Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 70

Podgrzewacz do butelek

Senior Member
    MisiaD

Mieszka w
    Łódź
    O mnie
    Jestem mamą dwóch urwisów
    Ja mam podgrzewacz i go używam

2. BabyApp
    Junior Member Awatar Natala_99
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-07-29 zobacz kalendarz
    Ja też jestem mamą butelkową od początku i opiszę Ci dokładnie jak to u mnie było:
    polozne w szpitalu podawaly dziecku mleko w temp pokojowej (czasem delikatnie podgrzane - ale tyle ze w rekach w 10 min mozna bylo podgrzac do takiej temperatury) przy wypisie powiedzialy mi ze mozna podawac w temp pokojowej.
    Poza tym podawaly mleko eufemil i na nim bylo napisane "podgrzewac tylko jesli produkt byl przechowywany w lodowce".
    na opakowaniu mm jest napisane ze moze stac godzine, ale polozne w szpitalu powiedzialy mi ze do 3h jest jeszcze ok.
    tak czy inaczej ciezko zrobic mleko na zapas, wiec my robilismy tak:
    kupilam zestaw 10 pojemniczków Aventu na ktore mozna nakrecic smoczek (przez przejsciowke).
    Nalewalam do nich wszystkich po 100ml wrzatku, leciutko zakrecalam i odstawialam - byly wiec wyparzone i po ostygieciu gotowe na mleko. Podgrzewacz byl caly czas wlaczony i wsadzalam do niego pojemniczek z taka woda jak tylko zuzylam poprzerdni. Jak dziecko chcialo jesc - bralam gotowa podgrzana wode i dosypywalam tylko mleka (i wstawialam nowy spojemniczek z woda do podgrzania).
    Tak robilam tylko przez pierwszy miesiac do dwoch, potem juz coraz rzadziej podgrzewalam mleko (teraz w ogole).
    WAZNE:
    zanim kupilam podgrzewac wydawalo mi sie ze jak wstawie do niego butelke to ustawie temperature i po 10s jest gotowe.
    To nie prawda: ustawiajac podgrzewacz na 70-100 stopni czas podgrzania butelki 100ml to 5 min.
    Oczywiscie trzeba tez pamietac o wyciagnieciu mleka po tych 5 minutach bo podgrzeje sie do tych 70-100stopni.
    Przy ustawieniu na 35-40 stopni, podgrzewanie trwa duzo dluzej, wiec oplaca sie tylko wlozyc tam mleko (lub wode) potrzebne dopiero na nastepny posilek (np. za godzine...)
    Jak dziecko placze to trzeba dzialac szybko, wiec najlepiej podgrzac w mikrofalowce - na max mocy 100ml podgrzewa sie w 10-15 sekund od temp pokojowej do 35-40 stopni.
    Sterylizator wbudowany w podgrzewacz nie przydal mi sie ani razu - zawsze zalewalam wrzatkiem z czajnika albo gotowalam w garnku.
    Opcja podgrzewania mleka w samochodzie tez nie jest najlepsza, bo do podgrzewacza trzeba nalac wody (ktora sluzy do podgrzewania) co w samochodzie nie jest najwygodniejsze.
    podsumowujac - mozna sie obyc bez tego urzadzenia - uzywalam go krotko i dalabym rade i bez niego podgrzewajac w mikrofalowce.
    System z pojemniczkami z woda byl pomocny glownie w nocy kiedy w polsnie najlepiej wykonac jak najmniej czynnosci
    Moze mi sie jeszcze przyda do sloiczkow - ale w tym nie jestem jeszcze doswiadczona.
    p.s.: ja mialam podgrzewacz firmy Teddy (za ok. 50zl)

admin Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    A macie podgrzewacze samochodowe? Sprawdzają się?

Senior Member
    mavrolaczek

O mnie
    Jestem mamą, będę mamą.
    Przyznam, że mam podgrzewacz od początku i bez niego nie wyobrażam sobie życia.
    Aktualnie na wyposażeniu mam 6 butli z Aventu, sterylizator do mikrofali z Aventu i podgrzewacz firmy 'drucik'. Butle myję, wsadzam do sterylizatora. Później każdą zalewam 150 ml przegotowanej wody. Jedna butelka trafia do podgrzewacza a pozostałe stoją sobie obok i czekają. Gdy Młoda woła jeść to biorę butelkę z podgrzewacza, zasypuję mleczkiem i cieplutkie mogę jej podać. Oczywiście do podgrzewacza trafia kolejna butla i tak aż do wyczerpania zapasów
    Sprawdza się to szczególnie w nocy, ponieważ cały sprzęt stawiam sobie niedaleko miejsca do karmienia i wszystko mam pod ręką. Nie wyobrażam sobie biegać w środku nocy po schodach do kuchni żeby podgrzać wodę - za dużo czasu na to potrzeba a dziecię me bywa niezwykle niecierpliwe

Co do podgrzewacza samochodowego to nie posiadam - póki co nie potrzebujemy. A jak będzie w przyszłości to się jeszcze zobaczy

Member
    SisiBabyCare

O mnie
    13-04-2008
    podgrzewacze to fajna sprawa, znacznie ułatwiają codzienne życie i zapewniają ciepły i zdrowy posiłek

A czy któraś ma taki "ekspress" do mleka http://www.forum.motokobiety.pl/eksp...psy,t8905.html ?

Senior Member
    mavrolaczek

O mnie
    Jestem mamą, będę mamą.
    Cytat Zamieszczone przez gosia_S Zobacz posta
    A czy któraś ma taki "ekspress" do mleka http://www.forum.motokobiety.pl/eksp...psy,t8905.html ?
    Niby fajny gadżet, ale drogi straszliwie. Gdybym nie musiała liczyć się z wydatkami i kosztami to pewnie bym kupiła, ponieważ lubię takie "zabawki". Ale niestety, póki co zostają mi stare metody szykowania butli

9. BabyApp
    Member
    Sorbeta

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-12 zobacz kalendarz
    Ja miałam podgrzewacz z Chicco i to razy dwa. Musiałam sobie bardzo ułatwiać życie. Bardzo nam pomagał, dla mnie to mega wygoda i dlaczego mam nie skorzystać z tego typu wynalazków jak są trzeba je brać

Senior Member
    Mama899

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-06-24 zobacz kalendarz
    a sprawdzałyście podgrzewacz SisiBabyCare ?

admin Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Moja koleżanka ma i jest zadowolona.

Zapytaj naszych ekspertów
Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Ciągnięcie za włosy i uszy.

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów