Ankieta: Czy masz/miałaś poważny spadek nastroju w ciąży?

Strona 1 z 31
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 310

Smutek, przygnębienie. Czy to depresja ?

Junior Member
    nabosaka

Mieszka w
    Wronki

Smutek, przygnębienie. Czy to depresja ?

niby nie mam powodu: urodzilam, dzidzius zdrowy, maz ciagle mnie kocha, nie spimy pod mostem. A ja ryczę. Chodzę po domu i lzy mi lecą. Nie chce mi się nawet wstawac, piszę na laptopie lezac na lozku.Cos strasznego! Nigdy wczesniej sie tak nie czulam, czy ktoras z was tez tak moze miala?
    Pocieszam sie tylko, ze moze to minie, bo urodziłam dopiero tydzien temu.

2. BabyApp
    Junior Member Awatar nanetka
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-07-11 zobacz kalendarz
    Data
    11.07.2010
    Kochana, to minie. Nie martw się. Też przez to przechodziłam. Bez powodu płakałam, nic mi się nie chciało. Ale wierz mi - wszystko wróci do normy Głowa do góry!

Junior Member
    Stokrotka

Mieszka w
    Pszczyna
    Oj, tak - pierwsze tygodnie były nieciekawe. Zwłaszcza że po nocach nie spałam, miałam wrażenie, że w ogóle nie sypiam, za dnia zasypiałam na stojąco. Horror. Nastrój mi się poprawił, kiedy mój synek zacząąl trochę dłużej sypiac w nocy, - wtedy mogłam przynajmniej przewidzieć, kiedy się obudzi, a kiedy będzie spał, rytm życia nam sie wyregulował i odtąd było troche lepiej. Nie martw się, w tydzien po porodzie masz prawo czuć się rozbita - zobaczysz, że za miesiąc - dwa będzie juz "z górki".

Junior Member
    jscriptoris

Mieszka w
    Jabłonna
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2009-07-11 zobacz kalendarz
    U mnie było identycznie. Płacz z niewiadomego powodu, ciągłe zmęczenie, bezradność w obliczu wielu sytuacji... Punkt kulminacyjny osiagnęłam, kiedy nie mogąc znaleźć laktatora zadzwoniłam do męża do pracy i szlochając kazałam mu wracać do domu i go znaleźć (choć sama go schowałam i nie wiedziałam gdzie). Przyjechał z nowym sprzętem kupionym w aptece. Wtedy postanowiła zainterweniować moja mama. Powiedziała, że zajmie się dzieckiem, a ja mam się doprowadzić do porządku. Oczywiście niechętnie "oddałam" synka, uważając, że tylko ja jestem w stanie się nim zająć. W końcu jednak dałam się przekonać. Poszłam pod prysznic - to było moje najwspanialsze 20 minut w tym miejscu. Potem się ubrałam - już nie w dresy i szlafrok. Zjadłam solidy posiłek i wszystko przeszło jak ręką odjął. Byłam bardzo wdzięczna mamie za pomoc i mężowi za cierpliwość...

admin Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    W takiej sytuacji chyba najważniejsze właśnie jest zrozumienie przez bliskich. Niekiedy tego zrozumienia jednak brakuje, i wtedy jest ciężej. Ale nie poddawaj się - ten stan, typowy po porodzie, na szczęście szybko mija. Ale gdyby jednak nie minął, dobrze jest się spotkać z jakimś mądrym psychologiem, który oceni, czy to przypadkiem nie jest depresja poporodowa (ona wymaga już specjalistycznego postępowania).

Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa
    jscriptoris, masz wspaniałego męża i mądrą mamę - tylko pozazdrościć. Rzeczywiście, czasami wystarczy chwila oddechu, przejęcie na godzinę czy dwie obowiązków przez bliskich czy po prostu świadomośc, że ktoś jest przy tobie i czuwa... U mnie było podobnie, rozpaczałam z byle powodu, a sytuacje pogarszał fakt, że byłam cały czas niewyspana, zmęczona do granic możliwości. Pamiętam taki moment, kiedy mój mąż kazał mi sie po porostu położyć - w środku dnia - a ja zasnełam w sekundę z błogą świadomością, że w razie czego on JEST. To był przełom - przestałam myśleć, że jestem sama ze wszystkimi problemami, wiedziałam, że mogę na niego liczyć I nie byłam przez tomniej zmęczona, ale samopoczucie mi się zdecydowanie poprawiło

Senior Member Awatar panna nikt
    Mieszka w
    Lisewiec
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-06-29 zobacz kalendarz
    Data
    mój synek urodził się 29.06.2010
    A mi bardzo pomogło odkrycie, że nie jestem sama ze swoimi smuteczkami... prawie każda młoda mama przechodzi taki stan. to nic innego jak poporodowy spadek hormonów. A więc głowa do góry!!!

9. BabyApp
    Senior Member Awatar AniaP
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-03-11 zobacz kalendarz
    A co mam zrobić jak nie mam partnera, który zajmie się dzieckiem, gdy urodzę? Reszta rodziny pracuje, a mnie już dopada baby blues, mimo, że to dopiero 26.tydzień. Tyle się mówi o wsparciu partnerów, a może pomówimy o samotnych matkach??

Member Awatar kaja
    Mieszka w
    płock
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-03-08 zobacz kalendarz
    AniuP
    Co prawda nie jestem samotną matką ale chyba troszkę cię rozumiem
    Mój mąż pracuje w delegacji słyszę go tylko przez telefon a widzę tylko w niedzielę
    Mam syna (15lat) spędza cały dzień w szkole.
    Moi rodzice mieszkają zagranicą
    Cały dzień sama już nie wiem co ze sobą zrobić a to dopiero 27 tydz. Czuje się taka opuszczona, pozostawiona sama sobie.
    Czy można mieć depresję w trakcie ciąży ?

Senior Member Awatar malgosia
    Mieszka w
    . . . .
    O mnie
    Jestem Mamą dwóch Księżniczek :)
    wydaje mi się, że można... albo chociaż kryzys... ja miałam kilka takich tygodni, że naprawdę nie mogłam się pozbierać...

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów