Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 69

Lubię być w ciąży

Senior Member Awatar ZielonaMysz
    Mieszka w
    Gdańsk
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-10-14 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez mavrolaczek Zobacz posta
    Jak dla mnie pozytywne w ciąży jest to, że się w kiedyś kończy i za te 9 miesięcy katorgi na świecie pojawia się cudowny, mały człowiek
    Coś w tym jest.
    Ja miałam mieszane uczucia. Z jednej strony cieszyłam się, że rośnie we mnie maleństwo, czułam jak faluje, gadałam do niego...z drugiej było właśnie sporo tych nieprzyjemności: ciągła senność, omdlenia, bieganie do toalety co chwilę (raz trafiło się tak, że nie było nigdzie w pobliżu kibelka i sikałam na parkingu przy samochodzie osłonięta pootwieranymi drzwiami, bo nie dałabym rady wytrzymać do pierwszego lepszego maka ), przy większym brzuchu już naprawdę bolesne kopniaki, bezsenność w nocy (ile godzin się przewalałam i nie mogłam znaleźć żadnej wygodnej pozycji!), brak aktywności fizycznej, zgaga, jakaś taka ogólna nieporadność...
    Ciąża ma swoje uroki, ale wolę jednak zdecydowanie stan bez ciąży

2. BabyApp
    Senior Member Awatar amonka
    O mnie
    ;)
    Cytat Zamieszczone przez m.m. Zobacz posta
    Witam,
    jestem w ciąży, w trzecim trymestrze, i tak sobie myślę, że... lubię być w ciąży Taka refleksja naszła mnie kilka dni temu. Mimo małych nieprzyjemności pierwszego trymestru i zwykłych ciążowych dolegliwości (np. "ciężkie" nogi w cieplejsze dni), lubię ten stan Lubię patrzeć, jak zmienia się moje ciało, lubię uczucie, kiedy Mała "tańczy" w brzuchu. Lubię, kiedy Mąż rozmawia z naszą Kruszyną, gładzi brzuszek. Lubię oglądać i przymierzać ciążowe ubrania(są drogie, więc kupuję mało). Lubię oglądać, porównywać i kompletować rzeczy dla Maleństwa (robimy to wspólnie z Mężem). Lubię też to, że mój Mąż, dotąd bardzo troskliwy i opiekuńczy, jeszcze bardziej stara się mnie chronić i ułatwiać mi codzienność. Lubię też nasze chwile bliskości w ciąży. I lubię nasze rozmowy o przyszłości, o tym, jak to będzie, kiedy już Zosia będzie z nami. Takie "lubienie" pomaga odpędzić złe myśli i lęki, które ciąży też towarzyszą.
    Czy wy też tak macie? Lubie siebie w ciąży?
    zgadzam się z Tobą w 100%
    Ciąża to stan wyjątkowy,nie można porównać do niczego innego gdyż nosimy nowe życie...
    Niedogodności i ciążowe dolegliwości dla jednych są bardziej,z dla innych mniej uciążliwe i męczące.Duże znaczenie ma też samo rozwiązanie,to jak przebiegał poród itd.
    Generalnie powiedzieć mogę,że pierwszą ciążę ( nie planowaną) przepracowałam niemal do końca,nie miałam typowych dolegliwości,no pod koniec tylko opuchnięte nogi,kostki...
    Natomiast drugą ciążą,zaplanowaną,wyczekaną do tego po trzydziestce sporo po prostu się delektowałam.......
    Prysnęłam od razu na zwolnienie,spałam,leżałam,jak miałam ochotę to rowerem jeździłam póki mogłam,czytałam,czytałam,czytałam...
    Mogłam sobie na to pozwolić bo starszy syn nie wymagał już opieki jak małe dziecko,nie marudzili mi w domu gdy nie było obiadu.Poza tym zaskoczyły mnie mdłości...śmierdziało mi wszędzie,a w sklepach najbardziej,ale to minęło....Później już tylko czekałam na pierwsze ruchy,oglądałam rzeczy dla maleństwa,szperałam w lumpeksach,kompletowałam wyprawkę...Pod koniec spać nie mogłam,sikałam więcej niż piłamdenerwowałam się porodem,ale tak naprawdę zdecydowanie lubiłam swój odmienny stan.
    Pozdrawiam mamusie

ja też

Bardzo przyjemny wypoczynek w Jarosławcu http://www.slonecznaplaza.com/

Junior Member Awatar pogo
    Mieszka w
    Gdańsk
    O mnie
    Kocham Dzieci!
    Wiem, że to wspaniałe uczucie, ale ciągle mnie przeraża. Dlatego kompletnie nie wyobrażam się w ciąży Liczę jednak na to, że z biegiem czasu mi się to zmieni
    Ania, dla koleżanek Pogo. Siedzę w domu i szukam inspiracji i bratnich dusz .

Senior Member
    bladymargot

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-04-09 zobacz kalendarz
    Przez większą część ciąży wymiotowałam i schudłam 15 kg. Zepsuły mi się od tego zęby. W drugiej połowie ciąży miałam zgagę i w związku z tym też wymiotowałam. 2 ostatnie miesiące to była dodatkowo trauma związana z lekarzami i szpitalami. Pod sam koniec czułam się jak wieloryb wyrzucony na brzeg.

A jednak z sentymentem wspominam ruchy malucha w moim brzuchu, oglądanie jego noska na USG, mój rosnący biust.

Nie był to stan, w którym chciałabym trwać permanentnie, ale na pewno jest co wspominać

Senior Member
    Mama899

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-06-24 zobacz kalendarz
    tak dla kobiety to fajny stan wszyscy sie nia opiekuja troszcza lataja itp ale co za duzo to nie zdrowo

Senior Member Awatar marusia00
    Mieszka w
    olsztyn
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-07-23 zobacz kalendarz
    Data
    23.07.2013
    Fajnie jest móc powiedzieć lubię być w ciąży, fajnie jest kiedy ta ciąża jest książkowa te pozytywy przewyższają negatywy. Jednak ja też należę do tych osób, które nie znoszą stanu ciąży dlaczego bo nie ma nic przyjemnego kiedy leżysz plackiem przez sześć miesięcy, każda wizyta u lekarza z kontrolą to ciągły strach i niepewność uda się czy się nie uda. Kidy dobijasz do bezpiecznego terminu i już myślisz że możesz odetchnąć z ulgą, to pojawia się kolejny problem i ostatni miesiąc spędzasz na oddziale patologii ciąży modląc się w duchu by Twoje dziecko było zdrowe i szczęśliwie przyszło na świat.
    Nie lubię być w ciąży.

9. BabyApp
    Senior Member Awatar młoda
    O mnie
    Mama Natalci i 4 Aniołków
    Ciąża to piękny stan, czułam się wtedy taka...spełniona, kobieca
    mdłości, bezsenność, rwa kulszowa, połamany ząb, kilka dodatkowych kg, dziwne zachcianki żywieniowe to nic - o tym zapominam, kiedy tylko przypomnę sobie te kopniaczki w żebra, to bijące serduszko na każdym usg, to wyczekiwanie na TEN dzień, remont pokoiku dla Maleństwa, kompletowanie wyprawki...
    chcę być jeszcze w ciąży!!!
    chcę jeszcze być mamą!!!

Senior Member Awatar bananowaDama
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-02-27 zobacz kalendarz
    Też lubiałam ten stan i myślę sobie, że za 3,4 lata znowu chcę być w ciąży mimo źle wspominanego porodu

Senior Member
    Mama899

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-06-24 zobacz kalendarz
    stan fajny ale nie ma co przesadzac z iloscia ;P

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów