Strona 8435 z 8436
Pokaż wyniki od 84,341 do 84,350 z 84352

wrześniowe mamusie 2013 :)

Senior Member Awatar zmorka
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-11-30 zobacz kalendarz
    Mamusie czy myślałyście o oryginalnej zabawce dla swojego dziecka??
    Jeżeli tak to serdecznie zapraszam do odwiedzania i lajkowania mojej strony na facebook-u www.facebook.com/remikatokreatywnie Strona poświęcona jest książeczce sensorycznej tzw. quiet book. Jest to książka miękka idealna dla dzieci która rozwija wiele umiejętności. Bardzo brakowało mi na rynku takiej rzeczy i postanowiłam, że sama ją stworzę W zależności od rodzaju strony rozwijamy u dziecka: koordynacje wzrokowo-ruchową, małą motorykę(manipulacja,chwyt,zapinanie guzików), słownictwo (nazywanie rzeczy i kolorów) ćwiczymy ustawianie w pary, klasyfikacje wg jednej cechy a przede wszystkim rozwijamy wyobraźnię i sprawiamy, że nasze dziecko ucząc się świetnie się bawi

2. BabyApp
    Senior Member Awatar Patrycja0284
    Mieszka w
    Konin
    O mnie
    Jestem mamą Nikosia :* ur. 24.09.2013 r:)
    Ja tak dziś zajrzalam i aż zatesknilam za tym naszym starym forum....

Senior Member
    MamaWika

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-17 zobacz kalendarz
    jeszcze troche ich zostalo-takze wesołych, spokojnych, ciekawych Swiat!

Senior Member
    madzik777

O mnie
    Mama Wika życzę ci wszystkiego co najlepsze w nowym roku!!!
    Jak Nadia sie ma - ładnie juz mowi? Łobuzie bardzo? A jak Wiktor ? Dogaduje sie z siostra ?
    U mnie Franio lobuzuje na całego z mowieniem jesteśmy do tylu ale cierpliwie czekam

Senior Member
    MamaWika

O mnie
    Nadia mowi pieknie, ladniej niz niejedno starsze dziecko. Ale Wiktor w tych sprawach tez byl do przodu. Po angielsku czy po polsku, powoli bez roznicy dla niej. A jak sie zamota to tlumaczy od razu-jej ulubione: Nie i and No!
    Psoci, choc ostatnio jakby zmądrzala, duzo sie bawi z rowiesnikami, juz lalki, garnuszki, samochody, ostatnio obserwowalysmy jak z kolezanka bawily sie lalkami i jedna byla tata, druga mama i tak super im szlo, ze bylysmy w szoku.
    Wiktor jak zwykle super facet, choc troche mu musialam ukrocic, bo zaczal wchodzic w okres dojrzewania, najwazniejsi sa koledzy, nocowanie poza domem, pyskowki, fochy. Dobrze,ze w szkole swietnie no i ze moge nadal na nim polegac. Nadia ma super starszego brata i sama tez nim sie bardzo opiekuje, jak go nie ma na noc, to ona bardzo teskni, ale wraca, najpierw tulenie, potem sie pobija i juz znow zapomina,ze ma brata.
    Z mowieniem Franka sie nie przejmuj, ja kazdemu to mowie (bo czesto ludzie slyszac Nadie sa w szoku i porownuja swoje dzieci)- znamy chlopca, rowiesnika Wiktora. Wiktor tak jak Nadia-skonczyl rok i mowil pieknie i wyraznie (moje dzieci nie mowia am, piciu, baba itp), a tamten w wieku 3 lat mowil na poziomie przecietnego roczniaka, albo i mniej. Bardziej dogadywal sie jekami i gestami. Poszli do szkoly i szok-tamten mowi, jakby cale zycie nie sprawialo mu to problemu. To po prostu przychodzi. Niby wiele zalezy od rodzicow, ale ja chyba nie do konca w to wierze. Bo jesli mama rozmawia z dzieckiem normalnym, doroslym jezykiem, spiewa, czyta mu, traktuje jak rownego sobie, a nie uposledzonego ze wzgledu na wie, to co moze wiecej? A wiekszosc mam wlasnie taka jest, mimo to sa dzieci, ktore mniej mowia.
    Jak Wam Swieta minely? Franek chodzi do przedszkola? Psoci? I jakie plany na jutro? Ucaluj tego rowiesnika Nadii!!!!!

Senior Member
    madzik777

O mnie
    Mama Wika ja do Frania mowię normalnie nie skracam i nie zdrabniam ale on sam jak jest mu cieżko coś wypowiedzieć to sobie przekręca i zdrabniam naprzyklad jak mowię pociąg on mowi ciuffffciuf i koniec. Dużo ładniej mowi po ang i częściej tego języka używa. My w domu mówimy po polsku ale wiadomo na około ang a dziecko chłonie jak gąbka
    Psotnik z niego ogromny , jest bardzo ufnym i ciekawskim dzieckiem powiedziała bym ze aż za bardzo do tego sie nikogo nie wstydzi i nie boi - oczy muszę mieć do okola głowy jak gdzieś wyjdziemy bo podchodzi do ludzi zagaduje ( w sobie tylko znanym języku ) a wiesz jak to jest różni ludzie po świecie chodzą! Wiec nieraz ze sklepu wychodzę z paczka zgnitych pomidorów bo czasu nawet nie mam zerknąć co z polki biorę. Tlumacże ze nie wolno itd ale on jeszcze nie rozumi niestety i wszystko traktuje jako zabawę a wszyscy ludzie to ciocie i wujki
    Fajnie ze Nadia tak super sie rozwija i dogaduje z bratem Wiktor juz taki dorosły wiec jest autorytetem dla siostry . Do okresu buntu musisz sie powoli zacząć przyzwyczajać teraz kolędy bedą całym światem. Dobrze ze masz Nadie ktora tak cię jeszcze potrzebuje bo jak o tym myśle ze moj Franio tak dorośnie i będę juz mu mniej potrzebna to jakos mi smutno heheee chyba mam zadatki na matkę kwotę .
    Co do przedszkola to mały nie chodzi tutaj za przedszkole dużo sie płaci i niestety nie kalkuluje sie nam wiec siedzimy w domu razem, napewno kontakt z dziećmi był by na plus ale jak nic sie nie zmieni pójdzie dopiero na 4 lata . Od następnego roku zacznie chodzić do pl szkoły ale to tylko ra w tygodniu.
    U nas teraz zimno mrozy nas dopadły ogromne a ja juz tak czekam na wiosnę i na słońce !
    A jak lokator ktory nas podczytywal ?? Mieszka jeszcze z wami??? Czasem jak sobie przypomnę perypetie z nim impodejrzenia ze czyta śmieje sie pod nosem
    Buziaczki dla dzieciaków i będę tutaj częściej zaglądać

Senior Member
    edzia33

Mieszka w
    opolskie
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-01 zobacz kalendarz
    pozdrawiam Was mamuski....daaaawno tu nie zagladalam.....

9. BabyApp
    Senior Member Awatar karolinap85
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    hej i ja sie witam po pewnej przerwie...

Senior Member Awatar karolinap85
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    O rety czy mi sie nie pokazuje nic
    Od jakiegos czasu czy juz nikt tutaj nie pisze ...

Senior Member Awatar Lilou87
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-01 zobacz kalendarz
    Hej
    Przypomnialam sobie dziś login i hasło...zatęskniłam do tych czasów sprzed 5 lat Piszecie gdzieś dziewczyny ?

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów