Ankieta: Poród w domu to dowód na:

Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

W domu rodzą kobiety wyemancypowane

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa

W domu rodzą kobiety wyemancypowane

Dość częste są w Polsce opinie, że porody w domu to powrót do przeszłości (czytaj: zacofania), a zwolennicy takich porodów to, mówiąc kolokwialnie, ciemnogród.
    Tymczasem Sheila Kitzinger, antropolożka zajmująca się porodami, pisze coś zupełnie przeciwnego:
    "Poród domowy jest dla kobiety zaproszeniem do samostanowienia, wyemancypowania i sprawstwa. Osobą, która może pomóc osiągnąć kobiecie rodzącej taki stan "świadomości porodowej", jest równie wyemancypowana, profesjonalna i niezależna położna".
    Co o tym myślicie?

2. BabyApp
    Senior Member Awatar Vella
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moja córka Matylda urodziła się 9 lutego 2012
    Marketing.
    X ma prześladowcę. Namolna dziewucha śledzi jego posty i wykorzystuje jego dane osobowe. Co powinien zrobić X?

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Sądzę,że to największa bzdura jaką przeczytałam na temat porodów w domu.

Nic nie zrozumiałam. 'samostanowienia, wyemancypowania i sprawstwa 'Co to do cholery znaczy?
    aktywna staraczka

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez nadieżda83 Zobacz posta
    Nic nie zrozumiałam. 'samostanowienia, wyemancypowania i sprawstwa 'Co to do cholery znaczy?
    No, że kobieta sama o sobie decyduje - rodzi w taki sposób, w jaki chce, a nie tak, jak jej każe położna. A "poczucie sprawstwa" to przekonanie, że dam radę urodzić sama, wierzę, że sobie poradzę.

Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa
    Poczucie sprawstwa... Hmm... Też miałam przekonanie, że sobie poradzę. Niestety, nie udało się - trzeba było zrobić cesarkę. Może byłoby nam łatwiej mieć "poczucie sprawstwa", gdyby kobiety wiedziały więcej o porodzie i jego mechanizmach, a nie tylko to, że będzie bolało. Gdybym wtedy wiedziała o porodzie tyle, ile teraz wiem, może ta cesarka nie byłaby wcale potrzebna?...
    Ale jednak trochę bym się bała rodzić w domu.

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez asia Zobacz posta
    Może byłoby nam łatwiej mieć "poczucie sprawstwa", gdyby kobiety wiedziały więcej o porodzie i jego mechanizmach, a nie tylko to, że będzie bolało. Gdybym wtedy wiedziała o porodzie tyle, ile teraz wiem, może ta cesarka nie byłaby wcale potrzebna?...
    Ale jednak trochę bym się bała rodzić w domu.
    No, na pewno wiedza o porodzie jest ważna. Ale przede wszystkim osobowość rodzącej kobiety - tak mi się wydaje. Dlatego tak mało jest tych odważnych, które się decydują rodzić w domu.

9. BabyApp
    Senior Member Awatar Manna
    Mieszka w
    Szczecin
    O mnie
    Mama Dawidka
    Swojego czasu na kanale CBS Reality był emitowany program dokumentalny „Rodzić w domowym zaciszu” i przyznam szczerze,że nie jednokrotnie rodzące tam zadziwiały mnie swoimi postawami.Były pewne siebie,świadome swojego ciała i dokładnie wiedziały w jaki sposób chcą powitać swoje dziecko na świecie.Mimo tych wszystkich ochów i achów analizując wszystkie za i przeciw poród w domu jak dla mnie jest bardzo niebezpiecznym doświadczeniem i nigdy świadomie nie podjęłabym takiej decyzji.

Senior Member Awatar maryskalbn
    Mieszka w
    Lublin
    O mnie
    Za każdym fajnym dzieckiem, stoi fajna mama!!!
    Większe poczucie sprawstwa bym miała, mając pewnośc że obok jest lekarz i w razie czego będzie obok ze swoim profesjonalizmem
    "Los dał im piękne dni i zarwane noce
    Skazani na wolność, wyrok dożywocie"

http://gadzinkapowiedziala.blogspot.com/ <---- teksty Gadzinka - Lusinka

Senior Member Awatar ZielonaMysz
    Mieszka w
    Gdańsk
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-10-14 zobacz kalendarz
    Nie przemawia do mnie ta teza.
    Głownie dlatego, że żyjemy w XXI wieku, medycyna jest całkiem nieźle rozwinięta, szpitale dobrze wyposażone, nie widzę więc powodu, żeby sprowadzać cały ten szpitalny sprzęt do domu, skoro to ja mogę udać się do szpitala. Mimo wszystko wiele porodów odbywa się z mniejszymi lub większymi komplikacjami, po co ryzykować, że coś stanie się dziecku albo mnie?
    Świadomość własnego ciała to jedno, a jak poród przebiega w praktyce to inna sprawa. Drugi, ok, można się mniej więcej spodziewać jak akcja będzie przebiegała, chociaż też nie ma reguły, że jedna kobieta wszystkie porody ma takie same.

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów