Ankieta: Ile kosztują Wasze święta?

Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Ile wydajecie na święta??

Senior Member Awatar karowrk
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 24-08-2012 i Jestem macochą-Patryś 14-04-2004

Ile wydajecie na święta??

Witam wszystkie mamy.
    Z racji, iż pracuję w jednym z hipermarketów a mamy za sobą bardzo gorący czas świąt, nasuwa mi się pytanie...
    Ile Wy wydajecie na święta???
    Średnia moich klientów to ok 500zł.
    Najwięcej gotówką za zakupy (jedzenie + trochę chemii) zapłaciła mi kobieta... 1080zł!!!! I mówiła, ze to tylko na święta...

Moje święta kosztują ok 200zł.
    U nas na stole goszczą:
    -Barszcz z uszkami
    -Ziemniaki
    -Pierogi
    -Karp w warzywach
    -Kapusta kiszona z pieczarkami
    -Pieczarki smażone
    -śledzie
    -sernik
    -makowiec
    -piwo
    -wino
    -cola

a jak było u Was??

2. BabyApp
    Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Ja kupowałam tylko produkty do sałatki (łososia, oliwki, ser feta, sałatę lodową itp.). Nawet nie wiem ile mnie to wyniosło ,bo kupowałam jeszcze inne rzeczy.

W każdym razie ilość produktów idzie w parze z ceną. A ilość produktów jest adekwatna do ilości robionego jedzenia. Podejrzewam ,że Pani płacąca przy kasie te 1000 zł miała więcej gęb do wykarmienia niż dwie, trzy osoby.

Senior Member
    _marta_

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2009-01-17 zobacz kalendarz
    Wiecie co, a ja się spotykam coraz częściej z opinią, że warto niektóre potrawy kupować gotowe. Znam nawet kobiety, które zamawiają cały świateczny catering i np. wigilia oraz danie obiadowe na 1. dzień świąt dla 4-osobowej rodziny (2 dorosłych, 2 dzieic) wyniosło moją znajomą 200 zł. Była zachwycona, bo nie musiała gotować (przy małych dzieciach to dość trudne), a i ominęły ją czasochłonne zakupy. Ja jednak na razie cateringowi na świeta mówię NIE ;-)

Senior Member Awatar karowrk
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 24-08-2012 i Jestem macochą-Patryś 14-04-2004
    słyszałam w TV o tym, szczerze, ja bardzo lubię gotować i nawet lubię te zakupy... ale raczej wszystko robię w minimalnej wersji.
    Gotuję ok 0,5kg ziemniaków, 12 uszek, 5 pierogów... strasznie nie lubię wyrzucać jedzenia. Jednego roku wydaliśmy prawie 500zł, a do kosza wyrzuciłam chyba z 200 ;/;/ i teraz robimy wszystko z umiarem. Najdrożej wychodzi nas chyba alkohol, bo jednak piwa i wina kosztują, a zawsze się z kimś spotykamy, więc troszkę tego mamy...

Junior Member Awatar pogo
    Mieszka w
    Gdańsk
    O mnie
    Kocham Dzieci!
    Na święta wielkanocne wydajemy zdecydowanie mniej, ale i tak są to spore kwoty. W tym roku postanowiłam coś z tym zrobić i zamiast skupiać się tylko na konsumpcyjnym aspekcie świąt, postanowiłam już teraz zaangażować swoich bliskich do wspólnego przygotowywania wielkanocnych kartek. Część materiałów już kupiliśmy, podrukowaliśmy również życzenia wielkanocne. Teraz przyszła pora na najbardziej kreatywny aspekt tego wyzwania. trzymajcie kciuki
    Ania, dla koleżanek Pogo. Siedzę w domu i szukam inspiracji i bratnich dusz .

Junior Member Awatar pogo
    Mieszka w
    Gdańsk
    O mnie
    Kocham Dzieci!
    Przynajmniej tak wyglądało to do tej pory, w tym roku chciałabym jednak nieco zaoszczędzić
    Ania, dla koleżanek Pogo. Siedzę w domu i szukam inspiracji i bratnich dusz .

Cytat Zamieszczone przez karowrk Zobacz posta
    Witam wszystkie mamy.
    Z racji, iż pracuję w jednym z hipermarketów a mamy za sobą bardzo gorący czas świąt, nasuwa mi się pytanie...
    Ile Wy wydajecie na święta???
    Średnia moich klientów to ok 500zł.
    Najwięcej gotówką za zakupy (jedzenie + trochę chemii) zapłaciła mi kobieta... 1080zł!!!! I mówiła, ze to tylko na święta...

Moje święta kosztują ok 200zł.
    U nas na stole goszczą:
    -Barszcz z uszkami
    -Ziemniaki
    -Pierogi
    -Karp w warzywach
    -Kapusta kiszona z pieczarkami
    -Pieczarki smażone
    -śledzie
    -sernik
    -makowiec
    -piwo
    -wino
    -cola

a jak było u Was??
    Mnie święta kosztują około 1000 złotych jest nas piątka .

9. BabyApp
    Member
    Tygrysicia

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-12-29 zobacz kalendarz
    Moim zdaniem zdecydowanie za dużo, a ile sie jeszcze trzeba przy tym narobić. Już chyba bardziej wolałabym Koszty praktycznie takie same co pobyt w domu, a nie trzeba szykować wigilii samemu a i tak pysznie sie zje. Po za tym można odpocząć w saunie czy basenie

U nas na samo jedzenie idzie ok 800 złotych. Alkoholu nie pijemy podczas świąt. A ile wydajecie na prezenty? Ja w tym roku chyba zamknę się 500 złotych bo nie mam zamiaru szaleć. Każdy dostanie coś symbolicznego. Mama zegarek, tata whisky, babcia z dziadkiem witaminy dla seniora a dzieci zabawki.

Ja tylko kupuje upominki dla każdego drobiazgi takie do 20zł ale i tak suma się uskłada dla samych domowników.

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów