Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

A właśnie, że chcę zwariować...!

Senior Member Awatar MiuAnna
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-12-22 zobacz kalendarz

A właśnie, że chcę zwariować...!

Droga Redakcjo,
    Obecnie jestem w 3 trymestrze ciąży a dla mojego maleństwa mam.. tylko łóżeczko (dostaliśmy w "spadku"). Wiem, że wiele dziewczyn, które również jak ja rodzą w okolicach świąt mają już pokaźną wyprawkę dla potomstwa (multum ubranek, śpiworki, wózek, wanienkę, laktator, nianię, podgrzewacze, bujaczki itd.). Mi natomiast wszystkie doświadczone mamy-koleżanki z pracy radziły, aby nie wariować, bo ze wszystkiego mały wyrośnie w mgnieniu oka, a połowę z tych wszystkich gadżetów nawet nie użyję. No i dosyć sobie to wzięłam do serca. Tak bardzo skupiłam się na tym, aby nie kupować nic na zapas, być może niepotrzebnego, że odebrało mi to całą przyjemność z tych chwil oczekiwania.. Okazuje się jednak, że JA WŁAŚNIE CHCĘ ZWARIOWAĆ I mam tu taki apel do wszystkich - nie bójmy się zaszaleć i nie odbierajmy też innym tej przyjemności!
    Pozdrawiam,
    Ania.

2. BabyApp
    Senior Member Awatar marusia00
    Mieszka w
    olsztyn
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-07-23 zobacz kalendarz
    Data
    23.07.2013
    MiuAnna zgadzam się z Tobą odrobina szaleństwa zakupowego z wyprawką nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie.
    Mi również w koło każdy trąbił nie kupuj małych ubranek, nie stawiaj wcześniej łóżeczka, po co już chcesz zamawiać wózek itd.
    Co się okazało, że w szpitalu moja córeczka wyglądała komicznie bo wszystkie ubranka były o wiele za duże (obecnie pasują pajace w których była w szpitalu, a ma dwa miesiące) po powrocie do domu tata jeździł całe popołudnie po sklepach i szukał ubranek na 50cm. Dobrze, że nie posłuchałam w kwestii przygotowania pokoju i już półtora miesiąca wcześniej go przygotowałam. Trafiłam do szpitala miesiąc przed porodem i powiem Wam, że nerwy by mnie zżarły gdybym nie miała gotowego pokoju.
    Przyłączam się do apelu dajmy się ponieść tej magicznej chwili tworzenia świata dla naszych pociech.

Senior Member Awatar dziudzia
    Mieszka w
    Małopolska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-04-28 zobacz kalendarz
    Data
    28 kwiecień 2011
    Mnie takie rady jednym uchem wpadały, a drugim wypadały i robiłam swoje!
    Co miesiąc kupowałam jakieś rzeczy, żeby później się nie okazało, że muszę wszystko na raz i jeszcze więcej kasy, a tak tego nie odczułam finansowo. Jedynie wózek i łóżeczko to był taki grubszy wydatek jednorazowy. w zasadzie ja zaczynałam 9 miesiąc to już wszystko było kupione.

Senior Member Awatar MiuAnna
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-12-22 zobacz kalendarz
    Moja mama też mówiła, że wszyscy mówili - kup większe! a później się śmiała, że z przydługich nogawek można było kokardki robić

Senior Member Awatar bąbelek
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą Patryka urodzonego 1.11.11
    Ja miałam parę ubranek na 56 cm , resztę kupowałam większe. Resztę zakupów również robiłam jak dziewczyny systematycznie, chodziłam, szukałam, porównywałam ceny, kupowałam. Dzięki temu był czas na skompletowanie całej wyprawki. Brałam pod uwagę fakt ,że wcześniej wyląduję w szpitalu i potem mąż na szybko będzie musiał robić resztę zakupów. Jedynie co to nie szalałam z kosmetykami dla dziecka, nie wiedziałam jakie mu będą pasować . Szybko się okazało,że potrzebuje zestawu emolientów i zwykłe płyny do kąpania, kremy poszły w odstawkę.

Samych pozytywności mamy!

Senior Member
    limba

Szalejcie więc do woli. Nie zawsze trzeba w życiu wykazywać się rozsądkiem i chłodną kalkulacją. Trzeba czasem iść na żywioł.

9. BabyApp
    zgadzam się, chociaż sporo rzeczy odziedziczyłam po bratankach, zwariowałam na wózek, zaszalałam i kupiliśmy najnowszy, najśliczniejszy i nie najtańszy;-) ale warto. Budzę się rano i sobie na niego patrzę i już się nie mogę doczekać spacerów naszą vivą, żółciutką jak słoneczko.

Junior Member Awatar monia78_
    Mieszka w
    Żukowo
    Wariować nie ma co, ale po cichutku zaszaleć zdecydowanie można. Byleby po prostu nie przesadzić - bo podstawowe rzeczy i tak trzeba kupić, po prostu nie za dużo i w sensownej cenie.

Jak Twoja dzidzia?

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów