Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Poród bliźniaków

Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa

Poród bliźniaków

Ciąża bliźniacza często kończy się cesarką, ale poród naturalny też jest możliwy. Czy któras z Was urodziła swoje dzieci siłami natury?

2. BabyApp
    Senior Member Awatar KarolaK
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą bliźniaków - chłopcy urodzili się 28.03.2012
    Oj jest u nas kilka bliźniaczych mamuś, którym udało się urodzić SN

Ja miałam rodzić SN, wszystko było robione w tym kierunku, baaa nawet już na sali porodowej leżałam
    ale po 5 godzinach musieli mnie na sale szybko wieźć bo Jarkowi tętna zanikło... więc obaj zostali wyciągnięci przez cc ale próba była hehe
    36+6 tydz. 28.03.2012, CC, Filip 3300g, 51cm i 10p Apgar, Jarek 1980g, ok 47cm i 2p Apgar

https://www.facebook.com/FitTwinsowaMama?ref=hl Fit Twinsowa Mama

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Ja poznałam mamę trojaczków (wcześniaków) ,które urodziły się sn.

Senior Member Awatar sweetsilence
    Mieszka w
    Gdańsk
    O mnie
    Mama cudownych chłopców:*
    ja jeszcze nei wiem jak bede rodziła
    na poczatku cały czas mowił gin o cc...ale teraz nie wie..

Senior Member
    lulka0204

O mnie
    Jestem mamą Filipa i bliżniaków Zosi i Bartka
    Ja urodziłam siłami natury bliźniaki chłopca i dziewczynkę 2 miesiące temu i to nie w klinice tylko w małym szpitalu,w którym rodziłam pierwsze dziecko i opiekę miałam cudowną jak za pierwszym razem.Nie chciałam rodzić w klinice bo traktują tam człowieka jak przedmiot. Poród w sumie trwał 5 godzin i nawet nie było bolesnych skurczów. Z pierwszym dzieckiem miałam bóle krzyżowe to było strasznie. Problem był taki że te skurcze były krótkie i mało skuteczne,więc przebili mi pęcherz i poszło raz dwa.Ciężko mi było wypchnąć pierwszego malucha-synka przez te krótkie skurcze ale jak on wyszedł to mała wyskoczyła po 10 min razem z dwoma łożyskami przy pierwszym skurczu.Po kilku godzinach byłam na chodzie i super się czułam.Od początku uparłam się na poród siłami natury i udało sięPolecam wszystkim

Mieszka w
    Warszawa
    Lulka, gratulacje! Byłaś bardzo dzielna. Super, że się tak udało. A jak maluchy? Jak sobie radzisz z dwójką?

Senior Member
    lulka0204

O mnie
    Jestem mamą Filipa i bliżniaków Zosi i Bartka
    Dziękuję ale sporo tu jest takich mamuś,które urodziły naturalnie ale czasem niestety to jak urodzimy nie zależy od nas,mi się udało,bo szkraby były posłuszne i się właściwie ułożyły i niebyło komplikacji Maluchy super jak na moje 12 kg na plusie to ważyli sporo 2650 i 2450g,50 i 51 cm długości,teraz to 2 miesięczne łobuziaki,które są bardzo silne i rozwijają się jak na razie super,ale urodziłam w 38 tygodniu to pewnie też ma na to duży wpływ. Radzę sobie i to dobrze,jestem z nimi praktycznie całe dnie sama i daje radę ogarnąć maluchy i ich starszego brata,dom,obiady i całą resztę,dla mnie nie zostaje czasu ale trudno dzieci najważniejsze A na forum są mamusie które mają trojaki albo bliźniaki i kolejnego malucha z niedużą różnicą wieku i dają radę to dopiero jest wyczyn i podziwiam je strasznie

9. BabyApp
    Senior Member
    Darius012

O mnie
    :)
    Bliźniaczki próbowałam rodzić siłami natury. Niestety ze względu na spadające tętno jednej z dziewczynek, lekarze musieli ciąć.
    Było to jedyne wskazanie.
    Alicja - 30.11.2011r,14:42, 2300g, 50cm, 10 pkt w skali Apgar, 36tc (CC)
    Kornelia - 30.11.2011r, 14:44, 2360g, 49cm, 10 pkt w skali Apgar, 36tc (CC)

Agata - 30.11.2012r, 21:03, 4340g, 57cm, 10 pkt w skali Apgar, 40tc (SN)

Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez lulka0204 Zobacz posta
    Dziękuję ale sporo tu jest takich mamuś,które urodziły naturalnie ale czasem niestety to jak urodzimy nie zależy od nas,mi się udało,bo szkraby były posłuszne i się właściwie ułożyły i niebyło komplikacji Maluchy super jak na moje 12 kg na plusie to ważyli sporo 2650 i 2450g,50 i 51 cm długości,teraz to 2 miesięczne łobuziaki,które są bardzo silne i rozwijają się jak na razie super,ale urodziłam w 38 tygodniu to pewnie też ma na to duży wpływ. Radzę sobie i to dobrze,jestem z nimi praktycznie całe dnie sama i daje radę ogarnąć maluchy i ich starszego brata,dom,obiady i całą resztę,dla mnie nie zostaje czasu ale trudno dzieci najważniejsze A na forum są mamusie które mają trojaki albo bliźniaki i kolejnego malucha z niedużą różnicą wieku i dają radę to dopiero jest wyczyn i podziwiam je strasznie
    Ale nie zapominaj tez o sobie, proś o pomoc, staraj się czasem wypocząć - musisz byc silna dla swoich maluchów!
    Pozdrawiam ciepło

Senior Member Awatar KarolaK
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą bliźniaków - chłopcy urodzili się 28.03.2012
    Oj z tą pomocą to się nie zawsze da niestety.... zwałszcza jak i jedni i drudzy rodzice (dziadkowie) pracują, mąż pracuje po 10-12 godzin... to sie siedzi całe dnie samemu z dziećmi
    36+6 tydz. 28.03.2012, CC, Filip 3300g, 51cm i 10p Apgar, Jarek 1980g, ok 47cm i 2p Apgar

https://www.facebook.com/FitTwinsowaMama?ref=hl Fit Twinsowa Mama

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów