Ankieta: Jak u ciebie wyglądał powrót do formy po nacięciu krocza?

Strona 3 z 19
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 190

Urodzić bez nacięcia krocza

Senior Member Awatar justi
    O mnie
    9.12.2010
    Data
    9.12.2010
    Przy moim porodzie lekarz zadecydował o nacięciu krocza, ale dopiero w momencie, gdy widział taką konieczność. Moja córeczka po prostu nie zmieściłaby się. Więc trzeba było wybrać wyższe dobro. Na pewno nie wszędzie wykonuje się nacięcia krocza rutynowo. Nie wszystkie panie, które rodziły w tym samym szpitalu, miały nacinane krocze.

2. BabyApp
    Junior Member
    monika84

Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-12-14 zobacz kalendarz
    No właśnie drogie kobietki nie da chyba rady nie zgodzić się na nacięcie, ja umówiłam się na poród z położną która zajmowała się podczas porodu tylko i wyłącznie mną i która również w ostatniej chwili zdecydowała że nacinamy, gdyż główka miała zbyt mało miejsca żeby się przedostać i tak mój synek miał czerwone plami na główce z powodu oporu przy wyjściu. Tak więc nie brońcie się na siłę w większości przypadków jest to niezbędna czynność. Wiadomo paskudne są te szwy i bolą ale również szybko się goją dzisiaj jest niedziela a mnie już nawet zbytnio nie bolą. Powodzenia przyszłe mamusie.......
    PS. Położna przy porodzie to po prostu rewelacja.....

Senior Member Awatar KAti1980
    Mieszka w
    Opole
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-03-12 zobacz kalendarz
    Data
    12.03.2011
    Ja pierwsze dziecko rodziłam prawie 5 lat temu i miałam nacinane krocze,ale tylko z tego względu,że synek był duży (4200 i 59 cm ),więc nie było wyjścia.Jednak najgorsze było samo zszywanie,ponieważ robiła to stażystka i chyba robiła to ,niestety, pierwszy raz.Wspominam to tragicznie,a za 3 miesiące czeka mnie następny poród i już jestem zeschizowana na samą myśl Wiem na pewno,że nie oddam się w ręce wystraszonych dziewuszek,które się dopiero uczą,a poza tym mam tylko nadzieję,że mój drugi poród będzie tak samo łatwy jak pierwszy

Junior Member Awatar julia
    Mieszka w
    Teneryfa
    Moja kolezanka urodzila coreczke 4500 i obylo sie bez naciecia. Roznie to bywa, ale ciwczenia miesni kegla i regularne masaze na jakis czas przed terminem to podstawa

Junior Member
    justyna27#

Mieszka w
    Pakosc
    O mnie
    26.02.2011
    witam jestem tu nowa,jestem w 34tygdoniu ciąży i przyznam że nie byłam aktywna całą ciąże i mam zamiar teraz troszke delikatnie pocwiczyc jeśli lekarz nie zakaże mi.mam pytanko co do masażu krocza i cwiczen mieśni kegla.jaką oliwkę zastosowac by zacząc masowac krocze i by cwiczyc spokojnie?pomożcie???

Senior Member Awatar Kasia_K
    Mieszka w
    Pruszków
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-12-22 zobacz kalendarz
    Urodziłam córeczkę 22 grudnia i miałam nacinane krocze - to nic strasznego! W ogóle nie czuć momentu nacinania, ponieważ robi się to w czasie skurczu partego. Teraz jestem ponad dwa tygodnie po porodzie i nie czuję już żadnego bólu Moje obawy były zupełnie nieuzasadnione

Member
    monika24

Mieszka w
    Zielona Góra
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2011-02-07 zobacz kalendarz
    Ponoć gdy krocze samo pęknie goi sie szybciej i mniej boleśniej.
    Tez juz rodziłam,miałam nacinanie krocze i tez bardzo cierpiałam podczas gojenia sie.
    Teraz wiem, żeby uniknąc nacinania moge rodzic w wodzie,albo w innej pozycji niz na łózku na leżąco.

9. BabyApp
    Member Awatar kfiatuszek
    Mieszka w
    ...
    O mnie
    marzec 2011
    na szkole rodzenia mowili nam ze pomagaja bardzo cwiczenia rozciagajace i masaz krocza olejkiem migdalowym
    tylko nie pytalam, a teraz sie zastanawiam, jaki ten olejek ma byc? w aptece mozna taki dostac, czy to taki jak do ciasta? :P wiem glupie pytanie ale nie wiem gdzie mozna taki kupic...

Junior Member
    kropeczka1506

Mieszka w
    Zamość
    Ja pierwsze dziecko rodziłam ponad rok temu i miałam nacinane i zszywane krocze oraz zszywana pękniętą szyjkę.Bolało bardzo samo nacinanie i szycie jak i gojenie się,najwięcej bólu sprawiało mi siedzenie,szwy bardzo ciągneły.Położna przy zdejmowaniu szwów powiedziała że mam brzydko i ciasno zszyte krocze i że przy drugim porodzie też napewno mnie natną co jednak się nie stało.29 grudnia urodziłam drugą córkę,obyło się bez nacinania,założono mi tylko 2 szwy na szyjke w celu ochrony.Odrazu po przyjsciu z porodówki mogłam bez problemu kucac,siadac i nic mnie nie bolało.Samopoczucie po drugim porodzie jest nieporuwnywalne do pierwszego co zawdzieczam położnej która odrazu powiedziała że postara się żeby nie nacinac krocza co w przypadku pierwszego porodu nikt mnie się nie pytał o nic.

Junior Member
    rotka

Mieszka w
    gdańsk
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2009-05-01 zobacz kalendarz
    Ja rodziłam ponad 1,5 roku temu. krocze miałam nacinane. No i niestety czułam moment nacięcia. Boli, ale przy skurczach, taki ból to nie ból Szycie - też boli, ale do przejścia. Potem jest ciężko, jak szwy ciągną. Po ich zdjęciu - duuuuza ulga. Balam się nacięcia, ale przy całym tym bólu porodu, to naprawdę był dla mnie drobiazg. Choć, te nienacinane na pewno mają łatwiej, bo na poczatku, nie da sie ukryc - boli, cięzko się poruszać, siedzieć itp.

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów