Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Stop dyskryminacji ojców w polskich sądach!

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.

Stop dyskryminacji ojców w polskich sądach!

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plakat stop dyskryminacji.jpg
Wyświetleń:	196
Rozmiar:	17.3 KB
ID:	62746

Matki blogerki rozpoczęły akcję ,,Stop dyskryminacji ojców w polskich sądach!".
    Jako matki wspieramy ojców w dążeniu do bycia ojcami.

Rozpoczęłyśmy cykl o prawach ojca do dziecka.
    http://inspektormama.blogspot.com/20...-ma-misia.html

Problem jest na topie, ponieważ ojcowie, którzy chcą brać czynny udział w wychowywaniu swoich dzieci są notorycznie oddalani i traktowani jak bankomaty.

Ojcowie chcą to zmienić.
    Ojcowie, którzy NIE CHCĄ być ojcami tylko na papierku, ale w sądach są traktowani inaczej.

Spotkałyście się z czymś takim?

Jakie jest Wasze zdanie na temat akcji?

2. BabyApp
    Senior Member Awatar karowrk
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 24-08-2012 i Jestem macochą-Patryś 14-04-2004
    Już kiedyś poruszałam tu ten temat...
    Sądy są "niezawistne" i "bezstronne" ale zawsze po stronie matki

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Cytat Zamieszczone przez karowrk Zobacz posta
    Ja rozpoczęłam akcję. Inne blogerki się dołączyły. Wspólnie stworzyłyśmy plakat.
    I jest jak piszesz, sąd jest tylko po stronie matki. Oczywiście są i ojcowie, którzy chcą być ojcami tylko na papierze, ale jednak są i tacy, którzy ojcami chcą być i chcą wychowywać swoje dzieci.

Ale póki co Polska im to uniemożliwia ...

Senior Member Awatar alex123
    Mieszka w
    Francja, Polska
    Pandora ciesze sie bardzo, ze sa jeszcze tacy mezczyzni.
    Niestety bardzo bliska mi osoba nie trafila na takiego partnera i teraz ich dzieci pewnie beda sie wychowywac bez ojca. Zostawil ja i ich piecioletniego synka , gdy byla wtrzecim miesiacu ciazy. Powod? Banalny zakochal sie w innej. Przez cala ciaze nie pomagal jej, nie odwiedzal dziecka bo po co, zaczal nowe zycie i o starym zapomnial. Urodzila drugiego synka i zaczela ukladac swoje zycie od nowa z chlopakami. teraz jej maly ma pol roku i nagle pojawil sie tatus , ktory chce wrocic do domu, bo przeciez dzieci nie moga wychowywac sie bez ojca. zapomnial, Ze przez ten czas nie dawal grosza na dzieci, ze wyzywal ich matka, ze ich starszy syn nie spal i plakal po nocach, ze musi chodzic na terapie psychologiczna, zapomnial o wszystkich i teraz, kiedy ich zycie powoli wraca do normy, kiedy dali sobie rade bez tatusia on wraca i mowi o dobru dzieci.
    Do cholery co on moze wiedziec o swoim 6 miesiecznym synku, ktorego nie chcial widziec.
    Dlatego mam nadzeje, ze nie wszyscy rodzice zostawiajac partnera zostawiaja tez dzieci.
    A za Prawdziwych rodzicow trzymam kciuki, by mogli zawsze aktywnie uczestniczyc w wychowywaniu swoich dzieci i plec nie powinna miec tu znaczenia.

Senior Member Awatar Annikki
    Mieszka w
    Katowice
    O mnie
    Jestem szczęśliwą mamą :)
    Nie zgodzę się,że Polska to uniemożliwia... W moim bliskim otoczeniu jest młody człowiek,który został zasądzony przed niestronniczy sąd ojcu psychopacie. Niestety nie dało się udowodnić jakim jest człowiekiem,bo materialnie i intelektualnie robił wrażenie na kuratorze i sądzie,a matka miała gorsze warunki opieki nad dzieckiem ze względu na działalność jego ojca i swoje dziecko "przegrała" dzięki skutecznej manipulacji. Dziecko było pionkiem,którym nikt u ojca się nie miał zamiaru opiekować,a pokazać tylko kto tu rządzi. Taki człowiek..leżało to w jego naturze...Męskiej? Są różnice między płciami,których nie da się przeskoczyć. I żadna nawet feministka mnie do tego nie przekona. O tym co się działo już pod "opieką" ojca nawet nie będę opowiadać...
    Teraz,bo bataliach przeprowadzonych przez rodzinę i pomocy z różnych źródeł (również organizacji i pedagogów), dziecko jest uratowane,po wielu latach terapii dopiero dochodzi do siebie. Chcę wierzyć,że to skrajny przypadek...
    Jednak wiem,że gdzieś mogą być ojcowie,którzy cierpią,bo są "tym panem" dla własnych dzieci. Niestety ci,których znam mają to na własne życzenie,również przez historie podobne do tej jaką opisała wyżej alex123.
    Ale to,że ja takich znam nie znaczy,że innych nie ma. Dlatego jeśli uważacie to za słuszne to działajcie i powodzenia dziewczyny! Jeżeli ktoś jest inny,niż wszyscy to trzeba mu się pomóc wybić,dać możliwość udowodnienia. Może nagłośnienie akcji pomoże waszym chociaż waszym konkretnym przykładom i tatusiom,którzy nie są jak ci,których znam. A jeżeli coś pomoże komuś w słusznej sprawie to warto. Jestem jednak zdania,że każdy przypadek wymaga przejrzeniu się mu z każdej strony i rozumiem,że z ta akcją wnioskujecie,by na ręce patrzeć też,być może nienajlepszym, matkom. Powodzenia!

Senior Member Awatar koniczynka13
    Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-17 zobacz kalendarz
    Data
    17.10.2010
    Anniki, w końcu jakaś bezstronna opinia. Bo mam wrażenie, że ten post jest nie tyle wspierający ojców, co dyskryminujący matki. No błagam, matka - święta krowa? Wiem, że są skrajne przypadki (spójrzmy chociażby na taką Samusionek), ale w większości ojcowie też nie są tacy święci, za jakich się uważają. Albo, tak jak wspomniała alex123, dopiero po jakimś czasie budzą się, przypominają sobie, że mają dziecko i zaczynają o nie walczyć. Ojciec - bankomat? Taaa, jasne. Najczęściej nie zdają sobie sprawy, ile kosztuje utrzymanie dziecka.
    I trzeba sobie jeszcze powiedzieć, co znaczy "czynny udział ojca w wychowaniu dziecka". Czy ojciec i matka są w stanie opiekować się dzieckiem po równo? Moim zdaniem - nie są.

karowork: błagam, "niezawistne"??

Co zaś się tyczy polskich sądów - to nie wina sędziów, że nie nadążają z robotą i terminy są wyznaczane co miesiąc, dwa czy trzy miesiące. To nie jest amerykański film, gdzie posiedzenia odracza się na drugi dzień.

Senior Member Awatar Manna
    Mieszka w
    Szczecin
    O mnie
    Mama Dawidka
    Dziwi mnie to,że z taką inicjatywą wyszła kobieta!! a nie mężczyzna-widocznie im takie akcje są niepotrzebne,bo jeśli chcieliby cokolwiek zmienić to poruszyli by niebo i ziemię. A tym czasem w akcję włączają się kobiety!Bardzo cieszy mnie fakt,że sądy stoją po stronie matek bo z osobistych doświadczeń wiem,że mężczyzna chce być ojcem tylko wtedy kiedy on chce!! a tu trzeba być nim 24 godziny na dobę,7 dni w tygodniu 365 dni w roku.Choć nie przeczę,że znam także przypadki matek,które specjalnie izolują partnerów od dzieci.Każda sytuacja wymaga dogłębnej analizy.

9. BabyApp
    Senior Member Awatar karowrk
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 24-08-2012 i Jestem macochą-Patryś 14-04-2004
    Cytat Zamieszczone przez Manna Zobacz posta
    Dziwi mnie to,że z taką inicjatywą wyszła kobieta!! a nie mężczyzna-widocznie im takie akcje są niepotrzebne,bo jeśli chcieliby cokolwiek zmienić to poruszyli by niebo i ziemię. A tym czasem w akcję włączają się kobiety!Bardzo cieszy mnie fakt,że sądy stoją po stronie matek bo z osobistych doświadczeń wiem,że mężczyzna chce być ojcem tylko wtedy kiedy on chce!! a tu trzeba być nim 24 godziny na dobę,7 dni w tygodniu 365 dni w roku.Choć nie przeczę,że znam także przypadki matek,które specjalnie izolują partnerów od dzieci.Każda sytuacja wymaga dogłębnej analizy.
    Oj moja droga mylisz się....

Senior Member Awatar Vella
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moja córka Matylda urodziła się 9 lutego 2012
    Cytat Zamieszczone przez karowrk Zobacz posta
    karowrk no zlituj się. Sądy są niezawisłe.
    niezawistny =/= niezawisły

A co do tego "zawsze po stronie matki" to powiedz to loonie, matce z lutówek, której facet-manipulant odebrał synów...
    X ma prześladowcę. Namolna dziewucha śledzi jego posty i wykorzystuje jego dane osobowe. Co powinien zrobić X?

Senior Member Awatar sutwinek
    Mieszka w
    Debrzno
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-02-04 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Manna Zobacz posta
    nie zgodze się z Tobą. Akurat mam taką sytuację w swoim domu, mojego partnera dziecko z pierwszego małżeństwa mieszka z matką, bo sąd uznał że to matka powinna wychowywać dziecko nie ojciec. I autentycznie jest traktowany jak bankomat, bo daje nam Antka tylko wtedy jak nie ma co z nim zrobić w domu albo chce gdzieś wyjść bez niego. Bo sąd zdecydował, że nie będzie określał terminów spotkań, bo rodzice się muszą dogadać. I teraz mamy go raz na miesiąc z wielkiej łaski danego, ale jak alimenty się spóźnią jeden dzień, bo gdzieś bank zawini to już jest awantura.

Tak to u nas wygląda. A na rozprawie sąd nawet nie wziął pod uwagę tematu o rozstrzygnięciu miejsca pobytu przy ojcu albo przy matce. i podejrzewam że takich sytuacji jet wiele. dlatego ja jestem za taką akcją. BRAWO DZIEWCZYNY !!

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów