Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Depresja ciążowa???

Senior Member Awatar ania80
    Mieszka w
    Poznań

Depresja ciążowa???

Niedawno wkroczyłam w trzeci trymestr ciąży,to już koniec 32tc.Do tej pory wszystko było w porządku ze mną,z moimi emocjami.I nagle przestaję sama siebie poznawać.Złoszczę się,nie odzywam do nikogo,a jak już to "warczę" na ludzi.Potrafię przesiedzieć dobre pół dnia gapiąc się w ścianę.I płaczę,ciągle płaczę - sama nie wiem o co,po co,dlaczego.Dziś rozpłakałam się o szóstej rano,bo mucha latała w pokoju i nie dawała mi spać.Skutek był taki,ze pokłóciłam się z mężem (on mnie chyba nie rozumie) i zaczęłam płakać jeszcze bardziej.
    Wykonałam parę domowych czynności,ale wszystko robię jak automat,tylko dlatego że muszę,że starsza córka musi zjeść ciepły posiłek.Najchętniej nie robiłabym nic.
    Przestałam odbierać telefon!Ja,która kilka godzin potrafiłam zawsze wisieć na telefonie,teraz go zaraz wyciszam i płaczę,znów płaczę.
    Czy istnieje coś takiego jak depresja ciążowa,czy jest możliwe żeby mieć aż takiego aż takiego doła w tak pięknym okresie jakim jest ciąża?A może to ze mną jest coś nie tak?To już trwa jakiś czas,a ja zaczynam zauważać że taki stan zamiast być przejściowy (jak myślałam jeszcze ze dwa tygodnie temu) to coraz bardziej się pogłębia i nasila.Co mam zrobić,jak sobie pomóc???Dużo czytałam,teraz również czasopisma dla rodziców i nigdzie chyba nie znalazłam nic o takim stanie w ciąży.Po porodzie baby blues,tak ten temat był poruszany wielokrotnie.Ale prenatal blues(że tak nazwę na własną potrzebę) to chyba nigdy nie był opisany.A może nie ma o czym pisać,może to tylko ja jedna mam taki problem ze sobą na koniec ciąży?

Piszę o tym i to choć na chwilę pomaga - wyrzuciłam to z siebie,to chyba ważne.Ryczę,ale jest mi trochę lepiej
    Po południu porozmawiam z mężem - on chyba nie zdaje sobie sprawy z tego co się ze mną dzieje.A jak nie dam rady porozmawiać to poproszę żeby to przeczytał.Może to coś da?Nie wiem,ale jak nie spróbuję to się nie dowiem.

2. BabyApp
    Senior Member Awatar bąbelek
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą Patryka urodzonego 1.11.11
    Aniu i co rozmawiałaś z mężem? Wydaje mi się ,że dopadła Cie jakaś burza hormonów, coraz bliżej rozwiązania , pewnie się stresujesz jak to będzie i to wszystko przekłada się na Twój zły humor. Może wyjdź z domu, spotkaj się z koleżankami, rodziną, ładnie ubierz to pomaga, taka ładna pogoda, czasem trzeba się oderwać od reszty świata, by na spokojnie wszystko przemyśleć. A z chłopakami to wiesz czasem trzeba im wytłumaczyć wszystko od A do Z, bo nie wszystko kumają, jednak oni są z marsa my z wenus :P Powodzonka życzę i więcej uśmiechu zamiast łez

Senior Member Awatar ania80
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez bąbelek Zobacz posta
    Aniu i co rozmawiałaś z mężem? Wydaje mi się ,że dopadła Cie jakaś burza hormonów, coraz bliżej rozwiązania , pewnie się stresujesz jak to będzie i to wszystko przekłada się na Twój zły humor. Może wyjdź z domu, spotkaj się z koleżankami, rodziną, ładnie ubierz to pomaga, taka ładna pogoda, czasem trzeba się oderwać od reszty świata, by na spokojnie wszystko przemyśleć. A z chłopakami to wiesz czasem trzeba im wytłumaczyć wszystko od A do Z, bo nie wszystko kumają, jednak oni są z marsa my z wenus :P Powodzonka życzę i więcej uśmiechu zamiast łez
    Dzięki za wsparcie
    Na szczęście najgorsze chyba minęło,idealnie nie jest,ale jest dużo lepiej.
    Dziś np też zdarzyło mi się,że nagle zaczęłam płakać,ale szybko się pozbierałam.
    Mam kochanego męża,on naprawdę nie zdawał sobie sprawy z tego co się ze mną dzieje,szczera rozmowa dużo daje.
    Dziękuję i pozdrawiam

Senior Member Awatar bąbelek
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą Patryka urodzonego 1.11.11
    Cytat Zamieszczone przez ania80 Zobacz posta
    Dzięki za wsparcie
    Na szczęście najgorsze chyba minęło,idealnie nie jest,ale jest dużo lepiej.
    Dziś np też zdarzyło mi się,że nagle zaczęłam płakać,ale szybko się pozbierałam.
    Mam kochanego męża,on naprawdę nie zdawał sobie sprawy z tego co się ze mną dzieje,szczera rozmowa dużo daje.
    Dziękuję i pozdrawiam
    cieszę się bardzo

Senior Member
    Kitti

Zarówno podczas ciąży jak i porodzie kobiety doświadczają dość często depresji. Największym problemem jest to, że kobiety się tego wstydzą i nie chcą iść do psychologa. Warto nie tylko iść do psychologa, ale też co nieco przeczytać sobie tutaj http://www.zscewice.pl/ bo są tam ciekawe artykuły. Myślę, że Ci się przydadzą

W ciąży zdarzają się różne burze hormonalne. Postaraj się jakoś zając, znaleźć swoją ostoję panowania nad sobą, coś co Cię zaciekawi i na chwile przestaniesz myśleć. Zresetujesz się i na pewno poczujesz się lepiej.

Myślę, że spokojnie musisz porozmawiać z mężem. Rozmowa jest bardzo ważna, w związku czy też właśnie gdy czujemy się tak jak ty Życzę szczęśliwego rozwiązania !

9. BabyApp
    Może to wszystko to po prostu hormony? Kobiety w ciąży mają różne humory, ale to wszystko przejdzie.

Member
    Trepek1

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-13 zobacz kalendarz
    W razie czego w prywatnej klinice Medox są dobrzy psycholodzy. Ośrodek znajduje sie w Nowym Modlinie - to niedaleko od Warszawy. Juz nie raz pomagali w roznego typu depresjach http://medox.org.pl/

Mam nadzieję, że udało Ci się rozwiązać problem. Cokolwiek czujesz, szukaj pomocy. Najgorzej przechodzić to samotnie.

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów