Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Streptococcus agalactiae - paciorkowiec! Pamiętajcie o badaniu

Senior Member Awatar emi89
    Mieszka w
    Wrocław
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-05-11 zobacz kalendarz
    A mi moja Pani ginekolog nie zrobiła tych wyników i ja o tym nie wiedziałam, że trzeba, dlatego jak rodziłam miałam podawany dożylnie antybiotyk co 4 godz

2. BabyApp
    Senior Member Awatar MarLina
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-09-29 zobacz kalendarz
    Mam już wyniki z posiewy wyszły dodatnie lekarz przepisał mi tabletki, które odebrałam u położnej, bo on już ma terminy zajęte a ja mam wizytę na 26 sierp.
    Zastanawiam się czy to leczenie (tabletki, które teraz przyjmuje), Jeżeli będzie skuteczne wystarczy czy mimo to przy porodzie i tak dostane (powinnam się domagać) antybiotyku?

Junior Member Awatar aleksandra88
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2011-10-01 zobacz kalendarz
    Data
    01.10.2011
    Tak czy siak przy porodzie antybiotyk dostaniesz.

Junior Member
    aniusia205

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2011-08-28 zobacz kalendarz
    ja w przyszłym tygodniu ide po wynik tego badania. Moja gin. nie zleciła mi go dopiero jak pojechałam na wizytę do szptala to położna powiedziała mi jakie wyniki badań muszę ze sobą zabrać. Tego samego dnia pojechałam jeszcze do mojej gin i od razu zrobiła mi te badania. Mówiła że nie każdy szpital to potrzebuje więc wcześniej nie zleciła. Mam nadzieje że wszystko będzie ok, bo też nie chciałabym dziecka antybiotykami faszerować.

Pozdrawiam

Senior Member Awatar Kaspirowa
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-09-02 zobacz kalendarz
    U mnie wyszlo wszystko dobrze ,niedawno odebrałam wyniki.

Senior Member
    Nyna

Mieszka w
    Okolice Leszna
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2011-10-09 zobacz kalendarz
    Data
    09.10.2011
    Ja też miałam zrobiony posiew i na wyniku napisali : "nie wyhodowano" Ucieszyłam się, bo ponoć dostaje się na paciorkowca antybiotyk z rodziny penicyliny a ja akurat jestem uczulona. No ale problem z głowy - na szczęście

Senior Member Awatar agniesia123
    Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2011-09-08 zobacz kalendarz
    Znalazłam taki artykuł: http://www.umlub.pl/upload/jednostki...PTG/GBSpdf.pdf polecam, bo tez jest o tym co podają jak ktoś jest uczulony na penicylinę.
    http://www.suwaczek.pl/][/url]

9. BabyApp
    Junior Member
    Marta5

Mieszka w
    Ożarów Mazowiecki
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-09-09 zobacz kalendarz
    Ja 2 tygodnie temu miałam nieprzyjemne spotkanie z moją gin. Poprosiłam ją o wykonanie tego badania, po czym ona stwierdziła, że dlaczego zakładam, że mam tę bakterię. Ona uważa, że jest wszystko w porządku i nie pobrała próbki. Wkurzyłam się i pojechałam do IMiD (tam chodzę na konsultacje do innego ginekologa) i ona powiedziała, że jest to w podstawowym pakiecie badań każdej kobiety w ciąży i bez dwóch zdań od razu pobrała próbki. Jak to lekarz nie jest równy lekarzowi. Dziś z kolei znów poszłam do swojej przychodni, żeby zrobić badanie na toksoplazmozę (na początku ciąży IGG miałam ujemne). I znów proszę moją gin o skierowanie, a ona na to, że nie widzi potrzeby powtarzania badań skoro na początku ciąży było wszystko w porządku. Mówię Wam co za głupie babsko!!!! W końcu poszłam i zrobiłam prywatnie. Jedyny plus tego taki, że od początku ciąży trzymała mnie na zwolnieniu lekarskim.

Member
    edyska_k

O mnie
    Jestem mamą i jestem w ciąży :)
    ja w obu ciążach miałam wszystkie badanie (obowiązkowe i nie), w pierwszej ciąży miałam tą bakterie, natomiast w drugiej na szczęście nie ale lekarz zdecydował żeby tak czy inaczej podczas drugiego porodu podać antybiotyk, stwierdził że lepiej dać i mieć czyste sumienie niż później nie daj Boże żałować...

Member Awatar aszi
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2011-12-04 zobacz kalendarz
    Data
    04.12.2011
    Cześć dziewczyny, ja właśnie dowiedziałam się, ze niestety mam tą obrzydliwą bakterię... Strasznie się tym przejmuję, idę dziś do ginekologa, pewnie dostanę antybiotyk. Powiedzcie mi, czy w związku z tym, ze podczas porodu dostaje się ponownie ten antybiotyk, czy dłużej leży się po porodzie na oddziale? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów