dzisiaj musiałam być na egzaminie na uczelni - nie mogłam się skupić, a myślami byłam tylko przy synku, chyba za wcześnie było na zostawienie go, mimo że byl z tatą.
    Ale myślę że tak około miesiąca Malego już gdzieś wyjdziemy wspólnie a Smerfiaki podrzucimy babci.
    "Los dał im piękne dni i zarwane noce
    Skazani na wolność, wyrok dożywocie"

http://gadzinkapowiedziala.blogspot.com/ <---- teksty Gadzinka - Lusinka

Senior Member Awatar Nadulina
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-12-02 zobacz kalendarz
    Ja także jestem za pomocą dla młodej mamy, ale jednak zależy to od osoby, my np woleliśmy być sami z mężem.

Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez maryskalbn Zobacz posta
    Jestem tydzień po porodzie i dzisiaj musiałam być na egzaminie na uczelni - nie mogłam się skupić, a myślami byłam tylko przy synku, chyba za wcześnie było na zostawienie go, mimo że byl z tatą.
    Ale myślę że tak około miesiąca Malego już gdzieś wyjdziemy wspólnie a Smerfiaki podrzucimy babci.
    I jak te plany - wychodzicie wspólnie?

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów