Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50

A może rodzić z mamą....

Administrator Awatar Nowotka
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    administrator

A może rodzić z mamą....

Dla niektórych ciężarnych to propozycja szokująca, ale coraz więcej jest takich rodzinnych porodów. W najnowszym numerze M jak mama (9/2013) piszemy o tym, kiedy można?warto? wziąć pod uwagę poród z mamą, siostrą czy przyjaciółką.

Co o tym sądzicie - czy same byście się na to zdecydowały?

2. BabyApp
    Senior Member
    bladymargot

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-04-09 zobacz kalendarz
    Bardzo dobrze dogaduję się z mamą, ale nie chciałabym, żeby była przy mnie przy porodzie. Mama jest panikarą i na pewno zżarłyby ją nerwy, a mnie przy mnie.

Przy porodzie był mój mąż i nie widzę potrzeby, by był ze mną ktokolwiek inny (prócz personelu medycznego), bo wtedy byłby już tłok.

Senior Member Awatar koniczynka13
    Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-17 zobacz kalendarz
    Data
    17.10.2010
    bladymargot, święte słowa. Skoro tatuś był przy "produkcji", to niech będzie i przy porodzie. Może jakieś samotne (z różnych względów) przyszłe mamusie zdecydowałyby się na taki krok. Chybabym wolała już nawet rodzić sama, ale z mamą nie....

Senior Member
    Klaudia26

O mnie
    Jestem mama, moje skarby urodziły się 25.09.2010, 4.06.2013 i 6.08.2015
    Ja rodziłam sama dwa razy, bo taką decyzję podjęłam wspólnie z mężem, ale myślałam też o porodzie z mamą. Według mnie to nie jest zły pomysł.

Senior Member
    mavrolaczek

O mnie
    Jestem mamą, będę mamą.
    Wydaje mi się, że sporo zależy od charakteru osoby, z którą chciałybyśmy rodzić.
    Moja mama to cudowna kobieta ale wiem, że przy narodzinach swojej wnuczki panikowałaby okropnie. Poza tym zamęczałaby personel pytaniami, sugestiami i "wiedziała lepiej". Jeśli nie oni to pewnie ja bym ją po jakimś czasie przegoniła
    A rodzić z siostrą lub przyjaciółką... no cóż, mimo wszystko nie jestem z nimi tak blisko i w intymnej relacji. Nie one były przy poczęciu i nie one być powinny przy rozwiązaniu. Jedyną osobą którą potrafię sobie wyobrazić u swojego boku to jest właśnie mąż, ojciec dziecka. A i to przychodzi mi z trudem, taka jestem zosia-samosia

Senior Member Awatar ZielonaMysz
    Mieszka w
    Gdańsk
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-10-14 zobacz kalendarz
    Nie musiałam się nad tym zastanawiać. Mój mąż od początku chciał być ze mną przy porodzie i sprawdził się znakomicie. Ale gdyby bardzo, bardzo nie chciał, a moja mama by żyła, pewnie rozważyłabym taką opcję. Oprócz męża czy mamy żadnej innej kandydatury nie brałabym pod uwagę.

Ja również wolałam pomoc męża przy porodzie. Mama też proponowała swoją obecność, ale tylko "jeżeli ja tego chcę" nie narzucała się w żadnym wypadku. Tak sobie myślę, że mama jeszcze nie raz będzie miała okazję się wykazać

9. BabyApp
    Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    No jasne, że w pierwszej kolejności przy porodzie powinien być ojciec dziecka. Ale w sytuacji, gdy to jest niemożliwe, mama czy bliska przyjaciółka też nie jest złym pomysłem, moim zdaniem. Ale wszystko zależy od osobowości tej osoby, no i od tego, w jakich jest się z nią relacjach.

Senior Member Awatar m_rena_86
    O mnie
    :-))szczęśliwa mama
    Ostatnio rozmawiałam z mamą na temat porodu i gdyby mąż nie chciałbyć przy mnie w czasie porodu to mama jest gotowa ze mną przetrwać poród,przy poprzednim porodze był mąż a rodzice byli za drzwiami chociaż ich nie widziałam to czułam ich obecność i to dodawało mi otuchy.

Senior Member Awatar maryskalbn
    Mieszka w
    Lublin
    O mnie
    Za każdym fajnym dzieckiem, stoi fajna mama!!!
    Nigdy bym nie zdecydowała się na poród z mamą, siostrą czy przyjaciółką. Po prostu nie, wolałabym być sama niż z nimi.
    Najbliższą osobą jest mi ojciec moich szkrabosów i to z nim mogłabym być w takiej chwili, chociaż też nie koniecznie
    "Los dał im piękne dni i zarwane noce
    Skazani na wolność, wyrok dożywocie"

http://gadzinkapowiedziala.blogspot.com/ <---- teksty Gadzinka - Lusinka

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów