Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Karmienie piersią i mleko modyfikowane

Senior Member
    miska1234

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 3 grudnia 2012

Karmienie piersią i mleko modyfikowane

Witam
    Równy tydzień temu zostałam mamą Milenki.
    Chciałabym się dowiedzieć czy mogę karmić piersią i podawać też równocześnie mleko modyfikowane ?
    Zależy mi na karmieniu piersią, ale czasami muszę gdzieś wyjść pozałatwiać sprawy i wtedy by dziecko było karmione mlekiem modyfikowanym. Kupiłam nawet laktator, ale odciągnięcie pokarmu przez niego jest pracochłonne i męczące ;/

2. BabyApp
    Senior Member
    Darius012

O mnie
    :)
    Możesz dokarmiać jeśli jest taka potrzeba.
    Alicja - 30.11.2011r,14:42, 2300g, 50cm, 10 pkt w skali Apgar, 36tc (CC)
    Kornelia - 30.11.2011r, 14:44, 2360g, 49cm, 10 pkt w skali Apgar, 36tc (CC)

Agata - 30.11.2012r, 21:03, 4340g, 57cm, 10 pkt w skali Apgar, 40tc (SN)

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Możesz. Pewnie.
    Tylko mi się wydaje ,że sobie trochę pod górkę zrobisz.
    Czasami jest tak ,że dziecko nie chce pić z butli jak się przyzwyczai do cyca, albo jak się przyzwyczai do butli to nie chce pić z cyca.

Senior Member Awatar Sheeebax
    Mieszka w
    Irlandia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-03-02 zobacz kalendarz
    Jasne ze mozesz, tylko nie wiem czy mozna tak sobie dawac butle kiedy sie chce, chyba raczej regularnie np raz dziennie o tej samej porze.

Senior Member Awatar Kacha87
    Mieszka w
    Knurów
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-01-19 zobacz kalendarz
    Data
    19.01.2012
    hej ja tak zrobiłam i żałuje bo Patryk polubił na tyle butle,że nie chciał potem cycka ciągnąć,po jakimś czasie pokarmu miałam coraz mniej i zostaliśmy butelkowi

Senior Member Awatar amonka
    O mnie
    ;)
    Dojdziesz do wprawy z laktatorem przecież dziecko ma dopiero tydzień... dużo mleka na początek nie potrzeba
    odciągnij chociaż 30-40,a przed samym wyjściem nakarm i powinno być dobrze.Przetestowałam ten sposób.
    A z lakatatorem trzeba się oswoić i nauczyć prawidłowo go używać,poza tym szkoda kasy na mm

Senior Member Awatar Veroni
    Mieszka w
    Okolice Katowic
    O mnie
    Mama trójki
    Popracuj z laktatorem jeszcze kilka dni.. do tego pij herbatkę ,,mlekopędną z Hippa''. Ja po paru dniach doszłam do wprawy i mogłam spokojnie wyjść nawet na 3 h bo dziecko miało stale zapas 2-3 porcji mleczka do przodu.
    Łączyłam sukcesywnie karmienie cycem z karmieniem butelką Lovi.
    Butelka i MM jest łatwiejsze, szybsze ale ja wolałam się pomęczyć troszkę i nie żałuję . Ale decyzja oczywiście Twoja.
    Agatka 7.03.2011 2780g i 53cm CC 41+4

Daruś 11.01.2014 3080g i 55 cm CC 37+2

Hania 23.04.2017 2850g i 51 cm CC 36+6

9. BabyApp
    Senior Member Awatar Veroni
    Mieszka w
    Okolice Katowic
    O mnie
    Mama trójki
    Cytat Zamieszczone przez amonka Zobacz posta
    Dojdziesz do wprawy z laktatorem przecież dziecko ma dopiero tydzień... dużo mleka na początek nie potrzeba
    odciągnij chociaż 30-40,a przed samym wyjściem nakarm i powinno być dobrze.Przetestowałam ten sposób.
    A z lakatatorem trzeba się oswoić i nauczyć prawidłowo go używać,poza tym szkoda kasy na mm
    Popieram
    Ja miałam niby taki super laktator ale kilka pierwszych dni miałam kłopot z jego obsługą. Musiałam sobie wypracować odpowiednią technikę...
    Agatka 7.03.2011 2780g i 53cm CC 41+4

Daruś 11.01.2014 3080g i 55 cm CC 37+2

Hania 23.04.2017 2850g i 51 cm CC 36+6

Witam serdecznie, jeśli jest wybór - lepiej nie wprowadzać mleka modyfikowanego. Przed planowaną nieobecnością, dobrze byłoby, aby mama zgromadziła odpowiedni zapas swojego ściągniętego mleka. Ściągniete mleko, szczelnie zamknięte w czystej butelce lub specjalnym pojemniku może być przechowywane w lodówce (temp. +4 do +6 C) do 2 dni, a zamrożone jeszcze dłużej.
    SERWIS DLA RODZICÓW tel. 22*853 44 44; serwis@hipp.pl

Senior Member Awatar Kasienka_P_
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamusią Karolinki 23.02.2011 :) i Kamilki 24.09.2013
    Ja również uważam, że jesli nie ma konieczności zastępowania mleka na mm, to lepiej tego unikać. Spróbuj ściągać mleko przed wyjściem, i np zaraz po przejściu z powrotem.
    Ja ściągałam, ale miałam za mało mleka i niestety w miom przypadku częstrze ściąganie i przystawianie nie zwiększyły zabardzo jego ilości. Ale ściągala dokąd tylko dziecko chciało pić, a pozostałe posiłki zastępowałam mm

Zapytaj naszych ekspertów
Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Ciągnięcie za włosy i uszy.

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów