Ankieta: Czy zaręczyny to poważne zobowiązanie?

Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 46

Zaręczyny już niemodne?

Junior Member
    Jabba

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-02-05 zobacz kalendarz
    Mi mąż oświadczył się w urodziny, we dwoje, kameralnie. Ale po zaręczynach usłyszałam opinię od znajomej, że "Ona nie jest na tyle próżna by potrzebować zaręczyn do tego by wziąć ślub" . Więc jak widać ludzie mają baaardzo rożne podejścia do sprawy...

2. BabyApp
    Senior Member
    Mama899

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-06-24 zobacz kalendarz
    jak niemodne romantyzm zanika ale bez przesady zareczyny musza byc

Junior Member
    agat44

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-02-08 zobacz kalendarz
    Data
    07.04.2014
    Dla mnie zaręczyny to nie kwestia tradycji, mody itd tylko piękny moment w życiu Ja swoje zaręczyny do dziś wspominam ze wzruszeniem i życzę tego samego każdej kobiecie

Senior Member Awatar nortonbuzz
    O mnie
    :)
    Zaręczyny być musiały za długo żyłam w poprzednim, nieformalnym związku, który mi niczego dobrego do życia nie wniósł, bo w sumie człowiek z jednej strony czuje się wolny i wie, że zawsze może odwrócić się na pięcie i odejść, bo nic go formalnie nie trzyma. Jeżeli ktoś chce mieć dziecko to powinien być i ślub (moje zdanie), jeżeli ktoś ma w drodze dziecko i chce być z tą osobą, z którą to dziecko ma, to też ślub. Nie mówię to o żadnym zmuszaniu kogoś kto wpadł do małżeństwa z kimś z kim nie chce być. Ale skoro ludzie są razem i mają dziecko to pod tym względem jestem staromodna

oświadczyny wspominam jako wspaniałe przeżycie. Kolacja w restauracji i M klękający przede mną z bukietem kwiatów i pierścionkiem. Do teraz jak to wspominam to nie ukrywam wzruszenia
    "Mój synku mały, dźwignio życia mego i celu duszy mej"

Senior Member Awatar Manna
    Mieszka w
    Szczecin
    O mnie
    Mama Dawidka
    Zaręczyny w dzisiejszych czasach są: niezobowiązujące ! dlaczego? Znam kilkanaście par,które wiele lat temu zaręczyły się i do tej pory żyją na tak zwaną "kocią łapę"-baa powiem więcej sama należę do takiej grupyMimo wszystko uważam,że nawet takie zaręczyny po wielu latach mają swoją siłę.Lepiej brzmi "to mój chłopak" czy "to mój narzeczony"???

Senior Member
    JLMania

O mnie
    Jestem mama, moje dziewczynki urodzily sie 03.06.2013
    W rocznice naszego bycia ze soba mielismy jechac do Paryza... (jak sie potem dowiedzialam moj ukochany zamierzal mi sie tam wlasnie oswiadczyc), ale dwa dni wczesniej dowiedzielismy sie o ciazy... bylo podejrzenie o ciazy pozamacicznej, wiec Paryz z wiadomych wzgledow odpadal... no i tak sobie dalej zylismy jako chlopak i dziewczyna... potem pojechalam na kilka tygodni do polski do rodzicow, jak wrocilam to oniemialam ze wzruszenia... dom byl urzadzany bajkowo wszedzie platki roz, swiece, kwiaty itp... i nawet kieliszki byly(oczywiscie z sokiem zurawinowym zamiast wina hehe)... i nagle po calym wstepie przywitania itp nagle pada na kolana i prosi mnie o reke... cos tam belkotal ale ja bylam w takim szoku ze nawet nie pamietam... i wiem ze nie zrobil tego tylko ze wgledu na ciaze, choc wiele osob tak mysli niestety... ze to wpadka i teraz bedzie slub...

Piękna oprawa dla zaręczyn...
    A jak Wam się oświadczali wasi partnerzy? Jak według was to powinno wyglądać? Jeśli znajdziecie chwilkę, wypełnijcie ankietę:
    http://www.ankietka.pl/ankieta/13495...ys-i-dzis.html

9. BabyApp
    Senior Member Awatar aspire.
    O mnie
    Mama na pełnym etacie :)
    Cytat Zamieszczone przez JLMania Zobacz posta
    W rocznice naszego bycia ze soba mielismy jechac do Paryza... (jak sie potem dowiedzialam moj ukochany zamierzal mi sie tam wlasnie oswiadczyc), ale dwa dni wczesniej dowiedzielismy sie o ciazy... bylo podejrzenie o ciazy pozamacicznej, wiec Paryz z wiadomych wzgledow odpadal... no i tak sobie dalej zylismy jako chlopak i dziewczyna... potem pojechalam na kilka tygodni do polski do rodzicow, jak wrocilam to oniemialam ze wzruszenia... dom byl urzadzany bajkowo wszedzie platki roz, swiece, kwiaty itp... i nawet kieliszki byly(oczywiscie z sokiem zurawinowym zamiast wina hehe)... i nagle po calym wstepie przywitania itp nagle pada na kolana i prosi mnie o reke... cos tam belkotal ale ja bylam w takim szoku ze nawet nie pamietam... i wiem ze nie zrobil tego tylko ze wgledu na ciaze, choc wiele osob tak mysli niestety... ze to wpadka i teraz bedzie slub...
    woow,jak ja Ci zazdroszczę! dla mnie to obraz wymarzonych zaręczyn,no coś pięknego

Senior Member Awatar aspire.
    O mnie
    Mama na pełnym etacie :)
    Cytat Zamieszczone przez Manna Zobacz posta
    Zaręczyny w dzisiejszych czasach są: niezobowiązujące ! dlaczego? Znam kilkanaście par,które wiele lat temu zaręczyły się i do tej pory żyją na tak zwaną "kocią łapę"-baa powiem więcej sama należę do takiej grupyMimo wszystko uważam,że nawet takie zaręczyny po wielu latach mają swoją siłę.Lepiej brzmi "to mój chłopak" czy "to mój narzeczony"???
    ja również uważam,że po zaręczynach nie musi się zaraz brać ślubu nie każdemu papierek jest przecież do szczęścia potrzebny. a pierścionek fajnie mieć
    zawsze to jakaś widoczna oznaka tego,że związek jest już na zaawansowanym etapie.

Szczerze to zaręczyny nawet ładniej brzmią niż małżeństwo i myślę że są też takim ciekawszym stanem

Ostatnio edytowane przez MrLupe2924 ; 04-04-14 o 09:38

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów