Ankieta: Poród w domu to dowód na:

Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

W domu rodzą kobiety wyemancypowane

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Manna Zobacz posta
    Swojego czasu na kanale CBS Reality był emitowany program dokumentalny „Rodzić w domowym zaciszu” i przyznam szczerze,że nie jednokrotnie rodzące tam zadziwiały mnie swoimi postawami.Były pewne siebie,świadome swojego ciała i dokładnie wiedziały w jaki sposób chcą powitać swoje dziecko na świecie.
    No właśnie, i dla takich kobiet jest poród w domu. Na pewno nie dla wszystkich.

2. BabyApp
    Senior Member Awatar Bromelia
    O mnie
    Mama Małej Ze :)
    Poród w domu nie jest też dla kobiet, które boją się powikłań. Ja nie zdecydowałabym się rodzić w domu. Świadomość świadomością, emancypacja emancypacją, ale nigdy nie wiadomo co się stanie. U mnie też niby wszystko przebiegało ok, choć skurcze trochę słabe, ale skończyło się na porodzie kleszczowym. Gdyby lekarz musiał dopiero do mnie dojechać, (albo ja do niego), to prawdopodobnie dziecko by nie przeżyło, bo by się udusiło.
    Poród w domu to piękna opcja, ale w przypadkach kiedy na wiemy na 100%, że nic a nic się nie skomplikuje. A takich przypadków jest niezmiernie mało, o ile w ogóle są.

Ja wolę nie ryzykować zdrowia dziecka i urodzę tradycyjnie Ale w szpitalu!

admin Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Ja sobie nie wyobrażam porodu domowego i podziwiam kobiety, które się na to zdecydowały

Senior Member
    mavrolaczek

O mnie
    Jestem mamą, będę mamą.
    Cytat Zamieszczone przez Aga Zobacz posta
    No, na pewno wiedza o porodzie jest ważna. Ale przede wszystkim osobowość rodzącej kobiety - tak mi się wydaje. Dlatego tak mało jest tych odważnych, które się decydują rodzić w domu.
    Odważnych lub może po prostu głupich..? Granica jest naprawdę cienka.
    Ciekawe, czy są statystyki które obrazują, ile domowych porodów przebiegło bez powikłań i zakończyło się dobrze a ile niestety miało swój finał w szpitalu.

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mavrolaczek Zobacz posta
    Odważnych lub może po prostu głupich..? Granica jest naprawdę cienka.
    Ciekawe, czy są statystyki które obrazują, ile domowych porodów przebiegło bez powikłań i zakończyło się dobrze a ile niestety miało swój finał w szpitalu.
    Ale po co od razu obrażać ludzi podejmujących inne wybory? To, że ty nie zdecydowałabyś się na poród domowy, nie jest jeszcze powodem, by obrażać kogoś, kto się na taki decyduje. Tak, są badania (zrobione w Holandii, przeanalizowano ponad pół miliona porodów), które potwierdzają, że terminowy poród o niskim stopniu ryzyka jest tak samo bezpieczny w domu jak w szpitalu - wskaźnik zgonów dzieci i matek jest bardzo podobny, a odsetek noworodków, które trafiły na oddział intensywnej terapii jest wyższy wśród porodów szpitalnych niż domowych. W Polsce porody domowe są od 20 lat (fakt, że w małej skali), ale nigdy jeszcze nie zdarzyło się, aby dziecko zmarło podczas takiego porodu. Warto mieć trochę wiedzy, zanim się zabierze głos na jakiś temat.

Senior Member
    mavrolaczek

O mnie
    Jestem mamą, będę mamą.
    Cytat Zamieszczone przez Aga Zobacz posta
    Ale po co od razu obrażać ludzi podejmujących inne wybory? To, że ty nie zdecydowałabyś się na poród domowy, nie jest jeszcze powodem, by obrażać kogoś, kto się na taki decyduje. Tak, są badania (zrobione w Holandii, przeanalizowano ponad pół miliona porodów), które potwierdzają, że terminowy poród o niskim stopniu ryzyka jest tak samo bezpieczny w domu jak w szpitalu - wskaźnik zgonów dzieci i matek jest bardzo podobny, a odsetek noworodków, które trafiły na oddział intensywnej terapii jest wyższy wśród porodów szpitalnych niż domowych. W Polsce porody domowe są od 20 lat (fakt, że w małej skali), ale nigdy jeszcze nie zdarzyło się, aby dziecko zmarło podczas takiego porodu. Warto mieć trochę wiedzy, zanim się zabierze głos na jakiś temat.
    Po pierwsze - kogo obraziłam? Zastanawiam się tylko, gdzie leży granica między odwagą a głupotą i tyle. Moim zdaniem poród domowy jest dużo bardziej ryzykowny niż ten w szpitalu (brak odpowiedniego sprzętu i personelu "pod ręką"). Co za tym idzie, kobieta która świadomie decyduje się na poród w domu podejmuje większe ryzyko. Dla mnie to mało mądre. Prawo do posiadania i wyrażania własnego zdania chyba mogę mieć..?
    Dla niektórych odważny będzie motocyklista przejeżdżający na tylnym kole przez centrum miasta tuż pod nosem policji a dla innych... no cóż.
    A po drugie - nie napisałam "na pewno większość porodów domowych kończy się źle" a "ciekawe, jakie są statystyki". Bo faktycznie ich nie znam i nie bardzo wiem, gdzie szukać wiarygodnych danych. Za oświecenie uprzejmie dziękuję.

9. BabyApp
    Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Uważam, że nazywanie "głupimi" kobiet, które chcą rodzić w domu, jest obraźliwe.
    A porównanie z motocyklistą jest już zupełnie nie na miejscu i absurdalne.

Member
    magda5

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-01-19 zobacz kalendarz
    Nigdy nie zdecydowałabym się na poròd w domu nawet znając wszystkie jego korzyści. Kobiet, które się na taki zdecydowały nie potępiam ale też nie podziwiam. Uważam, że obecnie istnieje wiele szpitali posiadających super sale do porodów naturalnych gdzie rodząca może czuć się bezpiecznie i komfortowo, a i dobrych, rzyczliwych położnych jest coraz więcej. Myślę, że istnieją problemy, które (nawet przy najlepszej opiece prenatalnej) mogą objawić się tylko po porodzie, a wtedy bliskość lekarzy ratuje zdrowie i życie. Poza tym są jeszcze względy praktyczne - w szpitalu ktoś po nas posprząta, ktoś nam poda posiłek, czasem położne zajmują się dzieckiem kiedy kobieta chce odzyskać siły po trudnym porodzie i najważniejsze - każdy noworodek przechodzi szereg badań mniej lub bardziej zaawansowanych ,a po porodzie w domu na niektóre z nich i tak trzeba dojechać do szpitala.

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez magda5 Zobacz posta
    Poza tym są jeszcze względy praktyczne - w szpitalu ktoś po nas posprząta, ktoś nam poda posiłek, czasem położne zajmują się dzieckiem
    To wszystko akurat można mieć i w domu - a od czego są: facet, siostra, przyjaciółka, mama etc.?

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów