Strona 8425 z 8436
Pokaż wyniki od 84,241 do 84,250 z 84353

wrześniowe mamusie 2013 :)

Senior Member Awatar Kasienka_P_
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamusią Karolinki 23.02.2011 :) i Kamilki 24.09.2013
    Cytat Zamieszczone przez Asiog Zobacz posta
    wlasnie ostatnio cos slabo daje rade

ehh ponbarzekałam sobie troche mi lepiej, wybaczcie marudzenie ale nie mam sie komu juz wygadac, mamie nie chce zawracac głowy a M juz mnie sluchac ni moze
    Gadaj do woli. Każdy czasem musi, a bliscy myślą że jest różowo i słuchać nie chcą. Trzeba przetrwać, kiedyś musi być lepiej

2. BabyApp
    Senior Member Awatar Kasienka_P_
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamusią Karolinki 23.02.2011 :) i Kamilki 24.09.2013
    Cytat Zamieszczone przez misia33 Zobacz posta
    Pytanko mam

Podajecie jeszcze maluchom wit D ???
    Tak. Zmieniły się wytyczne, teraz każą podawać do 1rz i w każdą zimę do 18 rz

Przy Karolinie kazali do 1rz i odstawić, teraz każą znów podawać jw. Ale ona od lata bierze tran, wiec tak zostawiam, nie mogę zdublowac dawki

Senior Member Awatar olgak
    Mieszka w
    Gdańsk
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-04 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Patrycja0284 Zobacz posta
    Myślę, ze wiele dziewczyn też by się nie zaliczało... Np Ja, Kesia, Kaśka, Agnez, Dagmaraz, OlgaK... i jeszcze parę innych dziewczyn ale napisałam te które pamiętałam.
    Trochę smutno przeczytać, że przez nowe dziewczyny gorzej się pisze i stary skład najlepszy był Ja pisze dość rzadko ale jak mam jakieś pytanie to ok. 8 na 10 jest ignorowanych. Zauważyłam nawet, że np. jak po mnie kilka postów niżej padnie to samo albo podobne pytanie od "starej" dziewczyny to odzew już jest. Miałam o tym nie pisać ale trochę ubodły mnie słowa o starej ekipie. Mimo wszystko dobrze mi się tu pisze z Wami chociaż Maks nie cieszy się takim zainteresowaniem jak niektóre dzieciaczki. Nie o to w tym do końca mi chodzi. Przecież nie będę nikogo zmuszać do większego zainteresowania. Czasem mi przykro i tyle.

Cytat Zamieszczone przez ilonka82 Zobacz posta
    Misia dzięki ze piszesz o tym! juz sobie notuje i dzis kupie. pyralgine dawalas przy takiej wysokiej temp? a ten luminal kiedy ew podac?
    Ilonka, współczuję choroby Kuby. Co do luminalu chciałam napisać, że jest to stary lek p/drgawkowy. Teraz przy drgawkach gorączkowych stosuje się chyba częściej diazepam doodbytniczo. Ale z tego co kojarzę Kuba nie miał jeszcze epizodu drgawek gorączkowych więc nie daje się takich leków zapobiegawczo bo tylko mała część dzieci ma te drgawki. Co do ochładzani dzieci w czasie gorączki to trzeba też pamiętać o umiarze. Tzn. na jakimś forum przeczytałam niedawno o wkładaniu dziecka gorączkującego do wanny z lodem! Woda powinna być trochę chłodniejsza a nie taki szok dla organizmu. Takim ekstremalnym ochładzaniem można tylko bardziej zaszkodzić w warunkach domowych. Oczywiście nie piszę tu, że coś źle robisz bo okłady i lżejsze ubieranie jest w porządku. Tak mi się tylko ten lód przypomniał.

Pytanko mam

Podajecie jeszcze maluchom wit D ???
    Ja daję zgodnie z zaleceniem lekarki z ostatniego szczepienia 1 kroplę Vigantolu. Ja jestem w ogóle zwolenniczką podawania witaminy D u dzieci i jak do tej pory to daję M cały czas. Wcześniej dawałam 2 krople (są na receptę) bo było podejrzenie niedoboru a teraz już 1.

Asiog, mama to Ty jesteś super. Czasami każdemu kończy się energia a Ty i tak masz małe stadko do ogarnięcia. Teraz to już będzie tylko lepiej. Grześ coraz więcej będzie rozumiał a Bartek zainteresuje się zabawkami i będzie Ci lżej.

OlgaS, buziaki dla Zuzi

Mieszka w
    Gdańsk
    O mnie
    A w żłobku było bardzo dobrze jak na pierwszy raz. Rośnie mi mały Don Juan bo ku zdziwieniu wszystkich od razu podszedł do dziewczynki, ukucnął przy jej zabawkach i zaczął całować! W domu buziaki dawał zazwyczaj tylko na prośbę a tu takie okazywanie uczuć koleżance. Nawet nie zauważył jak mama sobie poszła :P Dzisiaj był godzinę ale jutro już chyba dwie będzie i tak do końca tygodnia. A jak wróciłam to się bardzo ucieszył, wyciągnął do mnie rączki i dał dwa buziaki

Senior Member Awatar misia33
    Mieszka w
    Ścinawa
    O mnie
    Moja córeczka urodzila się 24.08.2013
    Cytat Zamieszczone przez olgak Zobacz posta
    Trochę smutno przeczytać, że przez nowe dziewczyny gorzej się pisze i stary skład najlepszy był Ja pisze dość rzadko ale jak mam jakieś pytanie to ok. 8 na 10 jest ignorowanych. Zauważyłam nawet, że np. jak po mnie kilka postów niżej padnie to samo albo podobne pytanie od "starej" dziewczyny to odzew już jest. Miałam o tym nie pisać ale trochę ubodły mnie słowa o starej ekipie. Mimo wszystko dobrze mi się tu pisze z Wami chociaż Maks nie cieszy się takim zainteresowaniem jak niektóre dzieciaczki. Nie o to w tym do końca mi chodzi. Przecież nie będę nikogo zmuszać do większego zainteresowania. Czasem mi przykro i tyle.

Ilonka, współczuję choroby Kuby. Co do luminalu chciałam napisać, że jest to stary lek p/drgawkowy. Teraz przy drgawkach gorączkowych stosuje się chyba częściej diazepam doodbytniczo. Ale z tego co kojarzę Kuba nie miał jeszcze epizodu drgawek gorączkowych więc nie daje się takich leków zapobiegawczo bo tylko mała część dzieci ma te drgawki. Co do ochładzani dzieci w czasie gorączki to trzeba też pamiętać o umiarze. Tzn. na jakimś forum przeczytałam niedawno o wkładaniu dziecka gorączkującego do wanny z lodem! Woda powinna być trochę chłodniejsza a nie taki szok dla organizmu. Takim ekstremalnym ochładzaniem można tylko bardziej zaszkodzić w warunkach domowych. Oczywiście nie piszę tu, że coś źle robisz bo okłady i lżejsze ubieranie jest w porządku. Tak mi się tylko ten lód przypomniał.

Ja daję zgodnie z zaleceniem lekarki z ostatniego szczepienia 1 kroplę Vigantolu. Ja jestem w ogóle zwolenniczką podawania witaminy D u dzieci i jak do tej pory to daję M cały czas. Wcześniej dawałam 2 krople (są na receptę) bo było podejrzenie niedoboru a teraz już 1.

Asiog, mama to Ty jesteś super. Czasami każdemu kończy się energia a Ty i tak masz małe stadko do ogarnięcia. Teraz to już będzie tylko lepiej. Grześ coraz więcej będzie rozumiał a Bartek zainteresuje się zabawkami i będzie Ci lżej.

OlgaS, buziaki dla Zuzi
    wiem że Luminal podawało się kiedyś może teraz faktycznie jest nowszy zamiennik i ja go podawał właśnie jak wystąpiły drgawki lekarka kazała mieć w razie w ponieważ często przy tak wysokiej gorączce one występują

ja często stosowałam chłodne kąpiele ale dosłownie chłodne nie zimne wsadzałam dziecko do ciepłej wody i stopniowo dolewałam chłodniejszej i ręką mieszałam wodę i jak poczułam że dla mojej dłoni jest ona lekko chłodna wyciągałam malca i ciepło opatuliłam

zdecydowanie wolałam okłady niż kąpiele

Super że Maksiu zaaklimatyzował się w żłobku he he mały amant

Senior Member Awatar Asiog
    Mieszka w
    Kuj- Pom
    O mnie
    moje dwa słoneczka Grzes 15.09.2013 i Bartuś 18.09.2014
    Oj widze ze tu sie znowu jakas teoria dorabia. Ja slowa lilou zrozumialam tak ze stara ekipa to te dziewczyny ktore teraz pisza i nie wazne jak dluo sa czy od pierwszych tygodni ciazy czy pozniej. Chodzi o to by nie przyjmowac juz nowych mamus bo tak na prawde to kazdy moglby sie teraz podszyc pod nowa wrzesniowke. I prosze was nie dorabiajcie teorii bo znowu ktos sie poobraza i odejdzie a szkoda by bylo bo kazda z nas tworzy to forum i przykro jak kogos ubywa. No a jesli sie myle to prosze mniewyprostowac.
    Amen :-D

Mieszka w
    Gdańsk
    O mnie
    wiem że Luminal podawało się kiedyś może teraz faktycznie jest nowszy zamiennik i ja go podawał właśnie jak wystąpiły drgawki lekarka kazała mieć w razie w ponieważ często przy tak wysokiej gorączce one występują

ja często stosowałam chłodne kąpiele ale dosłownie chłodne nie zimne wsadzałam dziecko do ciepłej wody i stopniowo dolewałam chłodniejszej i ręką mieszałam wodę i jak poczułam że dla mojej dłoni jest ona lekko chłodna wyciągałam malca i ciepło opatuliłam

zdecydowanie wolałam okłady niż kąpiele

Super że Maksiu zaaklimatyzował się w żłobku he he mały amant
    Jak już dziecko miało napad drgawek to właśnie leki p/drgawkowe podaje się w razie wysokiej lub szybko narastającej gorączki. To czy luminal nadal się stosuje to nie wiem bo ja akurat byłam na oddziale gdzie dawano diazepam. Może oba są ok.

Tak jeszcze odnośnie infekcji to wiecie, że nie daje się dzieciom do 12rż. aspiryny? Tak mi się przypomniało bo jak dziecko chorę to się człowiek różnych metod chwyta i chciałam tylko zasygnalizować.

Oj widze ze tu sie znowu jakas teoria dorabia. Ja slowa lilou zrozumialam tak ze stara ekipa to te dziewczyny ktore teraz pisza i nie wazne jak dluo sa czy od pierwszych tygodni ciazy czy pozniej. Chodzi o to by nie przyjmowac juz nowych mamus bo tak na prawde to kazdy moglby sie teraz podszyc pod nowa wrzesniowke. I prosze was nie dorabiajcie teorii bo znowu ktos sie poobraza i odejdzie a szkoda by bylo bo kazda z nas tworzy to forum i przykro jak kogos ubywa. No a jesli sie myle to prosze mniewyprostowac.
    Absolutnie nie chce żadnej afery. Ja jestem tylko za tym żeby obecny skład został przeniesiony do prywatnego wątku a nie "stary, pierwszy skład" bo wiele dziewczyn by się nie załapało...

9. BabyApp
    Senior Member Awatar Patrycja0284
    Mieszka w
    Konin
    O mnie
    Jestem mamą Nikosia :* ur. 24.09.2013 r:)
    Dokładnie, co do składu to myślę tak jak OlgaK, i post Lilou też zrozumiałam tak jak Olga...

Senior Member Awatar Patrycja0284
    Mieszka w
    Konin
    O mnie
    Jestem mamą Nikosia :* ur. 24.09.2013 r:)
    Widzę, że już kilka dziewczyn otrzymało zaproszenie do tego prywatnego forum, chciałam rozpocząć tam dyskusję ale kurde nie mogę ;/ jakiś błąd się wyświetla ;/

Senior Member Awatar Kesi
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Jestem mamą Karolka i czekam na drugie szczęście:-)
    Dokładnie. dziewczyny nie przesadzajcie co?

Kochana Fasolka[*] 29.06.2014, 9tydz

Zapytaj naszych ekspertów
Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Wzrok

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów