Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48

Nie mogę zajść w ciążę.

Nie mogę zajść w ciążę.

Dziewczyny po krótce opiszę wam moją sytuację i proszę o pomoc.
    Mam 26 lat. Od ponad 4 lat jestem mężatką. Nigdy nie brałam antykoncepcji hormonalnej. Do ok. 18 r. ż. byłam dość zgrabna, chociaż nigdy nie byłam szczupła. Około 16-18 r.ż. zaczęłam mieć nieregularne miesiączki, czasem nawet nie miałam dwa miesiące. Ale wtedy jeszcze nic sobie z tego nie robiłam. No ale po kilku latach kiedy wyszłam za mąż zaczęły się problemy, bo nie mogłam zajść w ciążę. Pierwsza lekarka tylko mi wywoływała okres luteiną i tak w kółko przez chyba 2 lata, a na koniec powiedziała mi że muszę jechać do kliniki leczenia niepłodności. Potem zmieniłam lekarza. który również faszerował mnie luteiną i stymulował clostilbegytem, bez żadnych badań hormonów ani monitoringu. Oczywiście bez skutku. Następnie za namową koleżanki w maju 2012 poszłam do innej doktorki, która nareszcie zleciła badania hormonalne no i co się okazało? Prawie dwukrotnie przekroczony testosteron. Zrobiła USG i zdiagnozowała u mnie PCO. No i się zaczęło leczenie. Najpierw tabletki anty na wyregulowanie cyklu, wzięłam siedem sztuk i odstawiłam z uwagi na ogromny bół głowy. Dostałam spironol 25 raz dziennie po jednej tabletce. Po trzech miesiącach testosteron wrócił do normy, dostałam clostilbegyt i miałam robione monitoringi, widać było jajeczko i były owulacje, ale chyba dwa razy nie było niestety owulacji. Pani doktor powiedziała że będziemy przez pół roku stymulować owulację, a jak się nie uda zajść to skieruje mnie na badanie HSG. Regularnie badałam testostron i progesteron. Po czterech miesiącach testosteron z powrotem przekroczył normę. Znów zaczęłam brać spironol, znów testosteron wrócił do normy i znów stymulacja clostilbegytem tym razem już bez monitoringu. I znów kolejne sześć miesięcy stymulacji i jak się nie uda to na HSG. Mineło 5 miesięcy, a mi znów skoczył testosteron mimo ciągłego brania spironolu od 3 miesięcy po 2tabletki dziennie. Zadzwoniłam do lekarki, kazała mimo wszystko dalej brać spironol i luteinę na wywołanie okresu i wysłała mnie do endokrynologa. Wizytę mam dopiero na 10 października, czyli ponad miesiąc czekania. Wczoraj byłam u specjalisty ginekologa w klinice ginekologii. Po prostu miałam załatwiony nr tel i się umówiłam do niego. On po przeanalizowaniu wszystkich moich wyników badań i mojego męża (bo robił kiedyś badanie nasienia), stwierdził, że to nie PCO, że taki testosteron jaki mam to normalnie można zajść w ciąże i są owulacje, a na koniec powiedział, że mam sobie mierzyć temperaturę i zaprasza za dwa miesiące. Ręce opadają. Przeszłam w życiu dwie operacje: 2 m-c.ż. zwężenie odźwiernika, 19 r. ż potworniak na prawym jajniku - laparoskopia. Może ja mam jakieś zrosty i niedrożność jajowodów?? Tylko, że żaden lekarz mnie nie chce wysłać na HSG. Wiem, że jest to badanie inwazyjne i bardzo się go boję, ale do cholery chcę wiedzieć co mi jest i dlaczego nie mogę zajść w ciążę. Powoli się z mężem przyzwyczajamy do myśli, że nigdy nie będziemy mięli dziecka. Jeszcze co do diety to w 95% wyeliminowałam słodycze i fastfoody, jem pełnoziarniste pieczywo i mimo wszystko nie chudnę. Może to przez to, że w dalszym ciągu mam przekroczony poziom testosteronu, który na szczęście spada.
    Jeżeli coś z tego zrozumiałyście to proszę o pomoc. Napiszcie jeśli miałyście podobną sytuację, kto wam pomógł, jaką przychodnię/klinikę/szpital możecie polecić i jakiego lekarza w woj. dolnośląskim. Ja już nie wiem co mam robić i gdzie się udać.

2. BabyApp
    Senior Member Awatar yza
    Mieszka w
    okolice Łodzi
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-12 zobacz kalendarz
    wiesz co,sytuacji takiej nie mialam ale faktycznie dziwne,ze po tak dlugim leczeniu nie chce cie dr skierowac na specjalistyczne badania.
    moze przed wizyta u endo zrob sobi prywtnie badania by pozniej znowu nie czekac na analize wynikow noewiadomo ile! tsh,ft3,ft4 i moze prooaktyne jak nie robilas.jak pojdziesz z takimi wynikami do dr,to moze cos od razu ci.powie.
    jesli chodzi o doradzenie lekarza,to.moze na watku dolnoslaskim ktoras z mam poleci ci dobrego ginka!
    powidzenia

Senior Member
    Eizzy

Mam podobny problem, od 2 lat myślimy z mężem o dziecku i na tym się kończy... Już nie wiem co robić odwiedzałam już kilku ginekologów i o dziwo mówili, że wszystko jest dobrze i że powinno się udać bez leczenia. Nie wiem co o tym myśleć, jak mam liczyć na cud to nigdy się nie uda Mąż i ja jesteśmy ze sobą już ponad 3 lata, zawsze marzył o dużej rodzinie, a ja nie potrafię mu tego zapewnić. Boje się, że odejdzie. Moja siostra niedawno zaszła w ciąże, bardzo się wszyscy z tego powodu cieszymy, i życzymy jej jak najlepiej, ale ciężko mi będzie cieszyć się z nią razem po porodzie.. Moja siostra zdecydowała się na pobranie komórek macierzystych zaraz po porodzie, ponoć na jakiejś stronie przeczytała, że dzięki temu w przyszłości dziecko będzie bezpieczniejsze.. nie wiem czy jej to odradzić ? orientujecie się w temacie? Proszę o informacje //
    http://www.bank.diag.pl/index.php?id=20

Eizzy, nie odradzaj. Pobranie komórek macierzystych jest bezbolesne podobno, a naprawdę może dziecko zabezpieczyć A to jest możliwe właśnie tylko zaraz po porodzie.

Bardzo Wam współczuję, mam nadzieję że niedługo będziecie mogli cieszyć się własnym maleństwem Może za bardzo sie tym stresujesz? To często jest duża blokada.. Słyszałam wiele opowieści, że para starała się o dziecko przez długi czas, a gdy zrobili sobie przerwę od ciągłego myślenia o tym i wypoczęli to właśnie wtedy udało się zajść w upragnioną ciążę

ja próbuję intensywnie już pół roku i się niestety nie udaje, ja jestem zdesperowana już próbuję i nic, byłam u ginekologa zalecił branie tabletek, ale to nie pomaga

Witam Was,
    Mam 25 lat i trzy letnia coreczke. Od lutego tego roku staramy sie o drugiego dzidziusia ale bez powodzenia. Moj maz nie bardzo sie tym przejmuje, a ja nie moge sobie z tym poradzic. Jest mi co raz ciezej, co raz wiecej o tym mysle... Jestem tu poniewaz potrzebuje z kims porozmawiac.
    Mialam robione podstawowe badania hormonow, ktore sa w ok, jestem pod stala opieka endokrynologa.
    Miesiaczkuje regularnie pomimo bardzo dlugich (43 dniowych) cyklow.
    Jesli ktos jest w podobnej sytuacji prosze o odpowiedz.

nie nakręcaj się tak, spokojnie nic na siłę, daj sobie czas, a na pewno się doczekasz bobasa
    Ostatnio edytowane przez Diwiksik ; 16-07-14 o 13:42

9. BabyApp
    Dziekuje,
    taka mam nadzieje, szkoda tylko ze tyle nerwow i stresu... Niestety to silniejsze ode mnie...

Senior Member Awatar Marzena_W
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-10-09 zobacz kalendarz
    Diwiksik ma rację- nie nakręcaj się NibyLandia.Ja się tak nakrecałam ze kazdy kłucie jajnika czy mdłosci czy nawet ból w krzyzu traktowałam jak objaw ciązy a potem było rozczarowanie.Daj sobie czas,spokojnie się starajcie a doczekasz się dzidziusia.
    Ja tez dałam spokój co bedzie to bedzie nie zabezpieczamy się wogóle staramy się cały czas a co bedzie czas pokaże
    szkoda i zdrowia i nerwów
    powodzenia w starankach i wyluzuj się trochę czysty spontan NibyLandia trzymam kciuki

Junior Member Awatar paatuchaaa
    Mieszka w
    Elbląg
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-19 zobacz kalendarz

Nie mogę zajść w ciążę

Witam wszystkie mamusie !
    Nie mogłam znaleźć takiego tematu także utworzyłam nowy.
    Jestem mamą 3 letniego Aleksa, ale marzę o drugim dziecku. Staramy się z mężem już kilka miesięcy i niestety nic...
    Nie potrafię obliczyć sobie dni płodnych, ponieważ mam bardzo nieregularne miesiączki, pomóżcie mamusie !
    [IMG][/IMG]

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów