Strona 1 z 13
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 121

Jak przetrwać skurcze?

Junior Member
    agnieszkaaa

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2013-03-02 zobacz kalendarz

Bóle porodowe - do mam, które już urodziły

Witam Was,

postanowiłam założyć nowy wątek, głównie pod wpływem wrażeń wyniesionych ze zwiedzania porodówki. Ogólnie bardzo boję się porodu, samego bólu. Od początku ciąży mam na tym punkcie jakiś przeogromny lęk, wręcz fobię. Dzisiaj, w ramach szkoły rodzenia poszliśmy na porodówkę. Akurat rodziła jakaś Pani i z bólu okropnie krzyczała. Jak to usłyszałam momentalnie cała zesztywniałam, chciałam uciekać, poczułam agresję. Trudno to opisać, co poczułam..
    Zaczęłam szukać w internecie jakiś fachowych ( nie wymyślonych, subiektywnych) statystyk nt. skali bólu porodowego, jak mocno jest on odczuwalny. I to co znalazłam przeraziło mnie:
    http://znieczulenie.webd.pl/znieczul...orodowego.html

Dlatego mam pytanie do Mam, które już przeżyły poród SN. Czy faktycznie, wg. tej skali którą wkleiłam, ten ból tam mocno jest odczuwalny? Czy wasz poziom bólu porodowego plasował się w tej skali? Jeśli tak, to jak to wytrzymać? Bo poród nie trwa przecież z reguły godzinę, a kilkanaście godzin...

2. BabyApp
    Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Ty to lepiej przestań takie rzeczy czytać ,bo jeszcze bardziej się zestresujesz.

Senior Member Awatar Sheeebax
    Mieszka w
    Irlandia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-03-02 zobacz kalendarz
    Hej nie nastawiaj sie od razu ze bedzie strasznie Ja rodzilam zaledwie trzy godziny i owszem byl bol ale powiem Ci ze mnie bardziej bolalo u dentysty haha A to dlatego ze dentystow panicznie sie boje a porodu sie nie balam. Cos mi mowilo ze musze to zrobic i koniec. Czulam bardziej koszmarnie silne parcie niz bol. W sumie podczas porodu raczej sie nie myslalam ze mnie boli, to wszystko dzialo sie tak szybko i bylo na tyle nieznane ze nawet sie na bolu nie koncentrowalam. Ciezko to wytlumaczyc Z tym ze cwiczylam duzo przed porodem, kupilam sobie taki balonik do uelastyczniania miesni pochwy przed porodem i masowalam krocze systematycznie olejkiem. Staralam sie pozytywnie do porodu nastawic ale w zyciu bym nie pomyslala ze tak latwo pojdzie. Nie mialam znieczulenia, naciecia krocza ani zadnych boli po porodzie. Mysle ze nastawienie do porodu jest najwazniejsze, tyle kobiet codziennie rodzi i wszystko jest ok. Dziecko musi wyjsc I co najwazniejsze- nie czytaj tych wszystkich przerazajacych historii w internecie ze tak strasznie porod boli. Dasz rade

Senior Member Awatar Vella
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moja córka Matylda urodziła się 9 lutego 2012
    oo, spoko, czyli amputacja palca gorsza

Bolało jak cholera, ale prawie dało się wytrzymać, dopóki nie nacięto krocza. Wtedy to już się wydarłam na położną ponoć obelżywy słowy, nie pamiętam tego, ale mąż mi mówił :P

Mówi się, że ten ból się zapomina. Dziwne, ja zapomniałam sporo z porodu, ciągle dopytuję męża jak to było, co powiedziałam jak zobaczyłam małą, co powiedział lekarz, co się działo na sali... wiele pamiętam jak przez mgłę. Ale ból, a zwłaszcza to cholerne nacięcie, nie, nie da się zapomnieć, nawet w tej chwili czuję, jak tylko pomyślę. Skurcz tam na dole i dreszcze na plecach. Brrrrr.

I nie martw się. Połóg jest jeszcze gorszy hłe hłe hłe
    X ma prześladowcę. Namolna dziewucha śledzi jego posty i wykorzystuje jego dane osobowe. Co powinien zrobić X?

Senior Member Awatar eMSi
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Mam córeczkę ur. 19.01.2011
    No i po co się niepotrzebnie nakręcasz dziewczyno ? Poród boli jak cholera i to jest fakt oczywisty, ale urodzić i tak musisz, więc nie ma co gdybać tylko cierpliwie czekać na ten dzień. Pamiętaj wtedy, że każdy skurcz przybliża Cię to momentu, w którym przytulisz swoje dziecko.

Ja miałam dość szybki poród. Obyło się bez nacinania krocza i naprawdę jak już urodziłam swoją córkę to potem nie czułam już żadnego bólu, zastąpiła go euforia i szczęście I takiego właśnie porodu Ci życzę

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Dlaczego tak bagatelizujecie te obawy? Zamiast pisać, że agnieszkaaa niepotrzebnie się nakręca, ja bym radziła po prostu znieczulenie. Nie ma co się oszukiwać - poród boli. A jak ktoś ma taką fobię, że będzie bolało bardzo (myślę, że tak jest w tym przypadku), to znieczulenie przewodowe jest naprawdę najlepszym rozwiązaniem. Trzeba tylko poszukać takiego szpitala, który to zagwarantuje.
    agnieszkaaa, na tej samej stronie, na której znalazłaś informacje o nasileniu bólu, są też wymienione miejsca, w których jest dostępne znieczulenie. Jest coś w Twojej okolicy?

Senior Member
    carolina_1987

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem Mamą Aniołeczka
    Dokładnie niepotrzebnie się nakręcasz! Jestem tego samego zdania co Sheeebax że gorszy jest ból zęba bądź ból przy wizycie u dentysty np leczenie kanałowe brr a miałam leczone 2 zęby w trakcie ciąży. Wiadomo, że poród to nic przyjemnego ale naprawdę nie ma się czego bać! Każdy poród jest inny i każda z Nas ma inny próg bólu. Ja się porodu wcale nie bałam wręcz byłam wyluzowana Rodziłam SN bez znieczulenia bo jeszcze wtedy musiałabym za nie zapłacić 600zł!!! Miałam nacinane krocze ale nawet tego nie poczułam i nie wiem kiedy położna Mnie nacięła. Szycie odbywa się w znieczuleniu ale sama adrenalinka Cię znieczuli Bardziej bolało Mnie przy połogu ale to tez mija i szybko się o tym zapomina. Jak już przestało Mnie boleć to się śmiałam, że mogę iść i rodzić następnego bobasa
    Podstawą jest dobre nastawienie i współpraca z położnymi jak się nakręcisz że będzie źle to z pewnością tak będzie! Głowa do góry! Wszystko będzie dobrze! Tyle kobitek urodziło więc Ty też dasz radę!

9. BabyApp
    Senior Member Awatar Sheeebax
    Mieszka w
    Irlandia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-03-02 zobacz kalendarz
    Nie chodzi tutaj o to ze ktokolwiek bagatelizuje obawy...mysle ze trzeba dziewczyne po prostu podniesc na duchu bo nie kazdy porod to traumatyczne przezycie pelne bolu. Nikt nie powiedzial ze agnieszkaaa ma rodzic bez znieczulenia Ale zanim dostanie to znieczulenie juz bedzie odczuwac skurcze, musi dojechac do szpitala itp. Jesli nastawi sie ze bedzie strasznie i czeka ja okropny bol juz od pierwszego skurczu zacznie sie panika. Ja mysle ze spokoj jest najwazniejszy i ulatwia porod obojetnie czy ma sie znieczulenie czy nie.
    Cytat Zamieszczone przez Aga Zobacz posta
    Dlaczego tak bagatelizujecie te obawy? Zamiast pisać, że agnieszkaaa niepotrzebnie się nakręca, ja bym radziła po prostu znieczulenie. Nie ma co się oszukiwać - poród boli. A jak ktoś ma taką fobię, że będzie bolało bardzo (myślę, że tak jest w tym przypadku), to znieczulenie przewodowe jest naprawdę najlepszym rozwiązaniem. Trzeba tylko poszukać takiego szpitala, który to zagwarantuje.
    agnieszkaaa, na tej samej stronie, na której znalazłaś informacje o nasileniu bólu, są też wymienione miejsca, w których jest dostępne znieczulenie. Jest coś w Twojej okolicy?

Senior Member Awatar Ewciaaa88
    Mieszka w
    Towcester UK
    O mnie
    Szczęśliwa styczniówka 2008 :)
    agnieszkaaaTo zależy również od tego jak reagujesz na ból. Dla jednej kobiety poród do pikuś i lekko go przechodzi twierdząc, że nie było tak źle , a inna może napisać, że było to najgorsze co kiedykolwiek czuła. Ja również polecam zorientować się na temat tego znieczulenia w szpitalu , w którym będziesz rodzić głowa do góry nie ma się co stresować. Każda lub prawie każda pisząca tu na forum to przeżyła lub niedługo przeżyje.

Junior Member
    agnieszkaaa

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2013-03-02 zobacz kalendarz
    Niestety mieszkam w Opolu, a w tutejszym szpitalu nie ma obecnie znieczulenia. Widocznie dane z tej strony, którą wkleiłam, są nieaktualne. Inny szpital nie wchodzi w grę w moim przypadku, bo nie mam samochodu.
    Dziękuję Wam za odpowiedzi. Faktycznie za bardzo się nakręcam, ale jest to u mnie jakieś takie niezależne ode mnie. Logicznie ogarniam te wszystkie argumenty, że nastawienie, że tysiące kobiet, że się zapomina etc.. Ale psychicznie czuję tak ogromny lęk, że przyćmiewa to racjonale argumenty. Być może zdecyduję się na wizytę u psychologa. Może to ma jakieś inne podłoże. Myślę, że może być to związane z tym, że ciąża była dla mnie ogromnym zaskoczeniem. I mimo, że to już koniec 6 m-ca, ciągle trudno mi się odnaleźć w tej sytuacji.

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów