Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

po prostu pogadać...:(

Junior Member Awatar IgaB
    Mieszka w
    Otwock
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-08-14 zobacz kalendarz
    Data
    14.08.2010

Thumbs up po prostu pogadać...:(

jestem od niecałych 7 miesięcy mamą ślicznej córeczki Zuzi. nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że mam lat 17 w tym roku 18. Chodzę do szkoły dzięki temu, że rodzice mnie nie opuścili i dali taką możliwość, ale czy dobrze robię? wydaje mi się, że przez to nie mogę być ani dobrą mamą ani uczennicą..nie jest mi łatwo pogodzić te dwie rzeczy ze sobą, a inni tylko mówią jak chciałaś tak masz...przecież tego nie planowałam, a patrzą na mnie ludzie z wyższością, jakbym nie wiem co takiego zrobiła...przecież nie jestem z patologicznej rodziny, nie kradłam, nie piłam po prostu stało się i już..czy miałam zabić swoje dziecko tylko dlatego, że mam 17 lat? miałam go nie pokochać tak jak inne mamy w dpowiednim" wieku? jest mi naprawdę trudno, tym bardziej, że tatuś Zuzi zupełnie nei sprawdza się w swojej roli...już naprawdę nie daje rady, nie wiem z kim mam porozmawiać..w końcu mam rodziców siostrę, ale się wstydzę i nie chce kolejnych kłopotów im robić..jeszcze te teksty i spojrzenia ludzi "powinnaś się bawić, uczyć, a nie dzieckiem zajmować", ale ja ją bardzo kocham, dojrzałam dzięki Zuzi i mam inny pogląd na świat. Jestem świadoma tego, że ponoszę odpowiedzialoność za drugą osobę. na początku starałam się nie przejmować kłopotami, ale ich zrobiło się tak dużo..co mam ze sobą zrobić? czuję, że wpadam w depresję

2. BabyApp
    Senior Member Awatar agutek
    Mieszka w
    Opoczno
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-03-26 zobacz kalendarz
    Data
    Jaś ur. 28.05.2012
    Jeżeli tylko będę w stanie to służę rozmową

Senior Member Awatar MartaB
    Mieszka w
    Śląsk
    O mnie
    Mama od 04.2011r :)
    No i dobrze trafiłaś- od tego jest forum- na pewno dostaniesz tu wiele wsparcia!
    I nie przejmuj się tymi wszystkimi "mądrymi" ludźmi, którzy Cię potępiają. Niejedna kobieta "w odpowiednim wieku" nie dorosła do bycia matką, albo się w tej roli nie sprawdza. A widzę, że rozsądnie patrzysz na świat i dojrzale się wypowiadasz. Każdemu mogło się przytrafić, a swoją postawą udowadniasz, że dobrze wybrnęłaś z sytuacji i należy Cię oceniać z tej właśnie strony.
    Musisz być silna i nie przejmować się innymi.
    Pomyśl, że i tak masz szczęście, bo masz na kim polegać, masz rodzinę, która Ci pomaga. Dzięki temu masz przy sobie swój Mały Skarb i możesz kontynuować naukę. Popatrz, ja wprawdzie jestem kilka lat starsza, ale też zaszłam w nieplanowaną ciążę, i będę musiała godzić opiekę nad noworodkiem i kończenie studiów, równocześnie pracując nad pracą magisterską.
    Dasz radę! Tylko się nie poddawaj!
    3mam kciuki i pozdrawiam

Member Awatar nowa
    Mieszka w
    Anglia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-02-12 zobacz kalendarz
    Kochana,ja Ci zazdroszczę,że w tym wieku urodziłaś!Zawsze chciałam być nastoletnią mamą.Niestety nie udało się,ale cieszę się,że mimo trudności z zajściem w ciążę jednak udało się i teraz jestem mamą ślicznego chłopca.Jak już odchowasz dziecko to będziesz nadal młoda i będziesz miała czas na zabawę.Ludzie,którzy Cię oceniają nie wiedzą jak to jest być rodzicem,ale Ty już wiesz i wierz mi,że Twoja córcia kocha Cię nad życie i tylko to powinno się liczyć.Domyślam się,że jest trudno pogodzić szkołę z macierzyństwem i na dodatek tata Zuzi nie jest zbyt pomocny,ale znajdź w sobie siłę.Możesz być dobrą uczennicą,a tym bardziej dobrą mamą.I założę się,że jesteś.
    Jak chciałabyś pogadać to daj znać to podam Ci nr gg i sobie pogadamy.Pozdrawiam.

Member
    Beata123

Mieszka w
    Kisielów ul.Główna 51 43-440 Goleszów
    Ty się nie przejmuj co ludzie gadają ,popatrz na to tak ,jak twoja mała będzie miała ,siedemnastkę,to razem pójdziecie na dyskotekę ,a to że patrzą na ciebie z wyższością,pomogli ci gdy było źle? powiedzieli ,jedno miłe słowo ?przypuszczam że nie
    EJ MAŁA żadna deprecha ,oj nie nie ,dzidzia na Ciebie patrzy ,uśmiech uszyska do góry i cieszymy się z życia ,bo jest krótkie,wiem o czym mówię

Senior Member Awatar Maritka
    Mieszka w
    zachodniopomorskie
    O mnie
    Jestem mamą Natalki, Gabrysia i Julci
    Data
    29.01.2011
    Witam Cie. Ja również zaszłam w ciąże w młodym wieku i urodziłam córke poł roku przed 18.
    NIestety ja nie miałam takiego szczęścia jak Ty facet zostawil mnie w 4 m-cu ciązy
    Moi rodzice byli po rozwodzie więc mieszkałam z mamą i rodzeńswtem.
    NIestety mama zmarła jak Natalka miała 1,5 miesiąca!
    Od tamtej pory mało tego że ludzie gadali ( co mnie najmniej obchodziło)
    zaczeły się problemy w domu, skończył mi się meldunek i wylądowałam w domu samotnej matki...
    Historia ciągnie się daleko a w chwili obecnej mam 3 dzieci w roznicy wieku 2 lat i w tym miesiacu czeka mnie 2 rocznica ślubu
    Mam 22 lata (rocznikowo) 3 dzieci i wspaniałego męża
    Lecz moja droga tak brakuje mi mamy jak nikogo na świecie.
    Myśle ze dobrze ze piszesz do nas na forum bo przynajmniej otworzylas sie troche do ludzi
    ale tez myśle ze jak chcesz z kims porozmawiac na zywo nie przez neta to najodpowiedniejszą osobą będzie Twoja mama
    w końcu to ona dala Ci życie tak jak Ty swojej córce i na pewno pomoże...
    A przynajmniej tak mi sie wydaje.
    Pozdrawiam i służe pomocą.

Senior Member Awatar Maritka
    Mieszka w
    zachodniopomorskie
    O mnie
    Jestem mamą Natalki, Gabrysia i Julci
    Data
    29.01.2011
    a co do szkoły to dobrze ze chcesz ja skonczyc ja stanelam na gimnazjum i wracam do szkoly

9. BabyApp
    Mieszka w
    Otwock
    O mnie
    Data
    14.08.2010
    dziękuję Wam bardzo podniosłyście mnie na duchu, dobrze wiedzieć, że jest ktoś, kto bezinteresownie pocieszy a nawet ma lub miał podobną sytuację do mnie. ja nie należę do osób, które się przejmują zbytnio co "ludzie gadają", ale chcąc nie chcąc po pewnym czasie zaczyna to być dołujące, a w końcu nie planowane nie znaczy niechciane prawda?
    Macie rację, muszę być silna dla Zuzi, bo przecież dla niej wszystko, a też być może z powodu niedużej różnicy wieku będziemy się kiedyś lepiej dogadywać?
    Dziękuję Wam Mamy za dobre słowa i życzę szczęścia zarówno w oczekiwaniu jak i wychowywaniu Waszych małych Skarbów

Senior Member Awatar Adele
    Mieszka w
    Toruń
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2011-06-02 zobacz kalendarz
    nigdy nie uważałam, że wiek jest wyznacznikiem dojrzałość. Wiadomo, że danej kategorii wiekowej przypisuje się takie , a nie inne problemy, ale w dzisiejszych czasach to się miesza. Niejedna nastolatka przeżywa o wiele bardziej 'dojrzałe' utrudnienia, niż kobieta po czterdziestce. Nie ma reguły. A ludzie gadali, gadają i gadać będą.
    Ja przekonałam się o sile rażenia słowa. Jestem samotna, mój były facet nie chciał dziecka, więc najłatwiejszą drogą było oczernienie mnie. Niby dorosły, a zachowuje się jak gówniarz. My musimy być silne, a ludzi mieć gdzieś. Niestety liczysz się Ty , Twoje dziecko, no i rodzice- bo są , bo pomagają.
    Co do szkoły, jako mamie wiele Ci umyka, jako nastolatka na wiele nie możesz sobie pozwolić, ale to minie. A wykształcenie jest Ci potrzebne. Myśl przyszłościowo. Za kilka lat twoi znajomi staną przed dylematami jak pogodzić karierę zawodową z rodzicielstwem, a ty wtedy będziesz miała już opracowany swój własny system i doskonale sobie będziesz radziła w roli młodej matki, aktywnej zawodowo.

Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba.

Mieszka w
    Otwock
    O mnie
    Data
    14.08.2010
    Dlatego też myślę, że wyjdzie mi to na dobre, bo po co mam się smucić, kiedy mam Zuzię
    czasami takie oczywiste rzeczy ktoś musi mi przedstawić, żeby mi się umysł rozjaśnił, dziękuję Wam naprawdę

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów