Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Przebijanie pęcherza

Senior Member
    maskotka

O mnie
    Jestem mamą i jestem w ciąży
    Mnie również bolało. I to bardzo. Nie twierdzę, że bolał mnie pęcherz płodowy oczywiście, no ale lekarz jakoś przecież musiał się do niego dostać. Tak jak i może boleć badanie ginekologiczne, czy masaż szyjki macicy tak samo boli przebijanie pęcherza. Przynajmniej u mnie to było takie odczucie. A pęcherz miałam przebijany na dzień dobry jak tylko trafiłam na porodówkę z 3 cm rozwarcia. I wody te już były mocno zielone.

2. BabyApp
    Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Zastanawiam się, od czego to zależy, że jedne czują wtedy ból, a inne nie. Może od nastawienia? Właśnie przeczytałam, że w jakimś badaniu wyszło, że te ciężarne, które bardziej boją się porodu, także o wiele dotkliwiej odczuwają... zimno. Może z tym jest podobnie?

Senior Member Awatar F4rba
    Mieszka w
    Koszalin
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-10-16 zobacz kalendarz
    Ja strasznie bałam się porodu jednak przebijanie pęcherza mnie nie bolało, czułam tylko lekki dyskomfort. za to na sali było tak gorąco, ze marzyłam o zimnie i możliwość pójścia pod prysznic była wybawieniem.

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez F4rba Zobacz posta
    Ja strasznie bałam się porodu jednak przebijanie pęcherza mnie nie bolało, czułam tylko lekki dyskomfort. za to na sali było tak gorąco, ze marzyłam o zimnie
    A ja z kolei trzęsłam się z zimna (w pewnej chwili), choć wcale ponoć nie było zimno... Niesamowite, jak różne są reakcje!

Senior Member Awatar leelaa
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, mam termin porodu na
    Data
    01.02.2018
    Ja miałam przebity pęcherz płodowy przy zamkniętej twardej i 1,5cm szyjce... A to dlatego, że było już 2 tygodnie po terminie i w ten sposób chcieli wywołać akcję skurczową... Skurcze były owszem, ale nieregularne i nie nasilały się (co 4-9 minut). Po 7 godzinach dali mi oksytocynę. Po 12 godzinach od podania oxy miałam 5 cm. Urodziłam w ciągu 22 godzin od przebicia wód. Oczywiście skończyło się cesarką, bo dziecko było źle ułożone i przeczytałam gdzieś w internecie, że to przez przebicie pęcherza nie zdążyło się prawidłowo ustawić... Nie wiem ile w tym prawdy. Sam fakt przebijania nie bolał, ale to zależy od osoby, która to robi. Po tym jak mi wody wyleciały miałam bardzo obolały brzuch i krocze.

16.03.2012 Józio, 20.04.2017 Aniołek zawsze będziecie w naszych sercach[*][*]

http://docs.google.com/spreadsheets/...jdQ/edit#gid=0

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez leelaa Zobacz posta
    Po 12 godzinach od podania oxy miałam 5 cm.
    Ojej, to bardzo długo jak na oksytocynę. Więc ona chyba słabo pomogła.

admin Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Z tym bólem to faktycznie jest różnie - moją koleżankę w pierwszej ciąży przebijanie pęcherza nie bolało wcale, w drugiej natomiast wyła z bólu, choć jej nastawienie było pozytywne. Może po prostu lekarz trafił nie tam, gdzie trzeba

9. BabyApp
    Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Samo przebicie pęcherza nie powinno być bolesne, bo nie jest on unerwiony, jednak w trakcie wprowadzania narzędzia do pochwy można odczuwać ból lub dyskomfort.

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów