Ankieta: Czy masz/miałaś poważny spadek nastroju w ciąży?

Strona 2 z 31
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 310

Smutek, przygnębienie. Czy to depresja ?

Junior Member Awatar asia89
    Mieszka w
    Pleszew
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-12-03 zobacz kalendarz
    Można. Nazywa sie to depresją okołoporodową. Ale może to jeszcze nie to. Wiem dziewczyny, że Wam cięzko i troche Was rozumiem. Z ojcem mojego dziecka postanowiliśmy być razem dopiero w 7 miesiącu mojej ciązy. Pamiętam jak cięzko bylo nie mieć sie do kogo przytulić. Nie mieć przy sobie nikogo kto tak samo jak ja przeżywałby rozwijające się w moim brzuchu nowe życie. Teraz maluszek jest już na świecie a my jesteśmy razem. Z tym, że tylko w czasie snu. Praca, praca i jeszcze raz praca. Ale doceniam to że jest obok i nie wyobrażam już sobie, że mogłoby go nie być. I nie zazdroszcze sytuacji.
    A co do Ciebie AniuP masz racje faktycznie mało mówi się o sytuacji matek samotnych. We wszystkich możliwych źródłach lekiem na baby blues jest wsprcie partnera. Troche to dyskryminujące.

2. BabyApp
    Senior Member Awatar ola0203
    Mieszka w
    małopolska
    O mnie
    Szczęśliwa mamusia♡♡♡
    Data
    19.04.11 r. / 11.03.15 r.
    Tak dziewczyny piszecie, że zmartwienia pojawiają się w okolicach porodu i po nim. Ja tam mam jeszcze trochę do mety, a już zaczynam zastanawiać się jak to będzie. Czy sprostam wszystkiemu, czy mąż będzie mnie wspierał. Czy damy radę finansowo. A największym problemem dla mnie w tej chwili jest fakt łóżeczka...gdzie my je wstawimy. Dom zacznie budować się na wiosnę, mieszkamy w jednym pokoju u teściów, gdzie pokój ma wym. 3x7 m. Wszystkie kąty są zastawione, nie mam nawet gdzie pudełka z ciuszkami wstawić. Wszystko gromadzę w bloku u rodziców. Masakra.

Senior Member Awatar malgosia
    Mieszka w
    . . . .
    O mnie
    Jestem Mamą dwóch Księżniczek :)
    mój Mąż też np ciągle pracuje... ale JEST... więc może nie mam aż tyle powodów do narzekania... AniaP, Twoja sytuacja jest trudna, ale myślę, że jakoś sobie poradzisz!

Senior Member Awatar AniaP
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-03-11 zobacz kalendarz
    Cóż, nie mam wyboru. Wiadomo - jest rodzina, są przyjaciele. To też nieocenione wsparcie, ale jednak nie są na miejscu, pracują, wyjeżdżają...

Senior Member Awatar asiawaw
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-12-18 zobacz kalendarz
    Sądzę, że depresja w ciąży jest jak najbardziej realna. Mój mąż również pojawia się w domu tylko w weekendy. Tata mieszka pół miasta dalej. Owszem jest na każde zawołanie i bardzo się o nas troszczy. Natomiast nie chciałam siedzieć m na głowie przez prawie rok. Mieszkałam u siebie. Kobieta w ciązy jest płaczliwa, drażliwa i potrafi być najbardziej nieszczęścliwą istotą na ziemi - bo akurat tak. Zbawienny - jak wielokrotnie - okazał się nie kto inny jak mój pies. Ciepły, mięciutki, czuły i do tego figlarny. Zawsze gotowy na pieszczoty! Miałam z resztą ambicje, żeby przed narodzinami małej oduczyć go włażenia na łóżko. W 3 trymestrze moje siadanie na podłosze okazała się mocno skomplikowane. Dobre samopoczucie ważniejsze. Higienę zostawię na później

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Zgadzam się, że nieocenione bywają zwierzaki. Gdyby nie moje dwa koty, które przychodzą położyć się na brzuch lub tuż obok, to chyba bym zwariowała. Plusem jest też to, że Tośka od początku będzie w domu z kotami, a słyszałam, że dzięki temu może mieć mniejszą skłonność do alergii.

Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    To ja Ci tą skłonność potwierdzę jako żywy przykład ;D Mam alergię wziemną na roztocze - po tatusiu. Psy były w moim domu zawsze. Na dzień dzisiejszy są jedynym neutralnym futrzakiem. Mogę mieć ich ile chcę, jakie chcę, spać z nimi, miziać - żadnych skutków ubocznych. Myślę więc, że kotki będą równie skuteczne w tym zakresie Tym bardziej, że teoretycznie są bardziej alergizujące. A tak w ogóle, to warszafka aż tak duża nie jest. Jak Ci smutno i nie masz nikogo do pogadania to zapraszam - na gorchowie przy parku skaryszewskim mieszkam. Duże auto mam to i przemieszczanie z wózkiem nie będzie problemem jak coś ;D Dwa też wejdą!

9. BabyApp
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Dzięki Asia, to dla mnie bardzo ważne. Wsparcia nigdy dość Ale ty chyba zaraz rodzisz?

Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Tak - mała właśnie rozważa który to ma być dzień ;D Chwilę pewnie nam zajmie zanim się ogarniemy, ale spoko mam nadzieję, że szybko będziemy do dyspozycji

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    To ja trzymam mocno kciuki za szczęśliwe "lądowanie" i będę się odzywać. A w którym szpitalu rodzisz, jeśli można spytać? Ja wybieram się na Inflancką.

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów