Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wyprawy rowerowe a kask na głowie dziecka

Junior Member
    mania123

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-11-09 zobacz kalendarz
    Dla mnie to wręcz nie jest temat pod dyskusję - absolutnie w kasku.
    Fakt, że jak my byliśmy mali to nie jeździliśmy w kaskach i też żyjemy, ale kiedyś nie mieliśmy też*w samochodach pasów na tylnych kanapach - to znaczy, że teraz też nie musimy ich zapinać? Jak coś*ma może zniwelować niebezpieczeństwo urazu (a mogą*to być*bardzo poważne urazy), to oczywiście korzystać!

2. BabyApp
    Ważne jest też to, aby rodzice również nosili kask, by dawać przykład

Junior Member
    betik59

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2016-01-15 zobacz kalendarz
    Dla mnie też nie ma dyskusji - wszyscy jeździmy w kaskach. Pamiętam że jeszcze przed urodzeniem dzieci uważałam kaski za wymysł - bo kiedyś jeździło się bez i żyliśmy. Do czasu, aż nie zobaczyłam jak trzylatek spada z roweru biegowego wprost na krawężnik przy drodze. Głową w dół... Aż mnie zmroziło. Na szczęście miał kask. Odtąd wiedziałam, że bez takiego osprzętu nie wypuszczę swoich maluchów na rower.

Member Awatar OlaPy
    O mnie
    Staram się o ciążę
    Latem bardzo dużo jeździliśmy rowerami, ale nie wyobrażam sobie żeby mąż , ja nie mówiąc o dziecku jechać bez kasku.

Junior Member
    swiadkowa

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-09-03 zobacz kalendarz
    Zakładanie kasku na rowerze to tak jak zapinanie pasów w samochodzie. Jest niezbędne do poruszania się po drogach. Nawet jeśli ty znasz swoje umiejętności i im ufasz, to nigdy nie wiesz jak się zachowają pozostali uczestnicy drogi.

Tak naprawdę to kwestia podejścia - my w dzieciństwie kasków nie mieliśmy i jakoś dożyliśmy. Z drugiej strony kaski są na tyle lekkie i tanie, że dla naszego komfortu warto w niego zainwestować. U nas dzieciaki jeźdżą w kaskach, teraz przymierzamy się do wyjazdu na zorganizowany wyjazd do Hiszpanii z biurem i zobaczymy jak to będzie. Jakbyście szukali to warto - https://www.rowerzysta-podroznik.pl/ - osobiście nie wyobrażam już sobie nie spędzić chociaż jednego weekendu w roku na rowerze tak od rana do wieczora.

Senior Member
    limba

A tak uczciwie - wy za dziecka jeździłyście w kaskach? Bo ja nie pamiętam, żeby za mojego dzieciństwa ktokolwiek jeździł w kasku. I nic się nikomu nie stało.

9. BabyApp
    Jaki rower polecacie do nauki jazdy dla dziecka?

Senior Member Awatar Bernata
    Mieszka w
    Warszawa
    Data
    lipiec 2019
    Cytat Zamieszczone przez monk Zobacz posta
    Jaki rower polecacie do nauki jazdy dla dziecka?
    Na początku teren - dobrze, jeżeli będzie to jakiś nieutwardzony teren, zwłaszcza na początku. Chodzi o to, aby nawet podczas upadków, nie powstały jakieś duże szkody.
    Na początku potrzebna będzie asekuracja, czyli ręczne trzymanie , aby dziecko utrzymało równowagę. Można do tego celu zastosować kółka asekuracyjne, które montuje się na bokach roweru. Generalnie nic na siłę, aby nie zniechęcić. Tematyka związana z nauka jazdy na rowerze, tutaj została trochę szerzej opisana: https://www.dadelo.pl/blog/nauka-jazdy-na-rowerze/

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów