Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Stop dyskryminacji ojców w polskich sądach!

Senior Member Awatar karowrk
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 24-08-2012 i Jestem macochą-Patryś 14-04-2004
    Cytat Zamieszczone przez Sandrii Zobacz posta
    Ja nie posądzę sądów o dyskryminacje. Każda sprawa jest indywidualnie sprawdzana przez sąd jak i pracowników społecznych a wyrok to nie widzimisię sędziego a poparty dowodami i artykułami prawnymi.
    Q
    No... to super... matka, która z dzieci uczyniła sobie bankomat, ma 2 dzieci z 2 różnymi facetami a z 3 innym mieszka. W sądzie gra biedną mamusię. Na jedno dziecko dostaje 500zł, na drugie 500zł. Mój mąż zarabia 1180zł, z czego dostaje 475zł wypłaty. Bo 500zł alimentów +koszty komornicze. A sędzina w uzasadnieniu napisała, że myśmy sprzedali mieszkanie za 107 tyś i połowę tego powinniśmy przeznaczyć na utrzymanie dzieci... jak się tylko pytam... połowę czego?? Bo do sądu zostały dostarczone wszelkie dokumenty (akt notarialny, potierdzenie spłaty) Bo mieszkanie zostało sprzedane za kwotę kredytu hipotecznego, nawet te pieniądze poszły bezpośrednio do banku a nie do nas... Dostaliś 1200zł zwrotu za które opłaciliśmy zaległości...

Sprawa o widzenia z dzieckiem. Piszę co napisała pani psycholog, gdy byliśmy na badaniu:
    "(...) Dziecko ma ambiwalentny stosunek do matki (...)"
    "(...) Matka dziecka ma zły wpływ na stosunki dziecka do ojca (...)"
    "(...) Matka dziecka podczas badania próbuje wywrzeć wpływ na to co dziecko mówi (...)"
    "(...) Dziecko chętnie spędza czas z ojcem, bawi się z nim, przytula (...)"
    "(...) W teście "dwóch domów" psycholog zauważa niepokojącą sytuację. W jednym domu dziecko umieszcza ojca, siebie, partnerkę ojca, dziadka ze strony matki, babcię ze strony matki. Na pytanie "a gdzie mama ma być" dziecko odpowiada, że nie wie. Nie umieszcza jej w żadnym domu. W drugim domu umieszcza nauczycielkę ze żłobka, która krzyczy. (...)
    "(...) Kierując się dobrem dziecka psycholog dziecięcy zauważa, że dla małoletniego bardzo ważną rolę odgrywa ojciec. Rozstania z nim i utrudnianie kontaktu może mieć zły wpływ na jego wychowanie, dlatego psycholog przychyla się do wniosku ojca. (...)

Opinia od psychologa ma w sumie 9 stron.
    Ile dostaliśmy widzeń z dzieckiem po takiej opinii? DWA DNI W MIESIĄCU!!! DWA DNI!!! 2 SOBOTY OD 10-19 !!!!!!!

Ja rozumie wszystko, bo wiem, mam przykład w rodzinie, że ojciec się nie zajmuje dzieckiem, nie pyta, nie dzwwoni, nie przychodzi i rzecz jasna nie płaci... siostra moja dostaje 350zł ... mimo, że ten facet nie dba... ale sędzina jej powiedziała... Pani daje 350 Pan daje 350zł a 700zł na 9 letnie dziecko to dużo!
    Mój mąż widuje się z dzieckiem, dba, kupowaliśmy wszystko, dokładaliśmy się... a mamy 500zł... i już nic nie kupujemy... bo nas nie stać! NIE STAĆ!! Dziecko, na które rzekomo matka wydaje 1400zł miesięcznie, chodzi w polarze od matki (już od 3 lat) i w adidasach, które jak ja byłam w ciąży (maj 2011roku) miał do biegania. Dziś te buty ma na co dzień.. dziurawe, brudne, ohydne... ja na utrzymanie dziecka przeznaczam ok 500zł msc. Na paski do glukometra dostaję od teściowej i matki, bo sami nie jesteśmy tego wstanie zapewnić dziecku. Moje dziecko jest zawsze ładnie ubrane, ma wszystko zadbane i wygląda cudownie. Niestety... pasierb wyraźnie odstaje od tego wizerunku... Gdybyśmy płacili 350zł bylibyśmy w stanie co miesiąc kupić mu coś do ubrania... ale nie stać nas... a matka woli widocznie wydawać na coś innego niż dziecko...

2. BabyApp
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 24-08-2012 i Jestem macochą-Patryś 14-04-2004
    Dać kolejny argument...
    Otóż tak... mój szwagier jak dzieci były ze swoją matką jeszcze płacił 400zł na każde dziecko i 600zł matce...
    Dzieci są od początku roku u niego, on dopiero teraz zaczął dostawać alimenty na dzieci, a mimo, że dzieci były u niego musiał płacić alimenty na nie ich matce, bo musiał czekać na kolejną rozprawę. Na rozprawie alimentacyjnej usłyszał wyrok "zasądza płacenie na rzecz dzieci alimentów w kwocie 150zł na dziecko, to jest 300zł miesięcznie do rąk ojca" Ale Sędzina nie zmieniła wyroku, który był wcześniej i szwagier płaci ich matce 600zł alimentów.... Kobieta 40 lat, zdrowa (poza tym, że alkoholiczka), siedzi w domu i nic nie robi...
    Racja... to wcale nie jest dyskryminacja...

Senior Member Awatar nortonbuzz
    O mnie
    :)
    Dużo zależy od tego kto jest sędzią. Jaki to jest człowiek.
    Są ojcowie, którzy dostają dziecko bez problemu i wcale nie jest powiedziane, że matka jest zła itd. Rozumiem wzburzenie osób, które zostały dotknięte taką sytuacją.
    "Mój synku mały, dźwignio życia mego i celu duszy mej"

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Cytat Zamieszczone przez nortonbuzz Zobacz posta
    Czasami wystarczy, że psycholog zapyta się dziecka z kim chce być. A wystarczy, że ojciec zabierze dziecko na narty i gdzieś i gdzieś (szczególnie mniejsze dzieci, które są brzydko mówiąc bardziej przekupne). To wszystko zależy od sędziego itp. Nie jest tak zawsze, że specjalne argumenty ojciec musi mieć, a matka zawsze dostanie. Nawet ojciec, który zdradzał matkę i zostawił ją z dzieckiem - dziecko dostał już na samym początku.
    Dziecko może decydować z którym z rodziców chce być jak ukończy 12 lat.

O mnie
    a w tym wieku dziecko nie jest przekupne? oczywiście, że jest
    dwunastolatek to dla mnie mniejsze dziecko.

Senior Member Awatar koniczynka13
    Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-17 zobacz kalendarz
    Data
    17.10.2010
    Cytat Zamieszczone przez karowrk Zobacz posta
    Dać kolejny argument...
    Otóż tak... mój szwagier jak dzieci były ze swoją matką jeszcze płacił 400zł na każde dziecko i 600zł matce...
    Dzieci są od początku roku u niego, on dopiero teraz zaczął dostawać alimenty na dzieci, a mimo, że dzieci były u niego musiał płacić alimenty na nie ich matce, bo musiał czekać na kolejną rozprawę. Na rozprawie alimentacyjnej usłyszał wyrok "zasądza płacenie na rzecz dzieci alimentów w kwocie 150zł na dziecko, to jest 300zł miesięcznie do rąk ojca" Ale Sędzina nie zmieniła wyroku, który był wcześniej i szwagier płaci ich matce 600zł alimentów.... Kobieta 40 lat, zdrowa (poza tym, że alkoholiczka), siedzi w domu i nic nie robi...
    Racja... to wcale nie jest dyskryminacja...
    To dlaczego szwagier nie zwróci się do Sądu o uchylenie tych alimentów? Nie wiem, czy sędzia sama z siebie może taki wyrok wydać.

Mieszka w
    Ruda Śląska
    O mnie
    Cytat Zamieszczone przez koniczynka13 Zobacz posta
    To dlaczego szwagier nie zwróci się do Sądu o uchylenie tych alimentów? Nie wiem, czy sędzia sama z siebie może taki wyrok wydać.
    Złożył, ale Sędzina uznała, że skoro jak byli małżeństwem to ona nie pracowała bo była na jego utrzymaniu to teraz on tez musi utrzymywać jej standard życia, odwołuję się od wyroku

9. BabyApp
    Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Cytat Zamieszczone przez nortonbuzz Zobacz posta
    a w tym wieku dziecko nie jest przekupne? oczywiście, że jest
    dwunastolatek to dla mnie mniejsze dziecko.
    To rozumny człowiek.
    Mam 13letniego brata.

O mnie
    Nie mówię, że nie jest rozumny. Mówię, że jest dzieckiem i że (oczywiście nie wszystkie) dzieci bywają przekupne.

Senior Member
    MariaSarera

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2018-10-09 zobacz kalendarz
    Data
    09.10.2018
    Witam,moj przyjaciel bierze niedlugo rozwod. Czuje,ze jest osądzany o cos czego nie zrobil i szuka wsparcia. Bardzo zalezy mi na tym,aby w jakis sposob mu pomoc....Co sądzicie o tym https://klinika-rozwodowa.pl/ ? Chętnie poznam Wasze opinie.

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów